SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kielecka ekipa Radia Rekord w ten weekend wita się z mieszkańcami. Znamy nazwiska dziennikarzy

- Jeszcze w tym tygodniu chcemy ruszyć z pełnym programem w internecie. Mamy gotowe studio, ekipę w komplecie. Czekamy aż wreszcie będziemy mogli włączyć nadajnik - mówi nam Rafał Tatarek, właściciel Radia Rekord. Stacja nadal nie może ruszyć z emisją analogową, bo czeka na międzynarodowe ustalenia dotyczące częstotliwości, na której będzie nadawać.

Szefowie Radia Rekord bardzo liczyli, że jeszcze wiosną ich stacja ruszy w Kielcach. Krzysztof Domagała, dyrektor wykonawczy Rekord Grupy Mediowej, do której należy rozgłośnia, mówił nam pod koniec stycznia br., że gdy tylko dotrą do redakcji dokumenty z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznaniu koncesji na nadawanie programu w Kielcach, stacja zrobi wszystko, by jak najszybciej poszedł w eter sygnał testowy. Kilka miesięcy później nadal nie jest to możliwe, bo rozgłośnia wciąż czeka na wymagane zgody.

- Nie spodziewaliśmy się, że proces z Urzędem Komunikacji Elektronicznej będzie się tyle ciągnął - mówi nam Rafał Tatarek, właściciel Radia Rekord. - Nadal trwają uzgodnienia międzynarodowe z Ukrainą i Białorusią i nie mamy pojęcia, kiedy się skończą. Od decyzji KRRiT z 13 stycznia, zgodnie z którą możemy nadawać w Kielcach, nie otrzymaliśmy z UKE dokumentu rezerwującego dla nas częstotliwość 100,8 MHz.

Uzgodnienia z sąsiadującymi krajami to standardowa procedura UKE. Jest niezbędna przed wydaniem decyzji o rezerwacji konkretnej częstotliwości. Jak nieoficjalnie słyszymy, powodem zbyt długiej odpowiedzi ze strony obu wschodnich sąsiadów jest trwająca wojna w Ukrainie.

Na razie na 100,8 MHz w Kielcach panuje cisza. Wcześniej - przez 27 lat - na tej częstotliwości grało Radio Fama. Stacja od zawsze była kojarzona z Kielcami. Rozpoczęła nadawanie w tym mieście 17 września 1995 r. W kolejnych latach otwierała swoje filie w mniejszych ośrodkach: Tomaszowie Mazowieckim (w 2006 r.), Wołominie i Słupsku (obie w 2011 r.) oraz Żyrardowie (w 2015 r.). Radio Fama zamilkło jednak w Kielcach 19 lutego br., bo jego nadawca spóźnił się z wnioskiem o przedłużenie koncesji. W związku z tym w zeszłym roku KRRiT rozpisała konkurs na częstotliwość zajmowaną przez Radio Fama w Kielcach. Nieoczekiwanie koncesję przyznano Radiu Rekord z Radomia, które było zainteresowane nadawaniem lokalnego programu. Stacja od kilku miesięcy nadaje testowy sygnał w internecie.

Kogo usłyszymy w Radiu Rekord w Kielcach?

Teraz jednak właściciele Radia Rekord planują pójść krok dalej. - Jeszcze w tym tygodniu chcemy ruszyć z pełnym programem w internecie. Mamy gotowe studio, ekipę w komplecie. Czekamy aż wreszcie będziemy mogli włączyć nadajnik - mówi Rafał Tatarek.

Stacja zamierza przywitać się z mieszkańcami. - Jesteśmy partnerem medialnym Święta Kielc i współorganizatorem koncertu zespołu Łzy, który wystąpi w niedzielę - zapowiada Rafał Tatarek. Zaprasza w najbliższy weekend (25-26 czerwca) na kielecki rynek. - Chcemy przywitać się ze wszystkimi mieszkańcami Kielc. Na miejscu będzie nasze plenerowe studio, skąd będziemy robić wejścia na żywo, a dziennikarzy i prezenterów kieleckiego Radia Rekord będzie można zobaczyć na scenie jako współprowadzących wydarzenie - dodaje szef rozgłośni.

