SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Wawa ukarane

Kara dla radia za kontrowersyjny konkurs

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła wczoraj na spółkę Radio WAWA karę w wysokości 28.950.- zł za nadawanie na antenie Radia WAWA konkursu p.t." Co zrobisz za 100.000.-złotych".

To najwyższy wymiar kary, jaką na tę rozgłośnię mogła nałożyć KRRiT.

Kilka dni wcześniej Przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuta Waniek, na podstawie wezwała Radio WAWA do natychmiastowego zaniechania rozpowszechniania i tworzenia audycji - konkursu p.t."Co zrobisz za 100 000 złotych". W konkursie, w którym słuchacze mają wybrać oraz nagrodzić najdziwniejszy i niecodzienny pomysł, pojawiają się ze strony uczestników różne makabryczne propozycje jak obcięcie palca , zamknięcie w trumnie i wiele innych.

Członkowie KRRiT uznali, że emisja audycji narusza przepisy ustawy o radiofonii i telewizji z 29 grudnia 1992 a w szczególności art.18 ust. 1 i 3 .
/Art. 18 ust.1: Audycje nie mogą propagować działań sprzecznych z prawe, a polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym. Art.18 ust.3 Audycje, które mogą zagrażać psychicznemu, uczuciowemu lub fizycznemu rozwojowi dzieci i młodzieży nie mogą być rozpowszechniane między godziną 6 rano a godziną 23./
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Wawa ukarane

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl