SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Września z dodatkową częstotliwością w Wielkopolsce

Podczas czwartkowego posiedzenia KRRiT zdecydowała, że w Odolanowie na częstotliwości 94,9 FM będzie można słuchać Radia Września FM.

Article

Do jesieni 2019 roku w Odolanowie nadawało Radio Odolanów, które wcześniej nosiło nazwę Nasze Radio Lokalne NRL 94,9 FM. Właściciel koncesji Jan Gorzyna nie wystąpił o jej przedłużenie. Stacja działała od stycznia 2010 roku i nadawała lokalne wiadomości, transmisje z mszy świętych, obrady rady miasta i programy kulturalne.

- KRRiT rozstrzygnęła postępowanie w sprawie o udzielenie lub rozszerzenie koncesji na rozpowszechnianie programu radiowego o zasięgu lokalnym i o charakterze uniwersalnym ze stacji nadawczej w miejscowości Odolanów (94,9 MHz), w woj. wielkopolskim. KRRiT podjęła uchwałę o rozszerzeniu koncesji dla spółki Gościniec Wrzesiński na nadawanie programu o nazwie: „Radio Września FM” – informuje portal Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Zobacz także: Wolna częstotliwość w Odolanowie

Pięciu chętnych na częstotliwość

Radio Września pokonało czterech pozostałych chętnych na nadawanie w Odolanowie. Wnioski złożyły też: spółka Eurozet Radio (Meloradio 99,6), Grupa Radiowa Agory (Radio Złote Przeboje 101,3 FM), International Communication (SuperNova 94,9 FM) oraz spółka Radio Elka (Radio Elka).

Zobacz także: KRRiT przeprowadzi konkursy na 8 częstotliwości radiowych

Wybrany nadawca będzie nadawać program rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę. Ma on zawierać audycje i inne przekazy słowne oraz przekazy słowne w audycjach słowno-muzycznych, które dotyczą tematyki lokalnej. Nowa stacja ma nadawać własne lokalne serwisy informacyjne oraz publicystykę dotyczącą tematów lokalnych. Audycje słowne i inne przekazy słowne mają zająć nie mniej niż 10 proc. tygodniowego czasu nadawania między 6.00 a 23.00, w tym 5 proc. tygodniowego czasu nadawania między 6.00 a 23.00 ma zająć informacja i publicystyka odnosząca się do problemów lokalnej społeczności.

Radio Września rozpoczęło nadawanie na częstotliwości 93,7 FM we Wrześni w lutym 2015 roku. W zeszłym roku KRRiT przyznała też stacji częstotliwości w Jarocinie (103,7 FM) oraz Śremie (95,2 FM). Rozgłośnia nadaje głównie muzykę, ale też lokalne i regionalne programy informacyjne.

Dołącz do dyskusji: Radio Września z dodatkową częstotliwością w Wielkopolsce

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mim
Jeśli się nie mylę, to muzyka, oprawa muzyczna i cześć prowadzących Radia Września jest na licencji Vox FM.
odpowiedź
User
Słuchacz
Gdzie Odolanów a gdzie września? Jak oni chcą to spiąć tematycznie?
odpowiedź
User
królik
Gdzie Odolanów a gdzie września? Jak oni chcą to spiąć tematycznie?


może będąszukać reportera terenowego, da się zrobić
odpowiedź