SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada programowa RDC nie potępi Ewy Wanat za wpis o „nierozgarniętych dzieciach”

Rada programowa Polskiego Radia RDC odrzuciła projekt stanowiska potępiającego zachowanie redaktor naczelnej rozgłośni Ewy Wanat za jej wpis na Facebooku o „nierozgarniętych dzieciach”.

Ewa Wanat, fot. Michał MutorArticle

Podczas ostatniego posiedzenia Tadeusz Deszkiewicz, członek rady programowej RDC, zgłosił do porządku obrad wniosek o poddanie pod głosowanie projektu stanowiska, w którym rada wyraża dezaprobatę zachowaniem redaktor naczelnej regionalnej rozgłośni. Chodzi o wpis, który Ewa Wanat umieściła na Facebooku tydzień temu: „Dlaczego polskie sześciolatki są głupsze od rówieśników z Włoch, Francji i Niemiec? A może tylko państwu Elbanowskim rodzą się takie nierozgarnięte dzieci?”. Tadeusz Deszkiewicz był autorem proponowanej uchwały.

- Bez względu na osobisty pogląd red. Ewy Wanat na komentowaną sprawę uważamy za niedopuszczalne obrażanie dzieci państwa Elbanowskich - inicjatorów akcji „Ratuj Maluchy” - napisano w zaproponowanym radzie programowej stanowisku. - Niezasłużenie stały się one obiektem bezpardonowego ataku osoby publicznej, szefa ważnej rozgłośni radiowej, z której linią programową mogą być identyfikowane słowa redaktor naczelnej. Postawa red. Ewy Wanat - szeroko komentowana w mediach (nie tylko społecznościowych) - godzi w dobre imię kierowanej przez nią rozgłośni - czytamy w projekcie uchwały.

Dokument zawierał również apel do rady nadzorczej i zarządu rozgłośni o „podjęcie odpowiednich kroków” wobec Ewy Wanat oraz poinformowanie o swojej decyzji słuchaczy rozgłośni. Obecnie Wanat przebywa na zwolnieniu lekarskim.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Ewa Wanat tłumaczyła, że jej komentarz był ironią i sarkazmem, a poza tym umieściła go na swoim „prywatnym facebooku”.  W proponowanej uchwale Tadeusz Deszkiewicz podkreślał jednak, że profil Wanat jest ogólnodostępny.

Projekt stanowiska rady programowej poddano pod głosowanie, ale stosunkiem głosów siedem do pięciu treść dokumentu została odrzucona. Trzech członków rady nie było obecnych na posiedzeniu. Tym samym organ doradczy Polskiego Radia RDC nie potępi redaktor naczelnej rozgłośni za jej prywatny komentarz na portalu społecznościowym.

Przypomnijmy, że zajęcie się wpisem na wrześniowym posiedzeniu rady nadzorczej Polskiego Radia RDC zapowiedział przewodniczący tego organu Wojciech Borowik, który uznał komentarz Ewy Wanat za „skandaliczny” (więcej na ten temat).

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od grudnia 2014 roku do maja 2015 roku udział RDC w rynku radiowym w Warszawie wyniósł 1,3 proc.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada programowa RDC nie potępi Ewy Wanat za wpis o „nierozgarniętych dzieciach”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kuba
Z oczu tej pani wprost bije inteligencja. A gdyby ktoś miał co do tego wątpliwości niech spojrzy na kolczyki
odpowiedź
User
iq
cała sprawa godna jedynie potępienia. zostawcie ją w spokoju.
odpowiedź
User
Aster
Pani Wanat pokazała kim jest, teraz pokazała to Rada Programowa RDC.
odpowiedź