SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Żakowski w Radiu 357 poprowadzi „Na dachu świata”, Agnieszka Szwajgier z audycją muzyczną

Do zespołu internetowego Radia 357 dołącza Michał Żakowski, będzie prowadził audycję „Na dachu świata” o tematyce zagranicznej. W ramówce rozgłośni pojawią się też audycja muzyczna „Dawniej niż wczoraj” Agnieszki Szwajgier i cykl felietonów o winie „Ferment" Tomasz Prange-Barczyński.

Michał Żakowski, fot. Darek KawkaMichał Żakowski, fot. Darek Kawka

„Na dachu świata” autorstwa Michała Żakowskiego będzie emitowana w Radiu 357 w niedziele w godz. 14:00-16:00. Pierwszego odcinka będzie można posłuchać 2 maja.

- Z dachu widać świat wielki, ale i ten całkiem bliski, już nie tak głośny. Słychać i widać ludzi w wirze wydarzeń. Czasem będziemy biegli przez to co się dzieje, czasem spokojnie patrzyli jak toczy się ten świat. Będą nas odwiedzali dziennikarze, publicyści, eksperci, blogerzy i podcasterzy. Zaproponujemy zarówno szybkie komentarze, jak i pogłębione analizy - zapowiada Michał Żakowski.

Żakowski przez ponad 20 lat w Trójce

Ponad tydzień temu Michał Żakowski pożegnał się z radiową Trójką, z którą był związany od 2000 roku (z krótką przerwą w 2007 roku na pracę w Radiu ZET).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Współtworzył audycje „Świat i ludzie”, „Klub Trójki”, „Europa od kuchni” oraz „Żyjemy w Europie”, przez ostatnie trzy lata przygotowywał też treści dla Polskiego Radia 24.

Jako wysłannik relacjonował dla Polskiego Radia ważne wydarzenia z różnych miejsc na świecie, m.in. wybory prezydenckie w USA w 2012 roku oraz starcia w Aleppo.

Agnieszka Szwajgier o muzyce, Tomasz Prange-Barczyński o winie

W niedziele w godz. 23-24 Radio 357 będzie emitować kolejną nową audycję - „Dawniej niż wczoraj” z Agnieszką Szwajgier jako prowadzącą.

- Tytuł „Dawniej niż wczoraj" wymyślił Kuba Strzyczkowski. Muzyka dawna nie jest tak daleka i odległa jak się nam wydaje. Ona opowiada o miłości, tęsknocie i tym, co czuli ludzie, którzy byli tu przed nami. Nasza muzyka kiedyś też będzie „muzyką dawną". Formuła będzie się kształtować, będą też goście. To jednak nie będzie muzyczna edukacja, ale opowieść. Pobędziemy z tą muzyką - zapowiada Agnieszka Szwajgier.

- Słuchacze bardzo żywo przyjęli wybory muzyczne Agnieszki. I prosili o więcej. A my jesteśmy radiem, które słucha - wyjaśnia Katarzyna Pruchnicka, kierująca rozwojem oferty programowej Radia 357.

- Taki jest właśnie nasz pomysł na ofertę programową. Antena ma być różnorodna, żywa, będzie się zmieniała i tętniła nowościami. Będziemy równolegle rozbudowywać zawartość naszej platformy podcastowej „Twoje 357". Niektóre audycje z czasem trafią właśnie tam, jako podcasty ekskluzywne, dając w ten sposób przestrzeń na coś zupełnie nowego na antenie - opisuje Pruchnicka.

Natomiast w niedziele po południu, w ramach audycji Marcina Cichońskiego „Cisza, nagranie”, pojawią się felietony o winie felietonów o winie autorstwa Tomasza Prange-Barczyńskiego, dziennikarza i krytyka winiarskiego. Będą emitowane o godz. 16:15.

- Lubię opowiadać o ludziach, którzy stoją za winem. Warto pić te wina, za którymi kryje się ludzka historia. I takie historie będę starał się przybliżać. Chciałbym też nakłonić każdego, by szukał swoich smaków. Chodzi o to, żeby degustować, a nie tylko pić. Uczyć się dobrze łączyć wino z jedzeniem. Warto pomyśleć o miejscu, z którego wino pochodzi, dlaczego smakuje właśnie tak – wtedy inaczej na nie spojrzymy - tłumaczy Prange-Barczyński.

- To będą felietony, ale też czasem rozmowy z Marcinem Cichońskim. Tak będzie w najbliższą niedzielę. Skupimy się na winnicach położonych 357 metrów nad poziomem morza - zapowiada.

2,5 tys. piosenek zgłoszonych do „Polskiego Topu”

3 maja Radio 357 wyemituje „Polski Top”, czyli zestawienie najważniejszych piosenek polskich artystów wybranych przez słuchaczy. Plebiscyt ogłoszono w połowie kwietnia, głosować można było tylko na kartkach pocztowych.

Stacja poinformowała, że słuchacze zgłosili ponad 2,5 tys. piosenek, a ich typy liczy 30-osobowy zespół, w tym 17 słuchaczy. Zestawienie będzie emitowane 3 maja od godz. 9 do 21, będą je prowadzili kolejno Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach. Będą też rozmawiali w studiu z polskimi wykonawcami.

Natomiast w godz. 22-24 Marta Malinowska i Baasch zaprezentują polską muzykę w nieoczywistych setach DJ-skich.

Radio 357 zebrało 3,5 mln zł

Internetowe Radio 357, tworzone głównie przez byłych dziennikarz Trójki, stałą emisją zaczęło na początku stycznia. Od początku kwietnia jest nadawane z nowego, dużego studia, uruchomiono też platformę z podcastami dostępną dla wspierających je internautów.

W połowie kwietnia przekroczono kolejny cel zbiórki: 615 tys. zł comiesięcznych wpłat. Stacja zapowiedziała, że po osiągnięciu 660 tys. zł uruchomi ministudio koncertowe.

Obecnie Radio 357 wspiera na Patronite 29,6 tys. użytkowników, przekazali łącznie 3,55 mln zł, z czego 640 tys. zł to comiesięczne wpłaty. W połowie kwietnia do grupy wspólników spółki Radio 357 dołączyli dziennikarze stacji Michał Gąsiorowski i Krystian Hanke.

Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU).

Dołącz do dyskusji: Michał Żakowski w Radiu 357 poprowadzi „Na dachu świata”, Agnieszka Szwajgier z audycją muzyczną

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Michał
Brawo 357! Radio, którego można słuchać od rana do nocy, wszyscy wartościowi dziennikarze prędzej czy później muszą opuścić ten PGR. Gratulujemy i pozdrawiamy
odpowiedź
User
Michał
I bardzo dobrze! Coco jumbo i do przodu! Pani Agnieszka bardzo dobrze sprawdziła się w swojej pierwszej audycji muzycznej więc teraz na pewno rozwinie skrzydła.
odpowiedź
User
Vsbabana
Znamienne że najlepsi dziennikarze nie chcieli pracować z pasemkowa
odpowiedź