SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Rada programowa RDC nie potępi Ewy Wanat za wpis o „nierozgarniętych dzieciach”

Rada programowa Polskiego Radia RDC odrzuciła projekt stanowiska potępiającego zachowanie redaktor naczelnej rozgłośni Ewy Wanat za jej wpis na Facebooku o „nierozgarniętych dzieciach”.

Ewa Wanat, fot. Michał Mutor Article

Podczas ostatniego posiedzenia Tadeusz Deszkiewicz, członek rady programowej RDC, zgłosił do porządku obrad wniosek o poddanie pod głosowanie projektu stanowiska, w którym rada wyraża dezaprobatę zachowaniem redaktor naczelnej regionalnej rozgłośni. Chodzi o wpis, który Ewa Wanat umieściła na Facebooku tydzień temu: „Dlaczego polskie sześciolatki są głupsze od rówieśników z Włoch, Francji i Niemiec? A może tylko państwu Elbanowskim rodzą się takie nierozgarnięte dzieci?”. Tadeusz Deszkiewicz był autorem proponowanej uchwały.

- Bez względu na osobisty pogląd red. Ewy Wanat na komentowaną sprawę uważamy za niedopuszczalne obrażanie dzieci państwa Elbanowskich - inicjatorów akcji „Ratuj Maluchy” - napisano w zaproponowanym radzie programowej stanowisku. - Niezasłużenie stały się one obiektem bezpardonowego ataku osoby publicznej, szefa ważnej rozgłośni radiowej, z której linią programową mogą być identyfikowane słowa redaktor naczelnej. Postawa red. Ewy Wanat - szeroko komentowana w mediach (nie tylko społecznościowych) - godzi w dobre imię kierowanej przez nią rozgłośni - czytamy w projekcie uchwały.

Dokument zawierał również apel do rady nadzorczej i zarządu rozgłośni o „podjęcie odpowiednich kroków” wobec Ewy Wanat oraz poinformowanie o swojej decyzji słuchaczy rozgłośni. Obecnie Wanat przebywa na zwolnieniu lekarskim.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Ewa Wanat tłumaczyła, że jej komentarz był ironią i sarkazmem, a poza tym umieściła go na swoim „prywatnym facebooku”.  W proponowanej uchwale Tadeusz Deszkiewicz podkreślał jednak, że profil Wanat jest ogólnodostępny.

Projekt stanowiska rady programowej poddano pod głosowanie, ale stosunkiem głosów siedem do pięciu treść dokumentu została odrzucona. Trzech członków rady nie było obecnych na posiedzeniu. Tym samym organ doradczy Polskiego Radia RDC nie potępi redaktor naczelnej rozgłośni za jej prywatny komentarz na portalu społecznościowym.

Przypomnijmy, że zajęcie się wpisem na wrześniowym posiedzeniu rady nadzorczej Polskiego Radia RDC zapowiedział przewodniczący tego organu Wojciech Borowik, który uznał komentarz Ewy Wanat za „skandaliczny” (więcej na ten temat).

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od grudnia 2014 roku do maja 2015 roku udział RDC w rynku radiowym w Warszawie wyniósł 1,3 proc.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada programowa RDC nie potępi Ewy Wanat za wpis o „nierozgarniętych dzieciach”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kuba
Z oczu tej pani wprost bije inteligencja. A gdyby ktoś miał co do tego wątpliwości niech spojrzy na kolczyki
14 12
odpowiedź
User
iq
cała sprawa godna jedynie potępienia. zostawcie ją w spokoju.
9 5
odpowiedź
User
Aster
Pani Wanat pokazała kim jest, teraz pokazała to Rada Programowa RDC.
10 5
odpowiedź
User
zbigniew wodecki
dlaczego to coś piastuje funkcję w instytucji publicznej jaką jest PR ?!
7 8
odpowiedź
User
adam
RDC od przyjścia Wanat stało się lewackim radiem.
10 1
odpowiedź
User
mmm
Z oczu tej pani wprost bije inteligencja. A gdyby ktoś miał co do tego wątpliwości niech spojrzy na kolczyki


ty po kolczykach poznajesz, geniuszu pisowski
3 8
odpowiedź
User
Ziut
Jeżeli dzieci państwa E. są z lekka przytłumione intelektualnie i w wieku 6 lat nie poradzą sobie w pierwszej klasie, to niech ci państwo pójdą z nimi do lekarza odpowiedniej specjalizacji, a nie blokują wcześniejsze rozpoczęcie edukacji wszystkim sześciolatkom
7 11
odpowiedź
User
markus
Czyli ta "inteligentna" pani nadal będzie tkwić na stanowisku i walczyć z kolędami? Boże, widzisz i nie grzmisz. Może PiS zrobi z tym porządek. Oby.
4 4
odpowiedź
User
jadek
Jeżeli dzieci państwa E. są z lekka przytłumione intelektualnie i w wieku 6 lat nie poradzą sobie w pierwszej klasie, to niech ci państwo pójdą z nimi do lekarza odpowiedniej specjalizacji, a nie blokują wcześniejsze rozpoczęcie edukacji wszystkim sześciolatkom
a może ty ziut udasz się do proktologa, niech ci przepłucze odbyt wodą z mydłem, to może i resztki mózgu oczyści z lewackiego błota, które tam zalega... cała "reforma" w sprawie 6-latków powstała tylko po to, by "musieć" wydać kolejne miliardy na przebudowy szkół/place zabaw/nowe podręczniki/koncepcje programowe itd... chaosem i cierpieniem wielu właśnie słabszych dzieci - bo zbyt szybko rzucone na głęboką wodę sobie nie radzą i wycofują się, nie chcą uczyć, a potem idą po dopalacze do sklepiku na róg - nie-rząd sięnie przejmuje, bo tylko ich koledzy w firemkach/kuratoriach/agencjach doradczych/wydaniwctwach kasę liczą z kolejnych zleconych zmian... a że by je zrobić, trzeba gdzie indziej zamykać szkoły i przedszkola? to nic. to koleżanka/szefowa gabinetu/przyjaciel z boiska otworzy sobie prywatne i ludzie chcąc nie chcąc będą becalować za naukę dzieci, która ponoć darmowa jest - bo na nią płacimy podatki... tyle ża urzędasy marnują je na swoje zbytki i propagandę robiącą błoto z mózgów ludzi takicj jak ziut...
9 6
odpowiedź
User
Paweł
Państwo Elbanowscy mają za nierozgarnięte wszystkie dzieci oprócz własnych jak rozumiem i stąd to oburzenie. Za chwilę posypią się gromy na wszystkich krytyków Andrzeja Dudy, prezentującego publicznie elementarny brak dobrego wychowania i roztropności. A może piętnowani publiczne jego przyjaciela Piotra Dudy- pierwszego chama RP za publiczne znieważanie Premiera własnego kraju też jest niedopuszczalne w mediach?!
2 2
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing