SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio blisko kandydata

Członkowie władz oddziałów publicznego radia szefują regionalnym sztabom wyborczym Włodzimierza Cimoszewicza.

W Olsztynie na czele sztabu marszałka Sejmu stanął przedsiębiorca Henryk Łańko, przewodniczący rady nadzorczej publicznego Radia Olsztyn SA. W Białymstoku sztabem pokieruje Zbigniew Krzywicki, przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego i członek rady nadzorczej Radia Białystok SA - czytamy  w "Rzeczpospospolitej".

Krystyna Mokrosińska, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, uważa, że jest to sytuacja moralnie niedopuszczalna. - Prawnicy powiedzieli mi, że w przepisach jest luka, która dopuszcza taką możliwość. Jednak ocena moralna takiego łączenia funkcji musi być negatywna. Przewodniczący rady publicznego radia ma ogromny wpływ na tę instytucję, także na to, co się nadaje na antenie. Wspólnie z Radą Etyki Mediów będziemy się uważnie przyglądać temu, co obie rozgłośnie będą nadawały w czasiekampanii - powiedziała "Rz" Mokrosińska.

Zdaniem "Rz" Henryk Łańko w radzie nadzorczej Radia Olsztyn jest od pięciu lat. Zapewnia, że radę interesują finanse firmy, a nie zawartość programowa. - Sam od 20 lat słucham Trójki. Zaangażowałem się w kampanię pana Cimoszewicza, bo ten kandydat bardzo mi odpowiada i chciałbym zrobić coś więcej, niż tylko oddać głos. Ale to nie oznacza, że będę wykorzystywał swoje stanowisko - tłumaczy.

Zapewnia, że nie ma nic niemoralnego w łączeniu funkcji szefa rady i szefa sztabu wyborczego: - Na nikogo nie zamierzam wpływać - twierdzi. Z udziału w radzie nadzorczej nie zamierza rezygnować. Od wtorku nie jest natomiast przewodniczącym. Swoją funkcję zawiesił na czas kampanii.

W sztabie wyborczym Włodzimierza Cimoszewicza trwa przerwa wakacyjna. W jedynym telefonie odzywa się faks, a komórka przewodniczącej Katarzyny Piekarskiej jest wyłączona - czytamy  w "Rzeczpospolitej".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio blisko kandydata

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl