SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Kraków wyda 1,5 mln zł na nowy sprzęt. Stary „grozi przerwaniem emisji”

Radio Kraków w najbliższych miesiącach zainwestuje ponad 1,5 miliona zł w nowy sprzęt, wyposażenie studiów emisyjnych i w studio koncertowo-nagraniowe. Największe od 13 lat inwestycje będą możliwe dzięki pieniądzom ze sprzedaży jednej z nieruchomości.

Radio Kraków wyda 1,5 mln zł na nowy sprzęt. Stary „grozi przerwaniem emisji”

- To inwestycje nie tylko konieczne, ale wręcz niezbędne - podkreśla Marcin Pulit, prezes Radia Kraków. - Pracujemy na sprzęcie, który nie gwarantuje ciągłości emisji. Każda kolejna awaria w tym momencie grozi przerwaniem nadawania programu. Chcemy zapewnić naszemu słuchaczowi nie tylko najlepszy merytorycznie program, ale też jego najwyższą techniczną jakość. Założony przez nas plan, to największy i najbardziej ambitny plan inwestycyjny od czasu wybudowania w 1999 roku nowej siedziby Radia Kraków - dodaje.

Inwestycje dotyczą przede wszystkim studiów emisyjnych: już zakupiono nowy procesor emisyjny Orban 8600 - urządzenie niezbędne do poprawienia jakości emitowanego sygnału. Do końca roku Radio Kraków zmieni technologię dosyłu sygnału poprzez IP na wyłącznie cyfrową.

Najważniejszą i największą inwestycją (jej szacowany koszt to ok. 1,2 mln złotych) będzie zakup nowego stołu emisyjnego oraz routera i całkowita przebudowa studia emisyjnego.

Doinwestowane zostanie także studio koncertowo-nagraniowe im. Romany Bobrowskiej. Pojawią się tam nowe komputery wraz z oprogramowaniem, wielokanałowy stół mikserski do nagrań wielośladowych i nowe, najwyższej klasy mikrofony pozwalające realizować koncerty, reportaże i słuchowiska na najwyższym poziomie.

- Wyposażając studio w najnowszy sprzęt, Radio Kraków chce stworzyć ofertę, która będzie konkurencyjna w stosunku do usług proponowanych przez najlepsze studia nagrań w Polsce - podkreśla nadawca w komunikacie.

>>> Kraków: RMF FM nadal liderem. Jaki wynik Radia Kraków?

Pieniądze na inwestycje pochodzą ze sprzedaży należącej do Radia Kraków nieruchomości przy ul. Wróblewskiego w Krakowie. Dzięki temu radio nie będzie musiało wydawać na nie środków, które otrzymuje na bieżącą działalność, a które - ze względu spadające wpływy z abonamentu - są mniejsze niż w przeszłości. Zakupy stacja - po raz pierwszy w swojej historii - sfinansuje w formie leasingu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Kraków wyda 1,5 mln zł na nowy sprzęt. Stary „grozi przerwaniem emisji”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
krakusek ze Szlaku
To chyba jakieś nieporozumienie. Stanmtechniczny RK jest co najmniej zadawalający. Zakup nowego sprzętu świadczy o amatorszczyźnie pomieważ dopiero po sprzedaży starej siedziby okazało się, że pieniądze można przeznaczyć tylko na misję. Stąd gorączkowe poszukiwania inwestycji. A co z bieżącą działalnością? A co z amortyzacją?
odpowiedź
User
bartuś
Dwie pensje kierowniczek "od kultury",które ciężko "zarządzają" pracą 3 osób wystarczyłoby na 3 komputery.Jedna nieustannie pracuje dla Dwójki,a druga zajmuje się promocją swoich książek w Polsce.Radio wykorzystują tylko do reklamowania swoich półproduktów.
odpowiedź
User
małe be
no to niezły wypas. za 1,2 mln to można wyposażyć dziś _całą_ stacje radiową. w nowoczesne konsolety, mikrofony, odsłuchy i komputery. fajnie że będą mieli takie drogie zabawki ale szkoda że za nasze pieniądze. to co robią można zrobić spokojnie za połowę tej sumy. nie chciałbym niczego sugerować ale na miejscu władz w centrali przyjrzałbym się tym zakupom bo ten sprzęt nie będzie miał nigdy szansy się zamortyzować przy takiej cenie.
odpowiedź