SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spór w Radiu Szczecin na łamach prawicowego serwisu. Duklanowski: prezes puszcza oko do „totalnej opozycji”

Redaktor naczelny Radia Szczecin Tomasz Duklanowski twierdzi, że bez konsultacji z nim prezes rozgłośni Wojciech Włodarski na szefową informacji miał mianować niechętną mu dziennikarkę oraz ma „nękać, także finansowo dziennikarzy o poglądach konserwatywnych”. Skrytykował swojego przełożonego na portalu wPolityce. Włodarski odpiera te zarzuty.

Tomasz Duklanowski opisał serwisowi wPolityce, że dziennikarka Radia Szczecin Anna Arabska-Szmajdzińska miała zostać w poniedziałek przedstawiona przez Wojciecha Włodarskiego jako pełniąca obowiązki kierownika działu informacji.

- W poniedziałek rano prezes Włodarski przyprowadził go zebranie redakcyjne Annę Arabską-Szmajdzińską i poinformował, że będzie prowadziła zebranie. Potem dowiedziałem się od dziennikarzy, że pani Arabska będzie już codziennie prowadziła zebrania, bo prezes powierzył jej obowiązki kierownika działu informacji - stwierdził Duklanowski. - Decyzja te nie była konsultowana ze mną jako redaktorem naczelnym. Prezes nawet mnie o niej nie poinformował, co jest złamaniem wszelkich zasad - podkreślił.

Duklanowski wyjaśnił, dlaczego nie zgodziłby się na objęcie przez nią tego stanowiska. - Pani Arabska była w awangardzie ataków na mnie, zbierając podpisy pod listem, który miał doprowadzić do odwołania mnie. Manifestowała swoje poglądy w mediach społecznościowych, podczas agresywnych protestów Strajku Kobiet - powiedział.

Godzinę przed publikacją tych wypowiedzi na wPolityce użytkownik platformy X o nicku Emilia Kamińska, który mocno krytykuje opozycję i wspiera Zjednoczoną Prawicę, przypomniał, że Anna Arabska-Szmajdzińska do swojego zdjęcia profilowego na Facebooku dodała hasło sprzeciwiające się ograniczeniu prawa do aborcji.

- Wojciech Włodarski, prezes Polskiego Radia Szczecin, powołał właśnie tę panią na p.o. Kierownika działu informacji - stwierdził we wpisie. - Prezes Włodarski. Rodowity brat wiceszefowej Związku Polaków w Niemczech. Ciekawa a dokładniej bardzo nieciekawa rodzinka. Nikt mnie nie chciał słuchać kiedy przestrzegałem przed tymi ludźmi - skomentował Cezary Gmyz.

- O tym, że zebrania redakcyjne prowadzi ta Pani, dowiedziałem się od dziennikarzy. Prezes ze mną tego nie konsultował i nawet mnie  nie poinformował o zmianie - podkreślił Tomasz Duklanowski.

Anna Arabska-Szmajdzińska była wśród prawie 40 pracowników Radia Szczecin, którzy w marcu br. wydali oświadczenie zaraz po śmierci nastoletniego syna posłanki Platformy Obywatelskiej Magdaleny Filiks. Pod koniec grudnia Tomasz Duklanowski jako pierwszy podał informacje, także na antenie TVP Info, pozwalające zidentyfikować nastolatka i jego siostrę jako ofiary pedofila związanego wcześniej z PO.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Wiesław Włodarski przekazał wPolityce, że nie planował mianować Anny Arabskiej-Szmajdzińskiej na kierowniczkę informacji. - Po prostu w poniedziałek nie było w pracy pana Duklanowskiego, nie było też kierownika redakcji informacji, nie było nikogo, kto by się podjął zapisania tematów zgłoszonych przez dziennikarzy na tablicy. Pani Szmajdzińska - Arabska dostała zadanie zorganizowania pracy dziennikarzy w tym dniu, zapisania tematów. To było jedyne jej zadanie - opisał.

Duklanowski zarzuca prezesowi Radia Szczecin nękanie finansowe

Tomasz Duklanowski wyraził też jeszcze jeden zarzut wobec szefa Radia Szczecin. - Po wyborach prezes Włodarski, zaczął hołubić ludzi, którzy wyrażali sympatie wobec „totalnej opozycji” oraz nękać, także finansowo dziennikarzy o poglądach konserwatywnych. W październiku obniżył honoraria kierownikom działów informacji i publicystyki nie informując ich o tym - stwierdził.

- Te działania odczytuję jako podlizywanie się KO i SLD. Prezes Włodarski podejmując takie ruchy, puszcza oko do „totalnej opozycji” licząc na to, że być może zostanie potraktowany łagodnie w razie przez nich władzy - ocenił Duklanowski.

Włodarski zapewnił, że przyczyna zmniejszenia wynagrodzeń była inna. - Honoraria obniżono - wszystkim autorom - w czasie gdy były emitowane bezpłatne materiały komitetów wyborczych, po prostu programy trwały krócej - wyjaśnił.

Włodarski rządzi Radiem Szczecin od 3 lat

Wiesław Włodarski na prezesa Radia Szczecin został powołany przez Radę Mediów Narodowych w lutym 2021 roku. Zastąpił Artura Kubaja, który został zawieszony przez radę nadzorczą, po czym zrezygnował.

Wcześniej Włodarski pracował m.in. jako zastępca dyrektora OW NFZ w Szczecinie ds. ekonomiczno-finansowych, prezes Zachodniego Centrum Medycznego i członek rady nadzorczej Zachodniego Centrum Medyczne w Krośnie Odrzańskim. Ponad dwie dekady temu przez kilka lat współpracował z „Międzyrzecką Gazetą Powiatową” i był krótko redaktorem naczelnym „Gazety Numerowej”.

Od kwietnia do września br. Radio Szczecin miało 13,5 proc. udziału w rynku słuchalności radia w tym mieście, wobec 11,6 proc. rok wcześniej (według badania Radio Track Kantar Polska).

Dołącz do dyskusji: Spór w Radiu Szczecin na łamach prawicowego serwisu. Duklanowski: prezes puszcza oko do „totalnej opozycji”

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
RT
Szczury też tak robią wysyłają jednego żeby spróbował trutki
odpowiedź
User
Były słuchacz
Duklanowski pisior, Włodarski pisior. Przyjdzie zmiana i wreszcie zapanuje porządek. Brawo dla zmiany! Swoją drogą badania jasno pokazują że Rozgłośnie Regionalne, czyli takie Radio Szczecin emitowało przede wszystkim chłam pisiorski. A co do badań, niech RR poprawią jakość dziennikarską, dobór muzyki, obsługę, bo jakoś wydaje się że zaraz mld złotych nie będzie…
Pisiory out ze stacji!!!
odpowiedź
User
fg
Szykuj się, Duklanowski. Sprawiedliwość po ciebie idzie, bandyto.
odpowiedź