SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Olga Mickiewicz za Katarzynę Pruchnicką w zarządzie Radia 357

Ewa Mieczławska i Olga Mickiewicz zostały desygnowane przez Spółdzielnię Twórców Radia 357 do zarządu rozgłośni - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Mickiewicz zastąpiła we władzach spółki Katarzynę Pruchnicką, przejmując także jej kompetencje: koordynację rozwoju oferty programowej. Spółdzielnia Twórców skupia członków zespołu redakcyjnego Radia 357.

Olga Mickiewicz, fot. Radio 357Article

Formalne zaplecze Radia 357 tworzą trzy podmioty prawne. Jego głównym elementem jest spółka komandytowa. Wspólnikami zaś są: Spółdzielnia Twórców Radia 357, w skład której wchodzą członkowie zespołu redakcyjnego, oraz 357 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która - jako komplementariusz - zarządza bieżącą działalnością radia. Wspólnikami w spółce komandytowej, obok Spółdzielni Twórców i 357 Sp. z o.o., są również Marek Niedźwiecki i Kuba Strzyczkowski.

Olga Mickiewicz: wyróżniają nas treści audio

Członkowie Spółdzielni Twórców wybrali w weekend dwójkę swoich przedstawicieli w zarządzie. Ewa Mieczławska zostaje w nim na drugą kadencję, Olga Mickiewicz trafia zaś do władz po raz pierwszy. Kadencja trwa rok.

- Miniony rok udowodnił, że nasza struktura własnościowa sprawdza się w praktyce. Ważne jest bardzo mocne uwzględnienie w niej naszego zespołu - twórców Radia 357. Stąd istotna rola spółdzielni - komentuje Paweł Sołtys, prezes Radia 357.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Mickiewicz zajmie się w zarządzie koordynacją rozwoju oferty programowej radia - audycji emitowanych na żywo oraz podcastów. - To esencja tego, co robimy. Wyróżniają nas właśnie treści audio przygotowywane przez, moim zdaniem, najbardziej różnorodny radiowy zespół w Polsce. Moją rolą jest tak ułożyć ich pracę, żeby mieli warunki do tworzenia na sto procent swoich możliwości. By nas nieustannie zaskakiwali pomysłami i rozwijali swój niezwykły potencjał. Wspólnie bardzo konsekwentnie budujemy mocną ofertę audycji i podcastów, które przyciągną wymagającego słuchacza - wyjaśnia nowa członkini zarządu.

Pruchnicka skupi się na pracy dziennikarskiej

Dziennikarka zastąpi w zarządzie Katarzynę Pruchnicką, która koordynowała kwestie programowe od startu radia w styczniu 2021 roku. - Praca w zarządzie to ogromna frajda, ale też niewyobrażalny ogrom obowiązków. Szczególnie na początku, gdy wszystko trzeba zbudować od nowa. To był intensywny rok. Jestem bardzo dumna z tego, co udało się w tym czasie stworzyć. Zbudowaliśmy zróżnicowaną i ambitną ofertę programową. Uznałam, że to dobry moment, by przekazać ten obszar kolejnej osobie. I niezwykle cieszę się, że to właśnie Olga – komentuje Pruchnicka.

Sama ma skupić się na pracy dziennikarskiej: - Będzie mniej narad i telekonferencji, a za to więcej moich audycji na antenie. Stęskniłam się za nimi, wiem, że słuchacze trochę też - mówi.

Zarząd Radia 357 na kadencję 2022/2023 tworzą teraz: Krystian Hanke (odpowiedzialny za kwestie komunikacji wewnętrznej), Olga Mickiewicz (odpowiada za rozwój oferty programowej), Ewa Mieczławska (kwestie kadrowe, a także rozwój aplikacji i strony internetowej), Paweł Pobóg-Ruszkowski (dyrektor finansowy) oraz prezes Paweł Sołtys - koordynujący też z kwestie marketingu, sprzedaży, techniki, komunikacji oraz rozwoju biznesowego.

Kim jest Olga Mickiewicz

Olga Mickiewicz od 2010 roku pracowała w Polskim Radiu - początkowo w Czwórce, a od 2014 roku w Studiu Reportażu i Dokumentu. W 2016 roku była nominowana do nagrody Grand Press za reportaż "Śmieszno i straszno" oraz została laureatką międzynarodowej Ake Blomstrom Award.

W 2017 roku otrzymała główną nagrodę w kategorii „Wspieranie młodych talentów" w konkursie SDP, za reportaż radiowy „Bóg, Honor, Ojczyzna i ja". Za ten reportaż otrzymała również Stypendium im. Jacka Stwory. Przez dwa lata reprezentowała Polskę w Komisji Dokumentalistów przy Europejskiej Unii Nadawców. W styczniu 2021 roku odeszła z publicznej rozgłośni, a już w lutym dołączyła do zespołu Radia 357.

Radio 357 to internetowa rozgłośnia założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Aktualnie ponad 43 tys. patronów przekazuje więcej niż 800 tys. zł miesięcznie poprzez serwis Patronite. W sumie wpłacili stacji ponad 12,2 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Olga Mickiewicz za Katarzynę Pruchnicką w zarządzie Radia 357

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dizel
Fajnie, że spółdzielcy bawią się zarząd, ale pytanie dlaczego Radio 357 nie złożyło wniosku o nadawanie w DAB+? Przecież to idealna okazja, żeby wyjść poza internet i zaistnieć w eterze.
odpowiedź
User
byku
Fajnie, że spółdzielcy bawią się zarząd, ale pytanie dlaczego Radio 357 nie złożyło wniosku o nadawanie w DAB+? Przecież to idealna okazja, żeby wyjść poza internet i zaistnieć w eterze.

Bo Patroni tego nie chcą.
Prościej sobie w aucie BT zainstalować niż odbiornik DAB+
odpowiedź
User
?
Ta kanapa ma swój zarząd?
odpowiedź