SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eurozet wypłacił Agorze i SFS Ventures 40 mln zł dywidendy

Na walnym zgromadzeniu Eurozetu zdecydowano, że firma wypłaci swoim udziałowcom Agorze i SFS Ventures 40 mln zł dywidendy, z czego 18,15 mln zł z kapitału zapasowego.

Article

Udziałowcy Eurozetu postanowili, że na dywidendę złożył się cały zeszłoroczny zysk netto firmy w wysokości 21,85 mln zł oraz 18,15 mln zł z kapitału zapasowego pochodzącego z wcześniejszych zysków.

Dywidenda została wypłacona w zeszły czwartek.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ub.r. Eurozet w ujęciu skonsolidowanym zanotował spadek wpływów o 18 proc. do 176,15 mln zł, a dzięki ograniczeniu kosztów o 23 proc. jego zysk netto wzrósł z 27,72 do 29,5 mln zł.

Przychody firmy z reklam radiowych i internetowych zmalały ze 195,83 do 166,01 mln zł, wpływy z loterii SMS-owych skurczyły się z 10,73 do 2,57 mln zł, a z akcji specjalnych - z 1,75 mln zł do 672 tys. zł, natomiast przychody z produkcji spotów wzrosły z 2,95 do 3,56 mln zł. Eurozet jest nadawcą Radia ZET, Antyradia, Radia Plus, Chillizet i Meloradia.

UOKiK nie pozwala Agorze przejąć większościowego pakietu Eurozetu

Na początku 2019 roku Eurozet został kupiony od Czech Media Invest przez Agorę (za 40 proc. udziałów zapłaciła 326,75 mln zł) i czeską spółkę SFS Ventures. Jesienią 2019 roku Agora poinformowała, że zgodnie z umową wspólników zamierza wykonać opcję kupna pozostałych 60 proc. udziałów Eurozetu i złożyła do UOKiK wniosek o zgodę na transakcję.

Urząd przeprowadził dwuetapowe postępowanie, obejmujące analizę rynków działania obu firm. Na początku stycznia br. prezes Urzędu Tomasz Chróstny zakazał Agorze przejęcia kontrolnego pakietu Eurozetu. W obszernym uzasadnieniu stwierdzono, że połączone firmy wspólnie z Grupą RMF stworzyłyby duopol z 70-procentowym udziałem w rynku radiowym.

Agora złożyła odwołanie od decyzji prezesa UOKiK. Spółka zaskarżyła decyzję w całości, wskazując na „rażące naruszenia przepisów prawa, jakie miały miejsce przy wydaniu tego rozstrzygnięcia”. W maju br. zarząd Agory spotkał się w tej sprawie z przedstawicielami Komisji Europejskiej.

Jesienią ub.r. Eurozet - wbrew rekomendacji swojego zarządu - wypłacił Agorze i SFS Ventures 30 mln zł dywidendy: 23,35 mln zł jednostkowego zysku netto z 2019 roku i 6,65 mln zł z kapitału zapasowego.

Dołącz do dyskusji: Eurozet wypłacił Agorze i SFS Ventures 40 mln zł dywidendy

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krasawica
Jeszcze chwila, a Zetka pójdzie w ślady Agory, tj. nie będzie miała żadnej gotówki (bo gotówkę Zetki będzie miała - w 40% - Agora).
odpowiedź
User
Realista
Wyczyszczą do bólu...
odpowiedź
User
Tokio
No to niebawem pewnie konieczna "restrukturyzacja" i oszczędności...
odpowiedź