SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Zawsze blisko ludzi” w kampanii wizerunkowej Radia Gdańsk

„Zawsze blisko ludzi” - tak brzmi hasło nowej kampanii wizerunkowej Radia Gdańsk.

fot. materiały prasoweArticle

Kampania koncentruje się na prospołecznej funkcji rozgłośni i odnosi się (w drugim etapie) do obowiązującej ramówki. - „Zawsze blisko ludzi” to hasło, które wyraża naszą naczelną zasadę, a jednocześnie to motyw, przewijający się we wszystkich audycjach na antenie. W kampanii, opartej o krótki komunikat, nie sposób szczegółowo przedstawić bogactwa naszej anteny. Wybraliśmy kilka reprezentatywnych audycji jako twórczą inspirację i hasło, które nas przedstawia - komentuje Adam Chmielecki, prezes Radia Gdańsk.

Kampania ma charakter narracyjny. W pierwszej jej części (maj) zostanie wykorzystany outdoor. Na całym Pomorzu stanie kilkadziesiąt billboardów, a także zamontowane zostaną tradycyjne i elektroniczne postery w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej i Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Kreacja opiera się krótkich komunikatach, odnoszących się do tradycyjnych pozdrowień (np.”Dobrego dnia”, regionalnego nadmorskiego charakteru rozgłośni oraz bezpiecznego korzystania z dróg i ścieżek rowerowych.

W drugim etapie (czerwiec) w miejsce dotychczasowych billboardów i plakatów pojawią się ich zmienione, uzupełnione wersje, domykające komunikat. Wówczas też pojawią się nazwy kilku najbardziej rozpoznawalnych audycji Radia Gdańsk – interwencyjnych, drogowych i muzycznych – oraz hasło „Zawsze blisko ludzi”. Również w czerwcu pojawią się reklamy z tym samym komunikatem w wybranych portalach internetowych i serwisach społecznościowych oraz zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa.

- Pewien wpływ na dobór haseł i kolorów miało sytuacja pandemiczna, z której, jak się wydaje, chyba na szczęście wychodzimy. Chcemy dodać mieszkańcom Pomorza otuchy i nadziei, przypomnieć, że nie są sami ze swoimi życiowymi sprawami - dodaje Adam Chmielecki.

Linia stylistyczna kampanii wykorzystuje logotyp rozgłośni, jednocześnie wzbogacając dotychczasową identyfikację wizualną. Jak podkreślają twórcy kampanii, dobór haseł, typografia, kolorystyka oraz dynamika kompozycji stanowią „kreatywne poszerzenie tożsamości wizualnej Radia Gdańsk, wyraźnie osadzonej w pomorskim krajobrazie”.

Prace projektowe nad nową kampanią ruszyły już w lutym 2021 r. Kreacja scenariusza merytorycznego i graficznego została oparta o ideę „design thinking”. Do współpracy zaproszono specjalistów w dziedzinie projektowania informacji wizualnej z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (prof. ASP dr hab. Adam Kamiński i mgr Piotr Paluch). Planowaniem i zakupem mediów zajęło się Biuro Reklamy i Marketingu rozgłośni.

W okresie od października 2020 roku do marca 2021 średni dobowy udział słuchania Radia Gdańsk wyniósł 5,8 proc. (wzrost rok do roku o 0,1 proc.). 

Dołącz do dyskusji: „Zawsze blisko ludzi” w kampanii wizerunkowej Radia Gdańsk

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Chyba Zawsze bliżej PiS-u.
odpowiedź
User
Marta
Zawsze blisko ludzi.. o ile ten ludź to Obajtek, Głódź lub inny Morawiecki. Ale jak to mówią, kto bogatemu zabroni.
odpowiedź
User
miś społeczny
Tak już nie narzekajcie. Przez całe lata 90-te Radio Gdańsk było w rękach lewicowych (nawet gdy premierem był Olszewski).
odpowiedź