SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Silesia za Radio Plus Śląsk od lipca. „Postawimy na informacje z regionu”

Od 1 lipca br. w miejsce Radia Plus Śląsk zacznie nadawać - współpracujące z kanałem TVS - Radio Silesia. - Naszym celem jest przywrócenie odpowiedniej rangi rozgłośni regionalnej - mówi Wirtualnemedia.pl Łukasz Tymków, dyrektor Radia Silesia.

Article

Na zmianę nazwy nadającego w Aglomeracji Śląskiej Radia Plus Śląsk na Radio Silesia zgodziła się we wtorek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Rebranding ten to skutek wyjścia rozgłośni z sieci Radia Plus (której udziałowcami są Eurozet i Time), o czym zdecydowano w ub.r. Wtedy też  stacja podjęła współpracę ze śląską telewizją satelitarną TVS, która została jej operatorem (więcej na ten temat).

Od 1 lipca br. rozgłośnia będzie przygotowywać całą ramówkę we własnym zakresie (dotąd produkowała jedynie cztery godziny dziennie programu lokalnego). W dni powszednie program Radia Silesia ruszać będzie o godz. 6.00 porannym pasmem „Pierwsza zmiana”, które prowadzić będą na zmianę Łukasz Tymków i Józef Szymaniec. Następnie, od 10.00 do 14.00 emitowany będzie blok „Okno na południe” prowadzony przez Michała Loskota, zaś między 14.00 a 15.00 na antenie pojawi się „Motogodzina”.

Popołudniami, od 15.00 do 18.00 słuchacze będą mogli posłuchać pasma muzyczno-informacyjnego „Rytm regionu”, w którym znajdzie się magazyn reporterski. O 18.00 przyjdzie czas na „Fajrant” prowadzony przez Adama Gizę z TVS, który będzie przedstawiać propozycje kulturalne dla słuchaczy. Wieczorami na antenie pojawią się m.in. audycje poświęcone religii.

W soboty Radio Silesia postawi na audycje o pogodzie i ogrodach, które poprowadzi znana z TVS Nina Nocuń, a także na programy o zdrowiu i urodzie. Będą tez propozycje dla mężczyzn - audycje o autach i sporcie. W niedzielnej ramówce znajdą się z kolei programy związane z tematami społecznymi i religijnymi, w tym m.in. wieczorny program o uzależnieniach.

Serwisy informacyjne w wakacje będą nadawane co godzinę od rana do 18.00 tylko w dni powszednie, ale jesienią pojawią się też wieczorami i weekendy. - Mocno stawiać będziemy na informacje z regionu, prezentując zarówno własne materiały jak i te pozyskane od TVS - mówi nam  Łukasz Tymków, dyrektor i redaktor naczelny rozgłośni, w przeszłości związany m.in. z Radiem Planeta, Radiem Wawa, TVS i Superstacją. W wiadomościach pojawią się też informacje z kraju, które dostarczać ma wybrana przez rozgłośnię agencja.

Nadające na Śląsku na częstotliwości na 96,2 Mhz Radio Silesia kierowane będzie do słuchaczy w wieku od 30 do 50 lat. Stacja nadawać będzie muzykę w formacie zbliżonym do adult CHR - na jego playliście dominować będą utwory z drugiej połowy lat 90. XX wieku i z pierwszej połowy poprzedniej dekady, ale nie zabraknie też nowości i starszych piosenek. - Chcemy ułożyć muzykę w każdej godzinie w inny sposób niż w pozostałych stacjach - zapowiada Tymków.

Zespół rozgłośni liczy obecnie około 20 osób, z czego około 10 z nich będzie się pojawiać na antenie. Formalnie siedziba radia jest w Gliwicach, czyli tam gdzie mieście się archidiecezja gliwicka, właściciel jego koncesji. Od kilku miesięcy program stacji jest jednak realizowany w Zabrzu.

Dyrektor Radia Silesia nie podaje, jakie są cele stacji związane z jej udziałem w rynku. - Chcemy ustabilizować słuchalność, utrzymać ją na widocznym poziomie i dalej rozwijać stację - mówi Łukasz Tymków. Z danych Radio Track wynika, że Radio Plus Śląsk w okresie od grudnia do maja br. miało 0,6 proc. udziału w rynku w Aglomeracji Śląskiej (więcej na ten temat).

Stacja podczas wakacji promować się będzie przy okazji organizowanych przez siebie imprez, uruchomi też w Zabrzu studio terenowe. Promocja nowej rozgłośni obecnie będzie też na antenie telewizji TVS.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Silesia za Radio Plus Śląsk od lipca. „Postawimy na informacje z regionu”

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fdre
buahahha powodzenia :) Tymków naczelnym, TVSowcy jako DJ - ten projekt musi się udać buahahahahahahahahaha :)
22 20
odpowiedź
User
tiririti
kiedy na sprzedaż?
15 17
odpowiedź
User
gt
Jeśli informację w radiu będą podobne jak w TVS - czyli kronika policyjna - to na pewno się nie uda.
15 15
odpowiedź
User
Trybik w maszynie
Co ja pacze! Łukasz na poranku? W jednym z licznych poprzednich miejsc pracy zdarzyło mu się zaspać na dyżur zaczynający się o 16.00 :)
19 15
odpowiedź
User
elo!
Radio Plus Śląsk ma w regionie mniejszą słuchalność nawet od Radia Maryja. HE HE HE Rozumiem, że serwisami sportowymi zajmie się mistrz dykcji Krzysztof T. z słynnej Sportowej Ofensywy. ;)
19 14
odpowiedź