SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Maryja: informacje o kradzieży to kolejna fala walki z nami

- Wydaje się, że jest to następna próba poderwania zaufania do Radia Maryja i jego założyciela O. Tadeusza Rydzyka. Zaistniałą sytuację uznajemy za kolejną falę walki z wolnymi, niezależnymi mediami i odbierania dobrego imienia ludziom Kościoła - tak Radio Maryja komentuje informacje o kradzieży pieniędzy z jego konta.

Radio Maryja: informacje o kradzieży to kolejna fala walki z nami

O tym, że z konta bankowego Radia Maryja zniknęło 500 tys. zł, poinformowało we wtorek RMF FM, a warszawska prokuratura potwierdziła te doniesienia. Sprawca kradzieży zlecił kupno akcji, a zaraz potem ich sprzedaż i przelanie środków na jego własny rachunek. Zaniepokoiło to nadzór finansowy i pieniądze zostały zabezpieczone (więcej na ten temat).

W wydanym właśnie oświadczeniu doniesienia o kradzieży potwierdza o. Jan Król, wicedyrektor Radia Maryja odpowiadający za sprawy finansowe. - Konto, o którym mowa, to rachunek inwestycyjny Radia Maryja a nie Ojca Tadeusza Rydzyka w biurze maklerskim na którym były zdeponowane Świadectwa Udziałowe NFI podarowane przez słuchaczy, które zgodnie z obowiązującymi przepisami później zostały zamienione na akcje. Pod koniec ubiegłego tygodnia doszło do popełnienia przestępstwa. Jakaś nieznana osoba podszyła się pod uprawnioną osobę i dokonała kilku transakcji na tymże rachunku - opisuje.

O. Król jest przy tym zdziwiony, że informacja o przestępstwie wyciekła do mediów. - Przestępca czy przestępcy będą mogli zacierać ślady. Pytanie: gdzie nastąpił przeciek i w jakim celu? - pyta redemptorysta. - Wydaje się również, że jest to następna próba poderwania zaufania do Radia Maryja i jego założyciela o. Tadeusza Rydzyka. Zaistniałą sytuację uznajemy za kolejną falę walki z wolnymi, niezależnymi mediami i odbierania dobrego imienia ludziom Kościoła. Zwracamy uwagę, że to kolejne uderzenie następuje w czasie zabiegania Telewizji Trwam o miejsce na cyfrowym multipleksie - ocenia o. Król.

Według badania Radio Track, od czerwca do sierpnia br. udział Radia Maryja w rynku radiowym wynosił 2 proc. (zobacz szczegółowe dane).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Maryja: informacje o kradzieży to kolejna fala walki z nami

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kamil
Precz z Rydzykiem i neobolszewikami z PiS.
odpowiedź
User
Zbee
Alleluja i do przodu. Psy szczekają, karawana jedzie.
odpowiedź
User
jac
Pies nasra na trawnik ojca dyrektora i ten będzie gadał, że ten pies został podrzucony i nasrał dlatego,że TV TRWAM ubiega się o miejsce na multipleksie.

Czubek...
odpowiedź