SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Kielce z nowym portalem, pomagającym uchodźcom wojennym w znalezieniu pracy

W czwartek Radio Kielce uruchomiło nowy serwis - Projektpracaukraina.pl. Strona stworzona została z myślą o obywatelach Ukrainy, którzy poszukują zatrudnienia nie tylko w Kielcach, ale i w całym województwie świętokrzyskim. Zamieszczanie na nim ogłoszeń i korzystanie zeń jest bezpłatne.

Serwis daje możliwość skojarzenia tych, którzy chcą pracować z tymi, którzy szukają pracowników. Poprzez portal uchodźcy z Ukrainy przebywający na terenie Polski będą mogli zamieszczać swoje ogłoszenia o chęci podjęcia pracy, ale także oferty pracy dla Ukraińców bezpłatnie będą mogli zamieszczać także pracodawcy. Wszystko - bezpłatnie.

W siedzibie urzędu wojewódzkiego w czwartek odbyła się oficjalna prezentacja nowego portalu. - Mam nadzieję, że wszyscy samorządowcy będą przekazywać Ukraińcom, którzy uciekają przed wojną, informacje, że jest takie miejsce, gdzie mogą zamieszczać swoje oferty, a przedsiębiorcom, że mogą z tych ofert skorzystać - skomentował Janusz Knap, prezes Radia Kielce.

Inicjatywa „Praca dla obywateli Ukrainy” ma wsparcie wojewody świętokrzyskiego, Zbigniewa Koniusza. - Aby pomoc dla obywateli Ukrainy była kompletna i pełna, chcemy zaoferować także niezwykle cenną wartość jaką jest możliwość zatrudnienia – skomentował wojewoda. Partnerami serwisu projektpracaukraina.pl są: wojewoda świętokrzyski, marszałek województwa świętokrzyskiego, prezes Stowarzyszenia Związku Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego, Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach, Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach, a także Miejski Urząd Pracy w Kielcach.

To kolejna już inicjatywa Radia Kielce, mająca na celu pomaganie uchodźcom. Od początku marca z rozgłośnią współpracuje trójka ukraińskich studentów. Współredagują, tłumaczą i czytają na antenie serwisy informacyjne w języku ukraińskim. Na co dzień są studentami kieleckiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Także sieć sklepów Lidl ułatwia znalezienie pracy obywatelom Ukrainy - udostępnia ogłoszenia w języku ukraińskim i oferuje kury polskiego naszym wschodnim sąsiadom. Z kolei Żabka uruchomiła platformę z ofertami pracy w firmie oraz we współpracujących z Żabką spółkach.

Dołącz do dyskusji: Radio Kielce z nowym portalem, pomagającym uchodźcom wojennym w znalezieniu pracy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wołodymyr
Uważam,że każdy Polak który nie zwolni się z pracy robiąc miejsce dla ukraińca jest ruską onucą.
odpowiedź
User
Wania z Astrachania (troll rublowy)
Chyba pora zmienić nazwę waszego państwa na Ukraina. Społeczeństwo będzie za.
odpowiedź