SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Radio Maryja z koncesją na kolejne 10 lat i nową umową z Emitelem. Treści także w telewizji hybrydowej na MUX-8

Prowincja Warszawska Redemptorystów otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na kolejne 10 lat na nadawanie Radia Maryja. Jednocześnie zawarła na taki okres nową umowę z Emitelem, odpowiadającym za obsługę techniczną i emisję.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, fot. PAP / Bartłomiej Zborowski Article

Radio Maryja jest nadawane od grudnia 1991 roku. Zaczęło jako stacja lokalna, potem uzyskała kolejne koncesje lokalne, a w 1994 roku otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pierwszą koncesję ogólnopolską.

Stacja ma status nadawcy społecznego - nie emituje reklam, w zmian za co płaci o 80 proc. niższą opłatę koncesyjną.

- Prowincja Warszawska Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela – nadawca Radia Maryja otrzymała od 23 czerwca br. koncesję na kolejne 10 lat co daje nam możliwość realizowania wyznaczonej misji, do której zachęcał nas św. Jan Paweł II mówiąc by nasze radio służyło prawdziwej informacji, przepojonej miłością i opartej na sprawiedliwości, by przyczyniało się do kształtowania ludzkich sumień w duchu nauki Chrystusa - opisuje o. Grzegorz Moj z Radia Maryja.

Jednocześnie Prowincja Warszawska Redemptorystów zawarła z Emitelem nową umowę na 10 lat dotyczącą emisji sygnału radia Maryja w całym kraju. Poprzednia obowiązywała od 2008 roku.

Emitel do przesyłu sygnału Radia Maryja będzie wykorzystywał 50 swoich stacji nadawczych w całej Polsce. Umożliwi też prezentację treści multimedialnych rozgłośni na platformie telewizji hybrydowej na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

- Mamy nadzieję, że infrastruktura i możliwości techniczne jakimi dysponuje Emitel S.A. pozwolą nam realizować dzieło apostolskie. Dziękujemy za lata dobrej współpracy mając nadzieję, że tych kolejnych 10 lat będzie kontynuacją tego co osiągnęliśmy dotychczas - komentuje o. Grzegorz Moj z Radia Maryja.

- Mamy świadomość jak ważna jest misja społeczna Radia Maryja dla słuchaczy w Polsce, tym bardziej wybór Emitel jako nadawcy technicznego odczytujemy jako zaufanie dla jakości i efektywności naszych usług - dodaje Andrzej Kozłowski, prezes firmy Emitel.

Według badania Radio Track od marca do maja br. Radio Maryja miało 2,1 proc. udziału w rynku słuchalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Maryja z koncesją na kolejne 10 lat i nową umową z Emitelem. Treści także w telewizji hybrydowej na MUX-8

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Skomentowan
Dziwne jest to bardzo i nieprawdopodobne, to cud, że w Polsce resortowej, rządzonej do 2015 roku przez mafię esbecko-sądową, Ojciec Rydzyk jest z nami i mieliśmy i mamy nadal niezależne to takie piękne radio.
17 27
odpowiedź
User
rozbawiony
Dziwne jest to bardzo i nieprawdopodobne, to cud, że w Polsce resortowej, rządzonej do 2015 roku przez mafię esbecko-sądową, Ojciec Rydzyk jest z nami i mieliśmy i mamy nadal niezależne to takie piękne radio.

A teraz drogie dzieci chciałbym wam powiedzieć że drugim cudem jest iż rządzą nami obecnie same aniołki, nie przypisane do żadnych resortów nie wsadzających gdzie się da swoich misiewiczy i nie pobierających nagród które im się należą.
CUD, CUD, CUD !!!
21 17
odpowiedź
User
Mieszkaniec
To dobra wiadomość. Radio Maryja jest potrzebne, bo jest wiele osób starszych, które są bardzo religijne, a stan zdrowia nie pozwala im juz chodzić do kościoła, a dzięki temu radiu mogą posłuchać np. mszy czy rożnych modlitw.
19 5
odpowiedź
User
Marlenaa
super, cieszę się że to Radio tak dobrze sobie radzi. Jest potrzebne
18 8
odpowiedź
User
Waldek.Kecki
Ważne że Radio Maryja jest to polskie radio a nie jakieś zagraniczne. Niestety w naszej Ojczyźnie jest coraz mniej polskich mediów - dlatego trzeba wspierać te co zostały !!!
15 7
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
To zapewne ostatnia koncesja dla tej sekty. Za 10 lat elektorat-odbiorca biologicznie przestanie istnieć, a jawna sprzeczność ze służeniem "prawdziwej informacji, przepojonej miłością i opartej na sprawiedliwości" już dziś odrzuca myślących ludzi od tego medium. Nie ma szans przyciągnąć młodych, miejskich i wykształconych słuchaczy. Świadczy o tym wynik słuchalności.
Niewykluczone, że skończy jak niemieckie Radio Maria albo argentyńskie Radio Delicast.
Póki co - ciemny lud kupuje i płaci cwaniaczkowi od handlu autami.
Do czasu.
7 13
odpowiedź
User
obserwator
Skoro ma 80% ulgi to po co tak żebrze bez końca. Diecezjalne stacje mają podobny status i nie żebrzą tak nachalnie. Poza tym to co robi Rydzyk to zwykła obłuda. Twierdzi ciągle,że te opłaty są takie wysokie, a pod pretekstem zbiórek na radio buduje sanktuaria, uczelnie, muzea, parki... po to tylko żeby budować państwo watykańskie bis. To nie ma nic wspólnego z ewangelizacją. To jest czysta komercja i kupczenie nieświadomymi duszyczkami. Nie mam nic przeciw istnieniu katolickich stacji, ale ta akurat to jest zaprzeczenie katolicyzmu.
7 8
odpowiedź
User
Lysy
10 lat to tak do 2028 roku, W 2021-23 szykują koniec emisji analogowej.
Wydaje mi się, że będą niezłe szopki, mają koncesję, a każą zamykać analog przechodząc na cyfrę.
Podobnie było z RMF FM gdzie zamykali zakres 65.00-74.00 MHz a RMF FM miał koncesje na niski ukf i grał dalej po 1 stycznia 2000, krótko bo krótko ale starcia były.
1 0
odpowiedź
User
Waldek.Kecki
Ale mi informacja. Każda telewizja czy radio musi co 10 lat przedłużać koncesję - tak więc nic nadzwyczajnego w tej informacji nie ma.
1 1
odpowiedź
User
koniecŚwiata
Dziwię się, że umowa tylko na 10 , a nie np. na 100, albo 1000 lat :)))
4 4
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing