SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 kończy tworzyć nową stronę i aplikację. Niebawem testy wśród patronów

Nowa platforma dla użytkowników, łącząca odświeżoną stronę internetową i aplikację mobilną, będzie dostępna dla użytkowników Radia 357 w ciągu kilku tygodni - zapowiedział zarząd rozgłośni w trakcie spotkania z patronami. Podsumowano też pierwszy pełny sezon radiowych podcastów: w tej chwili jest ich już ponad 500, nowy sezon wystartuje jesienią.

fot. Darek Kawka / 357Article

Środowe spotkanie z patronami co prawda zdominowały kwestie finansowania radia, lecz jednym z ważnych tematów były też działania zespołu informatycznego rozgłośni. Michał Kwiatkowski, szef IT w Radiu 357, mówi nam, że w tej chwili priorytetem są intensywne prace nad tzw. platformą, czyli środowiskiem do korzystania z treści audio - tych emitowanych na żywo oraz dostępnych w podcastach.

Platformę tworzą: strona internetowa oraz odświeżona aplikacja mobilna. - Zdecydowaliśmy się przygotować zupełnie nową odsłonę strony i aplikacji. W obu przypadkach słuchacze dostaną wygodniejszą nawigację, ulepszony odtwarzacz i - stopniowo - kolejne funkcje takie jak dodawanie do ulubionych i większą personalizację treści - komentuje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Michał Kwiatkowski.

- Obecne wersje aplikacji spełniły swoje zadanie, pozwoliły nam wystartować w krótkim czasie, ale ciężko było dodawać do nich nowe funkcjonalności. Łatwiej i szybciej jest zbudować je od nowa - wyjaśnia.

Główny cel budowania nowej platformy to zwiększanie wygody użytkowników oraz lepsza personalizacja. Zespół Radia 357 zapowiedział zaproszenie patronów do testów obu rozwiązań zanim trafią one do wszystkich użytkowników. Testy strony ruszą jeszcze w wakacje, a aplikacji - we wrześniu. Zespół IT koncentrował się w ostatnich miesiącach także na stabilizacji odtwarzania streamu i jego dynamicznego przełączania w przypadku zakłóceń pracy oraz przygotowaniu nowego odtwarzacza (antena i podcasty).

Podcasty dla patronów: nowy sezon jesienią 

Radiowcy podsumowali także pierwszy pełny sezon podcastowy, rozpoczęty jesienią ub.r. Do dziś Radio 357 wyprodukowało ponad 500 odcinków tzw. podcastów ekskluzywnych, które są dostępne na platformie Twoje 357 i nie były wcześniej emitowane na żywo. 

- Postanowiliśmy, że podcasty będziemy przygotowywali w sezonach, czyli w rytmie dobrze nam znanym choćby z seriali. Pojawiają się one cyklicznie, ale muszą mieć też przerwy na nowe pomysły i przygotowanie kolejnych odcinków - mówi nam Olga Mickiewicz z zarządu radia. - We wrześniu ogłosimy zmiany antenowe, czyli w ramówce emitowanej na żywo, a w kolejnym kroku - nowe propozycje podcastowe. Te będą skoordynowane z uruchomieniem nowej platformy - chcemy, by nowe podcasty trafiły już do nowego środowiska technologicznego dodaje nasza rozmówczyni.

Od stycznia do maja br. Radio 357 uzyskało ponad 4,7 mln zł przychodu netto. Koszty operacyjne w tym czasie to 4 mln zł. Przychód netto wyższy był o ponad 207 tys. zł od oczekiwanego. Patroni wpłacili 4,1 mln zł, co daje 76 proc. łącznych wpływów, natomiast współpraca z partnerami biznesowymi przyniosła 944 tys. zł. Radiowcy szacowali wstępnie, że koszty finansowania (Patronite, obsługa płatności, prawa autorskie) wyniosą między styczniem a majem 707,9 tys. zł, ale ostatecznie zamknęły się one kwotą niższą o ponad 6 tys. zł. Koszty operacyjne wyniosły niemal 4 mln zł, z czego na antenę przeznaczono najwięcej, bo 2,1 mln zł, na marketing i komunikację - 405 tys. zł.

Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki; nadaje w internecie od stycznia 2021 roku. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Aktualnie na Patronite radiowców wspiera ponad 44 tys. patronów, którzy deklarują miesięczne wpłaty w wysokości 812,4 mln zł. Ogółem stacja zebrała 14,5 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 kończy tworzyć nową stronę i aplikację. Niebawem testy wśród patronów

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kuba
Nowa strona i apka Trójki i tak jest lepsza. Kto myśli inaczej nie kocha i nie szanuje swojej mamy
odpowiedź
User
kai~
Nowa strona i apka Trójki i tak jest lepsza. Kto myśli inaczej nie kocha i nie szanuje swojej mamy

A Twoja prawda jest najprawdziwsza
odpowiedź
User
Zenek
A mi brakuje forum sluchaczy. Bo tak naprawdę teraz trzeba mieć Facebooka żeby uczestniczyć w wielu aktywnościach radia. Ja w zasadzie loguje się tam raz w tygodniu co najwyżej żeby sprawdzić czy coś ciekawego piszą. Szkoda że obie stacje tak uzależniły się od fb.
odpowiedź