SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio ZET: Michał Celeda na stałe redaktorem naczelnym, a Agnieszka Woźniak dyrektorem muzycznym

W Radiu ZET Michał Celeda został na stałe mianowany redaktorem naczelnym, a Agnieszka Woźniak - dyrektorem muzycznym. Oboje pełnili te obowiązki od jesieni ub.r.

Michał CeledaArticle

Michał Celeda obowiązki redaktora naczelnego Radia ZET przejął pod koniec września ub.r., w miejsce Sławomira Assendiego. Ze stacją jest związany od lipca ub.r., początkowo przez kilka miesięcy był zastępcą dyrektora programowego.

Wcześniej Celeda przez 18 lat pracował w Radiu Eska. Pełnił tam kolejno funkcje dziennikarza, sekretarza redakcji i koordynatora stacji., od lipca 2017 roku - zastępcy dyrektora muzycznego, a od grudnia 2017 roku - zastępcy dyrektora programowego.

Natomiast Agnieszka Woźniak obowiązki dyrektora muzycznego Radia ZET objęła na początku października ub.r., zastępując Zbigniewa Zeglera, który wrócił do radiowej Jedynki. Woźniak w dziale muzycznym stacji pracuje od 2010 roku, przedtem m.in. jako music programmer.

Ponadto była związana z Telewizją Polską jako organizator produkcji i specjalista w sekretariacie programowym.

Według badania Radio Track w pierwszym kwartale br. Radio ZET miało 12 proc. udziału w rynku słuchalności, tyle samo co rok wcześniej.

Radio ZET z nową ramówką i właścicielami

Na początku br. w ramówce Radia ZET zaszły spore zmiany. Od początku stycznia poranek „Dzień dobry Bardzo” od poniedziałku do piątku (godz. 6.00-10.00) prowadzi duet Marcin Sońta i Mateusz Ptaszyński. Następnie mikrofon przejmie Agnieszka Kołodziejska, która jest gospodynią pasma „Siła muzyki” (godz. 10.00-14.00).

Informacyjno-rozrywkowe „Uważam ZET” do godziny 18.00 prowadzą Ewelina Pacyna i Damian Michałowski. Natomiast gospodarzem wieczornej „Siły muzyki” (między 18.00 a 21.00) został Marcin Łukasik.

Codziennie od godz. 21.00 na antenie Radia ZET usłyszeć można nowe dwugodzinne programy autorskie: „Coolturalny wieczór” Tomasza Kasprzyka (poniedziałek), „Nie ZŁY pacjent w Radiu ZET” Michała Figurskiego (wtorek), „Planeta singli” Macieja Stuhra i Agnieszki Więdłochy (środa), „Halo ZET” Marcina Łukasika i Kamila Nosela (czwartek) oraz „ZET na punkcie muzyki” Marcina Wojciechowskiego (piątek).

Weekendowe wydanie „Dzień dobry bardzo” prowadzi Tomasz Kasprzyk. Poza tym bez zmian emitowane są wywiady Szymona Majewskiego w „Nie mam pytań”, Tomka Michniewicza oraz Michała Korościela i Huberta Radzikowskiego. W sobotnie wieczory emitowana jest natomiast „Lista przebojów Radia ZET” Marcina Wojciechowskiego.

W styczniu wyemitowano natomiast pierwsze wydanie audycji „Kocham cię kino”, którą przygotowuje i prowadzi Grażyna Torbicka.

W połowie lutego br. poinformowano, że Eurozet - do którego oprócz Radia ZET należą Antyradio, Meloradio, Radio Plus i Chillizet oraz serwisy tych stacji internetowe - został przejęty od Czech Media Invest przez SFS Ventures (kupił 60 proc. udziałów) i Agorę (40 proc.). Ta druga spółka w komunikacie giełdowym podała, że wstępna cena nabywanego przez nią pakietu to 130,7 mln zł, może jeszcze zmienić się po publikacji wyników finansowych Eurozetu w ub.r.

Ponadto Agora od przyszłego do połowy 2022 roku będzie mogła skorzystać z opcji kupna od SFS Ventures 60 proc. udziałów radiowej spółki.

Postępowanie wyjaśniające w sprawie przejęcia przez Agorę pakietu mniejszościowego Eurozetu prowadzi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jego prezes Marek Niechciał zapowiedział, że jeśli Agora miała zgłosić wniosek o koncentrację, a tego nie zrobiła, grozi jej i SFS Ventures kara do 10 proc. obrotu.

Dołącz do dyskusji: Radio ZET: Michał Celeda na stałe redaktorem naczelnym, a Agnieszka Woźniak dyrektorem muzycznym

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fan
Pomyśleć, że kiedyś zetką kierował Kozyra czy Wojciechowski...
odpowiedź
User
And
Brawo Aga! Wreszcie zdolna kobieta szefem muzycznym!
odpowiedź
User
Gw
Może zamieni czapeczkę na melonik
odpowiedź