SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rada programowa Polskiego Radia przyjęła ramówkę Jedynki, Trójki i Polskiego Radia 24

Podczas czwartkowego posiedzenia, rada programowa Polskiego Radia zajęła się opiniowaniem jesiennych ramówek Polskiego Radia. Zaakceptowała układ ramowy Jedynki, Trójki oraz Polskiego Radia 24.

Article

Rada programowa Polskiego Radia zajmuje się m.in. opiniowaniem ramówek stacji na nowy sezon. Zwykle podejmuje w tej sprawie uchwałę, nie ma ona jednak charakteru wiążącego, więc w razie odrzucenia układu ramowego nie powoduje to jego odrzucenia.

W czwartek zajmowała się dyskusją na temat jesiennych ramówek Polskiego Radia. Pozytywnie zaopiniowała propozycje dyrektorów dotyczące Jedynki, Trójki oraz Polskiego Radia 24. W przypadku Programu Pierwszego de facto nowe programy obowiązują od 1 września, Programu Trzeciego – 2 września, a PR24 – od 15 września.

Podczas posiedzenia rada programowa nie zaopiniowała ramówki Dwójki z powodu nieobecności szefowej stacji Małgorzaty Małaszko-Stasiewicz (przebywa na urlopie). Zajmie się tą kwestią za tydzień, podobnie jak sprawą listu dziennikarki Hanny Marii Gizy do prezesa rozgłośni Andrzeja Rogoyskiego i likwidacją "Klubu ludzi ciekawych wszystkiego" z PR II.

Dodatkowo rada będzie rozmawiać na temat odwołania z funkcji wicedyrektora Jedynki Marka Mądrzejewskiego. W jego obronie stanął teraz Michał Mońko, były dyrektor Programu I.

Udział Dwójki pod względem słuchania w okresie od maja do lipca 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 0,4 proc. (to wzrost o 0,1 pkt. proc.). Natomiast Jedynka zanotowała 5,7 proc. udziału w rynku (to spadek o 1,4 pkt. proc. - najwięcej w zestawieniu).

W 2018 r. Polskie Radio osiągnęło wzrost wpływów sprzedażowych o 12,96 proc. do 336,53 mln zł oraz 15,3 mln zł zysku netto (wobec 2,79 mln zł rok wcześniej). 69 proc. przychodów spółki pochodziło z abonamentu i związanej z nim rekompensaty, na koniec ub.r. nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem. W br. planuje 62,05 mln zł straty.

 

 

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada programowa Polskiego Radia przyjęła ramówkę Jedynki, Trójki i Polskiego Radia 24

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
B. Krzyk
Jeszcze więcej PiS - u !!! Za mało Klarenbacha, Gujskiej-Hejke-Rachoń, Kani i całej tej ferajny !
4 0
odpowiedź
User
.
Mądrzejewski - ile czasu był wice?
Gdyby w firmie X zmieniano prezesów, wiceprezesów, dyrektorów tak jak to robi PR to dawno już by ogłosiła upadłość
0 0
odpowiedź
User
PROPAGANDA24
Jaka ramówka, nad czym dumać? PiSowska PROPAGANDA non stop! Ściekowisko całą dobę! Słupki mają szorować o dno!
1 0
odpowiedź