SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Eska Nord ma zamilknąć

KRRiT podjęła decyzję co dalszego trybu postępowania w stosunku do Eski Kraków

Wczoraj Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji omówiła dalszy tryb postępowania w stosunku do wniosków spółki ESKA S.A i Fundacji Rozwój Kultury Ziemi Gdowskiej po wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 4 grudnia ub. roku, który uchylił koncesję dla spółki ESKA S.A na nadawanie w Krakowie - poinformowała portal Wirtualnemedia.pl Dorota Jasłowska, rzecznik prasowy przewodniczącej KRRiT.

Strony przesłały Krajowej Radzie stosowne dokumenty, które mają stanowić podstawę do ponownego rozstrzygnięcia KRRiT w kwestii przyznania koncesji. Dokumenty zostały poddane gruntownej analizie w odpowiednich Departamentach KRRiT.

Na wniosek Fundacji Rozwój Kultury Ziemi Gdowskiej Krajowa Rada, przed podjęciem decyzji, zdecydowała przeprowadzić postępowanie dowodowe, które będzie obejmowało: dowody z dokumentów oraz dowód z przesłuchania obu stron. W tym celu Krajowa Rada spotka się z każdą ze stron w najbliższym uzgodnionym terminie.

Rada również podjęła decyzję co do dalszego trybu postępowania w stosunku do ESKI NORD i ESKI S.A. w związku z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego z 25 listopada ub. roku uchylającego koncesję dla spółki ESKA NORD.

Strony były zobowiązane przesłać odpowiednie dokumenty, które mają stanowić podstawę do ponownego rozstrzygnięcia KRRiT w kwestii przyznania koncesji. ESKA S.A. uzupełniła swój wniosek.. Natomiast ESKA NORD tylko w niektórych aspektach., Nie przyjmuje do wiadomości, że wyrok NSA odebrał spółce prawo do nadawania programu i co więcej , jej zdaniem, nie ma podstaw do prowadzenia przez KRRiT tego postępowania..

W związku z powyższym Krajowa Rada zwróci się do URTiP z zapytaniem, dlaczego nie podjął stosownych kroków wobec ESKI NORD i jaka jest przyczyna, że stacja nadaje program bez uprawnień, mimo, iż Krajowa Rada zawiadomiła URTiP o wyroku NSA uchylającym koncesję ESCE NORD.

Rada zdecydowała przesłać ostateczne pismo ESCE NORD wzywające do natychmiastowego uzupełnienia dokumentów a następnie doprowadzić do spotkania obu stron z KRRiT w celu dokładnego przesłuchania.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Eska Nord ma zamilknąć

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl