SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Wawa z większymi przychodami i zyskiem, 602 tys. zł dywidendy dla spółki Time

Spółka International Communication nadająca Radio Wawa (obecnie SuperNova) w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 5,5 proc. do 4,97 mln zł i zysku netto z 323 do 602,6 tys. zł. Swojemu jedynemu udziałowcowi, spółce Time, wypłaci cały zeszłoroczny zysk jako dywidendę.

Article

Wszystkie przychody zostały osiągnięte przez nadawcę Radia Wawa ze sprzedaży usług w kraju. Prawie wszystkie pochodziły od spółki Time, która jest wydawcą „Super Expressu” i brokerem reklam w rozgłośniach z Grupy Radiowej Time.

Z kolei koszty operacyjne nadawcy Radia Wawa wobec innych spółek z Grupy ZPR Media wyniosły w ub.r. 814,4 tys. zł, z czego 634,6 tys. przypadło na Time, 112,5 tys. zł na Radio Eska, a 65 tys. zł na Accorp.

Według badania Radio Track w pierwszym kwartale br. sieć Radio Wawa miała 1,5 proc. udziału w ogólnopolskim rynku słuchalności.

Koszty bez zmian

Nadawca Radia Wawa w ub.r. poniósł łącznie 4,34 mln zł kosztów operacyjnych, minimalnie mniej niż w 2019 roku. Nakłady na usługi obce zmalały z 1,9 do 1,84 mln zł, a na podatki i opłaty - z 601,2 do 586,7 tys. zł.

Z kolei wydatki na wynagrodzenia wzrosły z 1,4 do 1,47 mln zł przy spadku kosztów ubezpieczeń społecznych i innych świadczeń pracowniczych z 209,9 do 205,1 tys. zł. W ub.r. średnie zatrudnienie w firmie wynosiło 20,92 etatów, podczas gdy w 2019 roku było to 20,67.

Po wybuchu epidemii spółka oszczędziła 51,5 tys. zł dzięki umorzeniu przez ZUS składek pracowniczych przez trzy miesiące.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Cały zysk na dywidendę

Wyniki zyskowności spółki poszły mocno w górę. Zysk sprzedażowy wzrósł z 360,8 do 621,8 tys. zł, zysk operacyjny - z 359,8 do 670,5 tys. zł, zysk brutto - z 354,3 do 663 tys. zł, a zysk netto - z 323 do 602,6 tys. zł.

Na koniec ub.r. spółka miała 231,9 tys. zł środków na rachunkach bankowych, wobec 93,4 tys. zł rok wcześniej.

100 proc. udziałów nadawcy Radia Wawa ma spółka Time. Na walnym zgromadzeniu zdecydowała, że cały zysk netto z ub.r. otrzyma jako dywidendę.

Radio Wawa zastąpione przez SuperNova

Na początku maja br. Radio Wawa zmieniło nazwę na SuperNova. Nowa nazwa ma odzwierciedlać, że w zasięgu rozgłośni oprócz Warszawy są inne duże miasta, m.in Kraków, Gdańsk, Kielce, Opole, Toruń, Wrocław i Rzeszów.

Głosami nowej stacji zostali Katarzyna Żochowska, Jakub Adamiak, Artur Jarząbek, Marcin Śliwa, Dawid Wajda, Mateusz Kwiatkowski, Piotr Jachim, Kamil Kowalski i Monika Król.

Dołącz do dyskusji: Radio Wawa z większymi przychodami i zyskiem, 602 tys. zł dywidendy dla spółki Time

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
martim
rzby radio zysk miło to muśi sie poromopwać
odpowiedź
User
Juve
Ostatni wielki sukces towarzysza zapoconca i jego podnozkow: brudnego paluszka i polmozga wiszni.
odpowiedź
User
.
Najgorsze radio ever coś jak pocieranie styropianem o szybę...
odpowiedź