Jak zdradza nam Rafał Tatarek, w kieleckim oddziale Radia Rekord będzie można usłyszeć osoby znane z innych lokalnych rozgłośni. Do stacji dołączył Mateusz Sośnicki, który wcześniej pracował tu w Radiu Plus i Radiu eM. Będzie odpowiadać za sprawy techniczne oraz prowadzić weekendowe wydania programów "Domówka" czy "Rekordowy Róg Obfitości". Z Radia eM przeszedł także Kamil Bukowski, który razem z Michałem Trzepałką (m.in. byłym prezenterem Radia Fama) mają prowadzić południowe pasmo. Z kolei Sławek Grudziński będzie odpowiadał w stacji za newsy i będzie głównym prezenterem wiadomości lokalnych. We wrześniu do Radia Rekord ma jeszcze dołączyć Krzysztof Omelaniuk, który będzie prowadzącym rozmowy polityczne w rozgłośni.

Rozmowy także w wersji telewizyjnej

Jak już wcześniej zapowiadał na naszych łamach Rafał Tatarek, program Radia Rekord w Kielcach będzie zbliżony do tego, co dzieje się w bliźniaczych stacjach w Radomiu, Ostrowcu Świętokrzyskim i Ciechanowie. - Mimo że radio jest zarządzane centralnie i mamy wspólną playlistę, zdecydowana większość programu jest nadawana z lokalnego studia. W koncesji zapisano, że przynajmniej 20 proc. ramówki ma mieć charakter lokalny. Dlatego będzie sporo rozmów i publicystyki dotyczących tego, co dzieje się najbliżej naszych słuchaczy. Codziennie pojawią się przynajmniej dwie rozmowy, planujemy także dużo wiadomości regionalnych i lokalnych. Na pewno będą w ramówce magazyny regionalne dla mieszkańców całego województwa. Na częstotliwość w Kielcach patrzymy szerzej. Pięciokilowatowy nadajnik daje nam możliwość nadawania programu praktycznie na całe województwo świętokrzyskie. A jest ono nam najbliższe geograficznie i kulturowo. Tu mieszkają ludzie o podobnym poziomie zamożności, więc łatwiej jest realizować spójny przekaz radiowy dla tego terenu - mówił nam w lutym Rafał Tatarek.

Stacja ma już swoją siedzibę. Studio Radia Rekord znajdzie się na ul. Zagnańskiej 84 w Kielcach vis-a-vis Plaza Parku. Stacja ma ponad stumetrowe pomieszczenie. Rafał Tatarek jest najbardziej dumny z miejsca, skąd emitowany będzie program. - To jedno z większych studiów radiowych w Polsce wśród stacji lokalnych, które ma ponad 30 m kw. powierzchni. Stamtąd będzie realizowany program radiowy i rozmowy także w wersji telewizyjnej - zapowiada.

Radio Rekord jest lokalną stacją z Radomia. Nadaje od połowy lat 90. na częstotliwości 106,2 FM. W okresie od listopada 2021 r. do kwietnia 2022 r. na pozycji lidera rynku radiowego w Radomiu uplasowało się Radio Rekord. Stacja względem analogicznego okresu rok wcześniej zanotowała spadek udziału w rynku z 21,3 proc. do 18 proc. - wynika z raportu Radio Track Kantar Polska, opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Kielecka ekipa Radia Rekord w ten weekend wita się z mieszkańcami. Znamy nazwiska dziennikarzy

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wow
Zajebisty plakat, można prosić o kontakt do grafika?
odpowiedź
User
Mr
Radomski jarmark w Kielcach.
odpowiedź
User
Hubert
To fajnie ale ja będę w Poznaniu z moją drużyną piłkarską bo będzie turniej futbol plus
Ale tak czy tak będę słuchać Radia rekord Kielce zarówno w necie jak i na 100.8 FM
I czekam na Radio fama na 90.9 FM w Kielcach
odpowiedź