SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piotr Bernatowicz wybrany przez RMN na prezesa Radia Poznań

Rada Mediów Narodowych na posiedzeniu w czwartek zdecydowała o wyborze nowego prezesa Radia Poznań. Trzema głosami członków z PiS powołano na to stanowisko Piotra Bernatowicza - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Piotr Bernatowicz, fot. TVP Poznań Article

W ubiegłym tygodniu na posiedzeniu Rady Mediów Narodowych wysłuchano trzech kandydatów na stanowisko szefa Radia Poznań: Piotra Bernatowicza, Macieja Mazurka oraz Przemysława Terleckiego. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zdecydował jednak o odłożeniu decyzji o wyborze prezesa Radia Poznań na kolejne spotkanie, tj. to odbywające w czwartek.

Na posiedzeniu RMN, odbywającym się 4 października br. zdecydowano, że nowym prezesem Radia Poznań zostanie Piotr Bernatowicz. To publicysta Radia Poznań oraz TVP Poznań. W głosowaniu poparło go troje członków Rady będących posłami PiS: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk.

Od lipca br. po odejściu dotychczasowego prezesa regionalnej rozgłośni Filipa Rdesińskiego (został prezesem Polskiej Fundacji Narodowej) nie wybrano nowego szefa radia. Tymczasowo tę funkcję pełni prokurent poznańskiego oddziału - Witold Gładkij.

Konkurentami Bernatowicza byli Przemysław Terlecki (szef firmy PR-owej, a niegdyś dziennikarz Radia Merkury i szef programu informacyjnego TVP „Teleskop”) oraz Maciej Mazurek (były dziennikarz TVP Poznań).

Rada Mediów Narodowych jako organ, który zajmuje się powoływaniem, odwoływaniem i opiniowaniem władz spółek mediów publicznych oraz rad programowych, wyjątkowo zebrała się w czwartek – ostatnie spotkanie odbywało się w ubiegłym tygodniu (zwykle posiedzenie odbywa się raz na miesiąc), na kolejnym posiedzeniu ma zająć się wyborem prezesa Polskiego Radia. Na to stanowisko nie będzie organizowanego konkursu, a jedynie mechanizm zgłaszania ofert do członków RMN.

W składzie RMN, powołanym w połowie 2016 roku, oprócz trojga posłów PiS są Juliusz Braun (z ramienia PO) oraz Grzegorz Podżorny (z Kukiz’15).

Według badania Radio Track od marca do sierpnia br. Radio Poznań miało 5 proc. udziału w rynku słuchalności w Poznaniu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Bernatowicz wybrany przez RMN na prezesa Radia Poznań

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PrzemKo
To w Warszawie wybiera się oficjalnie prezesa poznańskiego radia?
Przecież to chora i nie zmieniająca się przy żadnej władzy centralizacja.
26 14
odpowiedź
User
DW
Kolejny niemający pojęcia o radiu aparatczyk.
20 10
odpowiedź
User
Radiowidz
Na tym zdjęciu wygląda jakby prowadził program ezoteryczny.
23 11
odpowiedź