SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada programowa chce więcej pieniędzy z abonamentu dla TVP

Rada programowa TVP podczas zeszłotygodniowego posiedzenia wsparła starania zarządu Telewizji Polskiej o zwiększenie środków abonamentowych, które KRRIT przydzieliła publicznemu nadawcy na przyszły rok.

Janusz DaszczyńskiArticle

 - W przyszłym roku Telewizję Polską czekają ogromne wydatki związane z transmisjami ważnych wydarzeń społecznych - mówił w czasie posiedzenia prezes TVP Janusz Daszczyński. - Będziemy relacjonować m.in. pielgrzymkę Ojca Św. do Polski i Światowe Dni Młodzieży oraz Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro i 1050 rocznicę Chrztu Polski. Dla realizacji planowanych zadań programowych TVP potrzebuje z abonamentu 465 mln zł.

Prezes podkreślił, że przyznana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji kwota 335 mln zł wymusza znaczące ograniczenie planów programowych. Warto dodać, że jest ona niższa niż w planie na 2015 rok, który zakłada, że TVP z abonamentu otrzyma 380,2 mln zł.

- Abonament jest naszą składką na to, by w telewizji publicznej była rzetelna informacja i wartościowa rozrywka - powiedział wiceprzewodniczący Rady Programowej Andrzej Krajewski. - Konieczne są kampanie wyjaśniające to widzom i osobom występującym w TVP - dodał.

O zmianę proporcji podziału wpływów abonamentowych za 2016 rok między Telewizję Polską a Polskie Radio apelował już do KRRiT w lipcu br. poprzedni  prezes TVP Juliusz Braun.

Rada programowa TVP podczas posiedzenia zapoznała się z oceną ramówki letniej i jesiennej, a także dyskutowano o sierpniowych zmianach w „Wiadomościach” i ich przyjęciu przez widzów. Sporo uwagi poświęcono też TVP Regionalnej.

-  Zamierzamy przebudować pasmo wspólne, tak by było bardziej interesujące dla widzów w różnych regionach kraju, a także lepiej wykorzystać potencjał poszczególnych oddziałów - stwierdził powołany w połowie września br. dyrektor TVP Regionalna Bogumił Osiński. Zasadnicze zmiany będą widoczne wiosną przyszłego roku.

Prezes Daszczyński potwierdził, że konieczna jest korekta w ramówce TVP Regionalna. - Widz musi mieć wrażenie, że jest to kanał dla niego nie tylko w czasie emisji pasma lokalnego - powiedział. Dodał, że trzeba też zmienić strukturę wydatków oddziałów terenowych TVP, zmniejszając koszty stałe, a więcej wydając na realizację programów.

Członek rady programowej Marek Kassa wskazał na konieczność lepszego wykorzystania pracy reporterów z oddziałów w programach emitowanych z Warszawy. Tę opinię w pełni podzielił Janusz Daszczyński.

Dołącz do dyskusji: Rada programowa chce więcej pieniędzy z abonamentu dla TVP

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ani grosza
Dokładnie tak jak mówiłem, zamiast się opamiętać i zwinąć TVP do jednego centralnego kanału i kilku regionalnych dawano multipleksy, a teraz jest wołanie o kasę- coraz większą kasę, a w patologicznych planach kolejne sloty na mux 8.
odpowiedź
User
t
I oto mamy znowu, żebranie o więcej kasy,nowy gospodarz nowe porządki,relację z pielgrzymki franka niech przekazuje tv trwam a nie tvp.Nowy zarząd tvp to tacy sami przekręci jak ich poprzednicy,koryto zostało zmieniły się tylko świnie.
odpowiedź
User
nie CZŁONEK
PZPR zmieniło nazwę na TVP ,członkiem nigdy nie byłem więc za co mam płacić ?
odpowiedź