SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF FM ma 19 pkt. proc. przewagi na Radiem ZET. Trójka z 1,6. proc. udziału w rynku

W okresie od czerwca do sierpnia br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, którego przewaga w udziale nad drugim Radiem ZET wyniosła 19 pkt. proc. Stacja pochwalić się mogła również największym wzrostem w zestawieniu. Z kolei na czele spadków znalazła się Eska - raport Wirtualnemedia.pl.

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od czerwca do sierpnia 2022 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 31,7 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział zwiększył się o 2,2 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,7 proc. (udział tej stacji względem fali czerwiec-sierpień 2021 roku spadł o 0,5 pkt. proc.).

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,7 proc. (w dół o 0,6 pkt. proc. - największy spadek w zestawieniu).

Tuż za podium znalazła się Jedynka. Udział stacji spadł o 0,4 pkt. proc. do 4,7 proc. Czołową piątkę ex aequo uzupełniają Audytorium 17 i RMF MAXXX z udziałem na poziomie 4,3 pkt. proc. Wynik pierwszej z tych stacji spadł o 0,3 pkt. proc., a drugiej - wzrósł o 0,2 pkt. proc.

Trójka wyrównuje najsłabszy wynik w historii

Z jedenastego na dwunaste miejsce spadła Trójka, która zanotowała stratę o 0,2 pkt. proc. do 1,6 proc. udziału. Jednocześnie jest to wyrównanie najniższego udziału w historii prowadzenia badań słuchalności radia. Poprzednio taki udział Trójka miała w falach wrzesień-listopad 2021 i listopad 2021-styczeń 2022.

Wyraźnym wzrostem pochwalić się mogło za to Polskie Radio 24, którego wynik zwiększył się o 0,3 pkt. proc. do 0,9 proc. udziału.

Duży spadek w zestawieniu odnotowało także Radio SuperNova, które nadaje od 5 maja ub.r. zastępując Radio Wawa. Średni udział Radia SuperNova w analizowanej fali wyniósł 0,8 proc. Względem analogicznego okresu rok wcześniej (pierwszych tygodni Radia SuperNova) strata wyniosła 0,4 pkt. proc.

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Dołącz do dyskusji: RMF FM ma 19 pkt. proc. przewagi na Radiem ZET. Trójka z 1,6. proc. udziału w rynku

44 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pytanie
Cyt: Z jedenastego na dwunaste miejsce spadła Trójka, która zanotowała stratę o 0,2 pkt. proc. do 1,6 proc. udziału. Jednocześnie jest to wyrównanie najniższego udziału w historii prowadzenia badań słuchalności radia. Poprzednio taki udział Trójka miała w falach wrzesień-listopad 2021 i listopad 2021-styczeń 2022.

Kolejny "sukces" Dlaczego jeszcze jest jednoosobowy nieudolny zarząd A. Kamminska? Dlaczego płacimy z abonamentu i podatków na kogoś kto nie potrafi zarządzać, niszczy wizerunek mediów i dziennikarstwa publicznego oraz przynosi straty (mimo gigantycznych dotacji)???
odpowiedź
User
Answer.com
Co Waszym zdaniem stanie się z Radiem Supernova? Jak widzimy z badań "nic z tego nie będzie"
odpowiedź
User
Maciej
: Z jedenastego na dwunaste miejsce spadła Trójka, która zanotowała stratę o 0,2 pkt. proc. do 1,6 proc. udziału. Jednocześnie jest to wyrównanie najniższego udziału w historii prowadzenia badań słuchalności radia. Poprzednio taki udział Trójka miała w falach wrzesień-listopad 2021 i listopad 2021-styczeń 2022.

Kolejny "sukces" Dlaczego jeszcze jest jednoosobowy nieudolny zarząd A. Kamminska? Dlaczego płacimy z abonamentu i podatków na kogoś kto nie potrafi zarządzać, niszczy wizerunek mediów i dziennikarstwa publicznego oraz przynosi straty (mimo gigantycznych dotacji)???

Pytanie

Bo pani prezes musi zarobić te 37 tyś miesięcznie 🤣
odpowiedź