SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio ZET i Trójka z największymi spadkami, RMF FM liderem słuchalności

W okresie od marca do maja br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, które pochwalić się mogło największym wzrostem w zestawieniu. Liderem spadków były Radio ZET i Trójka - raport Wirtualnemedia.pl.

fot. Shutterstock.com Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od marca do maja 2019 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 26,7 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej wynik zwiększył się o 1,5 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu.

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,2 proc. (udział tej stacji względem fali marzec-maj 2018 zmalał o 0,9 pkt. proc.). Jednocześnie był to największy spadek w zestawieniu (ex aequo z publiczną Trójką).

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,6 proc., po spadku o 0,2 pkt. proc.

Czwarte miejsce zajęła publiczna Jedynka. Udział PR1 spadł o 0,8 pkt. proc. do 5,9 proc.

Czołową piątkę uzupełnia Trójka z wynikiem na poziomie 5,1 proc. Udział PR 3 poszedł w dół o 0,9 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu (ex aequo z Radiem ZET).

Na początku sierpnia ub.r. rada nadzorcza Polskiego Radia zawiesiła w czynnościach Jacka Sobalę, prezesa spółki. Czasowo tę funkcję objął Andrzej Rogoyski, przewodniczący RN. Nowy prezes publicznej rozgłośni miał zostać wybrany w środę, 7 listopada ub.r., ale w ostatniej chwili zostało odwołane posiedzenie RMN, a RN oddelegowała do tej funkcji Andrzeja Rogoyskiego na kolejny okres. Spotkanie Rady Mediów narodowych ostatecznie odbyło się w czwartek, 22 listopada, na którym Rogoyski już na stałe został szefem rozgłośni. Od końca stycznia Programem I Polskiego Radia kieruje Agnieszka Kamińska - dotychczas pełniąca funkcję zastępcy dyrektora Polskiego Radia 24 (na stanowisku szefa Jedynki zastąpiła Michała Mońko).

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio ZET i Trójka z największymi spadkami, RMF FM liderem słuchalności

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krzysztof
Badania, badania, a tu RMF ciągle numer jeden. :(
21 1
odpowiedź
User
Żuraw
Lider spadków - przynajmniej Zetka znów ma się czym chwalić :) Banalna reklama nie pomogła?
27 4
odpowiedź
User
Gogo
Ciekawe czemu z dwóch identycznych stacji - RMF i Zet jedna ciągle rośnie a druga ciągle spada. Ja tam żadnych różnic programowych i muzycznych nie widzę.
27 9
odpowiedź