SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lubelskie Radio eR dołączyło do sieci Radia Plus

Lubelskie Radio eR (Archidiecezja Lubelska) po 11 latach wraca do sieci Radia Plus. Po wyrażeniu zgody przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, ponownie zmieni nazwę na Radio Plus Lublin.

Article

Radio eR powstało w 1994 roku jako Katolickie Radio Lublin. Powołał je specjalnym dekretem ówczesny metropolita lubelski, ab. Bolesław Pylak. W 1998 roku stacja została włączona do ogólnopolskiej sieci rozgłośni regionalnych. Wówczas po raz pierwszy zmieniła nazwę na Radio Plus Lublin. W 2005 roku - postanowieniem nowego metropolity, abp Józefa Życińskiego, rozgłośnia wystąpiła z sieci i przekształciła się w samodzielną stację radiową - Radio eR.

Pod koniec lutego br. Archidiecezja Lubelska zawarła umowę z Porozumieniem Radiowym Plus (Grupa Radiowa Time) o ponownym dołączeniu do sieci Radio Plus. Po uzyskaniu zgody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Radio eR zmieni po raz drugi nazwę na Radio Plus Lublin. Współpraca ma objąć udostępnienie krajowych serwisów informacyjnych, elementów programu sieciowego oraz formatu muzycznego Radia Plus („Przeboje z nutą nostalgii”). Stacja nie rezygnuje z oferty lokalnych programów.

Radio Plus Lublin nadawać będzie serwisy lokalne w ciągu całego dnia a w godzinach 16.00-20.00 na antenie stacji emitowany będzie własny program informacyjno-publicystyczny, poświęcony w całości tematyce lokalnej, najważniejszym sprawom regionu i tematom związanym z życiem religijnym mieszkańców Archidiecezji Lubelskiej.

Za programowanie sieci Radia Plus, współtworzonej ze stacjami diecezjalnymi współpracującymi z Grupą Eurozet, od kwietnia 2013 roku odpowiada Grupa Radiowa Time.

W drugim półroczu 2016 roku w Lublinie Radio eR zajmowało 15 pozycję, z udziałem w rynku na poziomie 0,7 proc. średniego dobowego udziału słuchania.

Radia Plus można słuchać w następujących miastach i regionach: Bydgoszcz, Gdańsk, Głogów, Gniezno, Gorzów Wlkp., Gryfice, Koszalin, Kraków, Podhale, Legnica, Lipiany, Łódź, Olsztyn, Radom, Szczecin, Warszawa, Zielona Góra.

Dołącz do dyskusji: Lubelskie Radio eR dołączyło do sieci Radia Plus

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
RZE.FM
Może Radio VIA w Rzeszowie dołączy do Plusa??? Bo też ma ileś tam procent wstawek kościelnych
odpowiedź
User
Kama
Ooj, brakuje takich biskupów jak Życiński...
odpowiedź
User
Martin
Dobry ruch Biskupa, stacje diecezjalne tzw. niezależne może poza RDN szorują po dnie. Przykład Radio eM 107,6 z Katowic, stacja 60kW w Kosztowach i są w końcu rankingu. Może czas przestać bawić się w radio i wrócić do Plusa?
odpowiedź