SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były dziennikarz prawicowego tygodnika likwidatorem Radia dla Ciebie

W mazowieckim Radiu dla Ciebie, postawionym w stan likwidacji pod koniec grudnia przez ministra kultury, na stanowisko likwidatora został powołany Grzegorz Jakubowski, w przeszłości m.in. dziennikarz „Gazety Finansowej”.

Grzegorz JakubowskiGrzegorz Jakubowski

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz 29 grudnia postawił w stan likwidacji 17 spółek zarządzających regionalnymi rozgłośniami publicznymi. Początkowo we wszystkich na likwidatora został powołany warszawski prawnik Paweł Kusak.

W kilku spółkach Kusaka na tym stanowisku zastąpiły inne osoby. W Radiu dla Ciebie - według informacji podanych w serwisie internetowym rozgłośni - funkcję likwidatora objął Grzegorz Jakubowski.

CZYTAJ TEŻ: Wszystkie rozgłośnie regionalne PR w stanie likwidacji. Jest decyzja sądu

Jakubowski przez kilka lat był związany z tygodnikiem „Gazeta Finansowa” (Federal Media Company FMC), był tam szefem działu śledczego. Potem przez pewien czas pracował w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz.

W lipcu 2020 roku, pracując w żoliborskim ratuszu, zadał pytanie Rafałowi Trzaskowskiemu podczas debaty zorganizowanej przez polityka w ramach kampanii prezydenckiej. Został przedstawiony jako publicysta dwutygodnika „Najwyższy Czas”.

- Jesteśmy zaskoczeni, że pracownik @warszawa zadawał w #ArenaPrezydencka pytania @trzaskowski_, reprezentując prawicowy tygodnik. Nikogo w urzędzie nie informował o tym zamiarze. Zatrudniając go na zastępstwo, urząd oceniał jego kompetencje zawodowe, nie badał innych aktywności - tłumaczyła Karolina Gałecka, ówczesna rzeczniczka stołecznego ratusza.

12 stycznia postawienie Radia dla Ciebie w stan likwidacji zostało wpisane przez referendarza sądowego do Krajowego Rejestru Sądowego. Skargi na tę decyzję złożyli prezes rozgłośni Tadeusz Deszkiewicz i Prokuratura Regionalna w Warszawie. Szef stacji argumentował, że wniosek o wpis do KRS został złożony przez nieuprawniony podmiot, dlatego powinien zostać zwrócony. Na początku lutego skargi zostały oddalone przez Sąd Rejonowy dla Warszawy.

W drugiej połowie ub.r. Radio dla Ciebie miało 0,9 proc. udziału w rynku słuchalności w Warszawie, wobec 1,2 proc. rok wcześniej (według badania Radio Track).

Dołącz do dyskusji: Były dziennikarz prawicowego tygodnika likwidatorem Radia dla Ciebie

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zt
Mam nadzieję, że w RDC nic się nie zmieni. Bardzo ambitne radio jakich brakuje w eterze.
odpowiedź
User
Krasawica
Mam nadzieję, że w RDC nic się nie zmieni. Bardzo ambitne radio jakich brakuje w eterze.

Tego czegoś nie da się słuchać, co pokazują ,,ambitne" wyniki słuchalności.

Bardzo ,,ambitne".
odpowiedź
User
Ggg
Myślałby kto że będzie radio KO a to zapowiada się pierwsza stacja zarządzana przez człowieka konfederacyjnego? Ciekawe jak długo wytrzyma
odpowiedź