SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jedynka z najniższą słuchalnością w historii. Plus i Wawa z największymi wzrostami

Od sierpnia do października br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM. Największymi wzrostami ex aequo pochwalić się mogły Plus i Wawa, a liderem wśród spadków było Radio ZET. Najgorszy wynik w historii zanotował PR1, a swój najsłabszy wynik wyrównał PR3 - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od sierpnia do października 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 25,9 proc., po wzroście względem analogicznego okresu rok wcześniej o 0,4 pkt. proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Millward Brown, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Stacja ta pochwalić się mogła największym wzrostem w zestawieniu.

Radio ZET najbardziej w dół

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,3 proc. (udział tej stacji względem fali sierpień-październik 2017 zmalał o 1,5 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu). Od 3 kwietnia br. Radio ZET wprowadziło korektę ramówki.

Z kolei pod koniec września br. Grupa Eurozet poinformowała, że rozstaje się ze Sławomirem Assendim, redaktorem naczelnym i dyrektorem programowym Radia ZET, który pełnił obie funkcje od 2017 roku. Zastąpił go Michał Celeda jako pełniący obowiązki naczelnego rozgłośni.

Dodajmy też, że właściciel Radia ZET został kupiony przez czeską spółkę Czech Media Invest, która ponownie wystawiła rozgłośnię na sprzedaż.

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 7,4 proc., po wzroście o 0,4 pkt. proc.

PR1 z najgorszym wynikiem w historii

Oczko niżej uplasowała się publiczna Jedynka. Udział PR 1 spadł o 1,4 pkt. proc. do 6,3 proc. Tym samym Jedynka zanotowała kolejny najniższy wynik słuchalności w historii nadawania.

Piąte miejsce zajęła Trójka z wynikiem na poziomie 5,6 proc. (jest to wyrównanie najniższe wyniku z fali czerwiec-sierpień 2018). W najnowszej fali udział PR 3 poszedł w dół o 0,9 pkt. proc.

Na początku sierpnia br. rada nadzorcza Polskiego Radia zawiesiła w czynnościach Jacka Sobalę, prezesa spółki. Czasowo tę funkcję objął Andrzej Rogoyski, przewodniczący RN. Nowy prezes publicznej rozgłośni miał zostać wybrany w środę, 7 listopada br., ale w ostatniej chwili zostało odwołane posiedzenie RMN, a RN oddelegowała do tej funkcji Andrzeja Rogoyskiego na kolejny okres. Spotkanie Rady Mediów narodowych ma się odbyć jeszcze w tym miesiącu, na którym zostanie powołany nowy szef rozgłośni.

Plus i Wawa liderami wśród wzrostów

Największy wzrost w zestawieniu, wynoszący 0,5 pkt. proc., zanotowały ex aequo dwie stacje: Plus, którego wynik zwiększył się do 2,1 proc. oraz Wawa - do 1,8 proc.

Na 17. miejscu uplasowała się nowa rozgłośnia Meloradio, która 4 września ub.r. zastąpiła Radio ZET Gold. Uśredniony udział tej stacji w okresie od sierpnia do października br. wyniósł 0,9 proc., czyli 0,2 pkt. proc. więcej względem analogicznego okresu rok wcześniej (kiedy to ZET Gold nadawało ostatnie tygodnie, a Meloradio ruszało).

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jedynka z najniższą słuchalnością w historii. Plus i Wawa z największymi wzrostami

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jarek k. - pierwszy więzień stanu wojennego
Gratulacje dla zarządu Polskiego Radia i prezesa rady mediów narodowych. Good job!
odpowiedź
User
pytam dla kolegi
Kto jest właścicielem tzw. mediów publicznych i dlaczego nie reaguje na tę katastrofę?
odpowiedź
User
brygadier
Pora na wnioski. Piszczek I Ablewicz w pierwszej kolejnosci do wywalenia. W innym razie trzeba bedzie wyprowadzic sztandar.
odpowiedź