SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Polonia zmieniło nazwę

Od 1 stycznia Radio Polonia - Program dla Zagranicy zmieniło nazwę na Polskie Radio dla Zagranicy.

Nowa nazwa – Polskie Radio dla Zagranicy – oddaje prawdziwy charakter rozgłośni. Poprzednia sugerowała, iż oferta programowa skierowana jest tylko do Polaków mieszkających poza granicami kraju. Tymczasem Redakcja Polska jest jedną z sześciu – obok Redakcji Angielskiej, Niemieckiej, Rosyjskiej, Białoruskiej i Ukraińskiej, które tworzą Polskie Radio dla Zagranicy.

Głównym celem Polskiego Radia dla Zagranicy, które w ubiegłym roku obchodziło jubileusz 70-lecia, jest kształtowanie wizerunku Polski zagranicą oraz promocja dziedzictwa polskiej kultury i nauki. Oferta programowa przygotowana jest zgodnie z polską racją stanu definiowaną przez Ministra Spraw Zagranicznych oraz polityką rządu RP.

Polskie Radio dla Zagranicy oferuje słuchaczom ponad 25 godzin na dobę audycji zawierających m.in.: serwisy informacyjne krajowe i zagraniczne, komentarze ekspertów, analizy i dyskusje dotyczące najważniejszych wydarzeń społeczno-politycznych, gospodarczych i kulturalnych w Polsce oraz na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem uczestnictwa Polski w strukturach Unii Europejskiej, a także jej działań na forum międzynarodowym.

Siłą Polskiego Radia dla Zagranicy jest wiele sposobów nadawania: fale krótkie, przekaz satelitarny, światowa sieć nadawców World Radio Network oraz transmisje i retransmisje w stacjach lokalnych za granicą m.in.: w Wilnie, Lwowie, Sankt Petersburgu, Paryżu, Berlinie, Dublinie i Nowym Jorku. Program współpracuje z innymi światowymi rozgłośniami dla zagranicy m.in. z Radio France Internationale, Deutsche Welle, BBC i Radio Praha.

Programy Polskiego Radia dla Zagranicy mogą się pochwalić dużą słuchalnością. Np. serwis ukraiński i polski obecny na falach UKF w 11 miastach Ukrainy dociera do ok. 4 mln 20 tys. osób (wg TNS z początku sierpnia 2006). W kwietniu 2006 zwiększono emitowanie na falach UKF audycji w języku polskim i białoruskim dla słuchaczy na Białorusi. Według analizy Niezależnego Instytutu Badań Społeczno-Ekonomicznych i Politycznych NISEPD, audycji tych słucha 4,4% dorosłej ludności Białorusi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Polonia zmieniło nazwę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl