SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio ZET i Trójka z największymi spadkami, RMF FM liderem słuchalności

W okresie od marca do maja br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które pochwalić się mogło największym wzrostem w zestawieniu. Liderem spadków były Radio ZET i Trójka - raport Wirtualnemedia.pl.

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od marca do maja 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 26,7 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej wynik zwiększył się o 1,5 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu.

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,2 proc. (udział tej stacji względem fali marzec-maj 2018 zmalał o 0,9 pkt. proc.). Jednocześnie był to największy spadek w zestawieniu (ex aequo z publiczną Trójką).

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,6 proc., po spadku o 0,2 pkt. proc.

Czwarte miejsce zajęła publiczna Jedynka. Udział PR1 spadł o 0,8 pkt. proc. do 5,9 proc.

Czołową piątkę uzupełnia Trójka z wynikiem na poziomie 5,1 proc. Udział PR 3 poszedł w dół o 0,9 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu (ex aequo z Radiem ZET).

Na początku sierpnia ub.r. rada nadzorcza Polskiego Radia zawiesiła w czynnościach Jacka Sobalę, prezesa spółki. Czasowo tę funkcję objął Andrzej Rogoyski, przewodniczący RN. Nowy prezes publicznej rozgłośni miał zostać wybrany w środę, 7 listopada ub.r., ale w ostatniej chwili zostało odwołane posiedzenie RMN, a RN oddelegowała do tej funkcji Andrzeja Rogoyskiego na kolejny okres. Spotkanie Rady Mediów narodowych ostatecznie odbyło się w czwartek, 22 listopada, na którym Rogoyski już na stałe został szefem rozgłośni. Od końca stycznia Programem I Polskiego Radia kieruje Agnieszka Kamińska - dotychczas pełniąca funkcję zastępcy dyrektora Polskiego Radia 24 (na stanowisku szefa Jedynki zastąpiła Michała Mońko).

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Dołącz do dyskusji: Radio ZET i Trójka z największymi spadkami, RMF FM liderem słuchalności

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krzysztof
Badania, badania, a tu RMF ciągle numer jeden. :(
odpowiedź
User
Żuraw
Lider spadków - przynajmniej Zetka znów ma się czym chwalić :) Banalna reklama nie pomogła?
odpowiedź
User
Gogo
Ciekawe czemu z dwóch identycznych stacji - RMF i Zet jedna ciągle rośnie a druga ciągle spada. Ja tam żadnych różnic programowych i muzycznych nie widzę.
odpowiedź