SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio ZET do Janusza Weissa: Zakaz konkurencji w zamian za pensję

Radio ZET chce podpisać z Januszem Weissem umowę o zakazie konkurencji. Dziennikarz przez dwa lata nie mógłby pracować w żadnej innej rozgłośni, ale pobierałby od ZET-ki wynagrodzenie.

Janusz Weiss, fot. akpa

Janusz Weiss, fot. akpa

- Zaproponowano mi dwa lata zakazu konkurencji. Miałbym nie podejmować pracy w żadnym innym radiu (również internetowym), ale przez te dwa lata miałbym zaś pobierać wynagrodzenie - nieco tylko niższe, bo inaczej opodatkowane. To oczywiście jest jakaś oferta. Miałbym czas na szukanie nowej pracy. Ale też zastanawiam się , czy powinienem wyrzekać się na dwa lata właśnie możliwości pracy w mediach. Cały czas to rozważam, nie miałem gotowego planu B - powiedział Janusz Weiss na łamach dziennika „Polska. The Times”.

Weiss przyznał także, że nie wyklucza pracy całkiem poza mediami. - Albo inaczej - biorę to jakoś pod uwagę. Rynek mediów się z pewnością kurczy - jest tak przecież nie tylko w wypadku radia, ale także gazet. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że są to takie spazmy czy konwulsje, które jednak w końcu miną - mówi Weiss.

Radio ZET rozstało się z Januszem Weissem z końcem czerwca br. Weiss jest współtwórcą rozgłośni, przez 20 lat (do 2011 roku) prowadził na jej antenie audycję „Dzwonię do Pani, Pana w bardzo ważnej sprawie”. Ostatnio prowadził nadawany rano program „Wszystkie pytania świata” (więcej na ten temat).

W wywiadzie udzielonym w ubiegłym tygodniu Wirtualnemedia.pl Weiss przyznał, że w kwestii jego zwolnienia z Radia ZET jest wiele sprzeczności. - Nie uzyskałem na ten temat jasnej odpowiedzi. Początkowo były pewne sugestie, że chodzi o sprawy finansowe, że sytuacja w radiu jest marna, ale chyba zorientowano się, że wizerunkowo to nie brzmi dobrze. Gdyby chodziło wyłącznie o kwestie finansowe, to przecież zarząd rozgłośni mógł mi zaproponować pracę za niższe wynagrodzenie, a jednak tego nie uczyniono - mówił nam Janusz Weiss (więcej na ten temat).

Z danych Radio Track wynika, że średni udział Radia ZET w rynku w okresie od marca do maja br. wyniósł 15,9 proc. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio ZET do Janusza Weissa: Zakaz konkurencji w zamian za pensję

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
leszek
uważam, że zamknięcie tego programu jest bardzo dobrym ruchem. Radia Zet nie słucham, czasami okazyjnie jednak kiedy była ta audycja dostawałem dreszczy mimo że na początku przed laty ją słuchałem ale nie można robić tego samego przez 10 lat, słuchacz tego nie zniesie
18 16
odpowiedź
User
miki
Panie Januszu, weź Pan to jak mężczyzna "na klatę", a nie chodź po mediach jak rozkapryszona panienka... Nie chcą Pana, to trudno, może będzie miejsce gdzie indziej. A jak nie, to zrobi Pan rewelacyjny cykl o tym jak jest na bezrobociu... Bo ani Pan, ani Pana styropianowi koledzy nie mają o tym zielonego pojęcia.
27 10
odpowiedź
User
pavv
Zetka czy RMF dłużej jak 2-3 lata z obecną ramówką nie pociągną. Albo odważą się na rewolucję w stylu powrotu do korzeni, albo za 2-3 lata przejdą do historii.
27 8
odpowiedź