SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Wnet liczy na częstotliwości w Lublinie, Łodzi i Bydgoszczy

Radio Wnet, które od roku nadaje na częstotliwościach w Krakowie (95,2 MHz) oraz w Warszawie (87,8 MHz), a niedawno otrzymało koncesję w Białymstoku, Wrocławiu i Szczecinie liczy także na wygranie konkursu w Lublinie, Łodzi i Bydgoszczy.

Krzysztof Skowroński, prezes SDP i Radia WnetArticle

Rozgłośnia Krzysztofa Skowrońskiego zaczynała nadawanie w internecie, a od 12 listopada 2018 roku można słuchać jej w eterze – początkowo była obecna na falach w Krakowie i Warszawie. W ostatnich tygodniach nadawca wygrał konkursy na częstotliwości również w Białymstoku, Wrocławiu oraz w Szczecinie.

To jednak nie koniec: radio ma szansę zwiększyć zasięg nadawania, ponieważ złożyło wniosek w konkursie o pasma również w Lublinie na 101,1 MHz; w Bydgoszczy – na 104.4 MHz oraz w Łodzi - na 106,1 MHz.

- Z PAST-y sygnał radiowy (uzupełniony o przekaz ze studiów zagranicznych, mobilnych i od naszych korespondentów) płynie światłowodami do nadajnika w Krakowie, a wnet dopłynie również do Białegostoku, Wrocławia i Szczecina, a także do Lublina, Łodzi i Bydgoszczy, bo tam również mamy nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie naszych wniosków o rozszerzenie nadawania na kolejne terytoria - informuje Lech Rustecki w „Kurierze Wnet”.

Zainteresowane nadawaniem w tych trzech lokalizacjach spółki mogą ubiegać się o uzyskanie koncesji na 10 lat na rozpowszechnianie programu radiowego o charakterze uniwersalnym (zawierającego różne gatunki i formy radiowe oraz różnorodną problematykę). Program ma być nadawany codziennie przez 24 godziny na dobę, a audycje słowne i inne przekazy słowne mają stanowić nie mniej niż 30 proc. tygodniowego czasu nadawania w godzinach 6.00-23.00. Ma zawierać audycje informacyjne, publicystyczne o tematyce społeczno-politycznej oraz wspólnotowo twórcze, uwzględniające polską tradycję, historię i kulturę.

W fali marzec-sierpień br. Radio Wnet miało w Warszawie 0,5 proc. udziału w rynku, a w Krakowie 0,3 proc.

W ub.r. Radio Wnet zanotowało 458,1 tys. zł wpływów sprzedażowych i 265,8 tys. zł straty netto, wobec 1 mln zł przychodów i 15 tys. zł zysku netto w 2017 roku. Jesienią ub.r. stacja została dokapitalizowana kwotą 1 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Wnet liczy na częstotliwości w Lublinie, Łodzi i Bydgoszczy

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ale jaja
A co będzie gdy pieniążki z rządu a de facto od podatników się skończą?
odpowiedź
User
D
Kiedy start w Białymstoku
odpowiedź
User
Karol
Kiedy Gdańsk?
odpowiedź