SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Minister zdecydował, że Poczta Polska wyda znaczek na 30-lecie Radia Maryja

Decyzją ministra aktywów państwowych Jacka Sasina w grudniu br. Poczta Polska wyemituje znaczek pocztowy z okazji 30-lecia Radia Maryja.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, fot. TV TrwamArticle

W decyzji z czwartku minister aktywów państwowych wycofał planowaną na październik emisję znaczka z okazji XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Równocześnie zdecydował o wydaniu dwóch innych znaczków: z gwiazdami polskiej muzyki we wrześniu i na 30-lecie Radia Maryja w grudniu.

To kolejna w sierpniu decyzja ministra dotycząca emisji kolekcjonerskich znaczków pocztowych. Ponad dwa tygodnie temu postanowił, że Poczta Polska wyda trzy znaczki związane z religią: na beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej we wrześniu oraz z Matką Bożą Elekcyjną w grudniu.

Pod koniec 2016 roku Poczta Polska wydała specjalny znaczek pocztowy i kopertę z okazji 25. rocznicy uruchomienia Radia Maryja. Na kopercie znalazła się wypowiedź Jana Pawła II o rozgłośni.

Od maja br. listy polecone klientów indywidualnych są przesyłane przez Pocztę Polską bez konieczności naklejania znaczków pocztowych. Zostały one zastąpione nalepkami z kodem kreskowym i literą R.

Politycy Zjednoczonej Prawicy na urodzinach Radia Maryja

Radio Maryja zaczęło nadawanie 8 grudnia 1991 r., należy do Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Założyciele i szefem rozgłośni jest o. Tadeusz Rydzyk.

Co roku na początku grudnia obchodzone są w Toruniu rocznice uruchomienia stacji. W ostatnich latach w uroczystościach brali udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych: ministrowie kancelarii prezydenta, premier Mateusz Morawiecki, wielu ministrów, odczytywano również listy od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

W grudniu 2018 roku o. Tadeusz Rydzyk w swoim wystąpieniu wytknął PISF-owi dotację na „Kler”, oraz skrytykował Ruch za zaległości finansowe wobec „Naszego Dziennika”. W grudniu ub.r. o. Rydzyk, komentując sprawę biskupa oskarżonego o ignorowanie informacji o przestępstwa pedofilii popełnianych przez podlegających mu księży, stwierdził: „To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże”. Po fali krytyki redemptorysta wydał oświadczenie z przeprosinami. - Zdaję sobie sprawę, iż moje spontanicznie wypowiedziane słowa zostały inaczej zrozumiane i boleśnie dotknęły wiele osób. Przepraszam, iż tak się stało - stwierdził.

W uroczystościach uczestniczyli m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, a list od Andrzeja Dudy odczytał prezydencki minister Adam Kwiatkowski.

Wydarzenie zorganizowano mimo obostrzeń sanitarnych. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, do którego trafiły skargi na naruszenie tych zasad podczas uroczystości, stwierdził, że nie nałoży kary na organizatorów, ponieważ otrzymał od nich wyjaśnienia, że podczas mszy świętej w toruńskim sanktuarium przestrzegano obostrzeń epidemicznych.

Według badania Radio Track od maja do lipca br. Radio Maryja miało 1,5 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 1,1 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Minister zdecydował, że Poczta Polska wyda znaczek na 30-lecie Radia Maryja

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Qwerty
Ja prdl, gdzie my zyjemy...
odpowiedź
User
awek
Ja prdl, gdzie my zyjemy...

Kato-taliban?
odpowiedź
User
Mordo Siuris
A medalu na 100-lecie Senatu RP wybić nie chcą.
odpowiedź