SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radiowa Dwójka na 13. Międzynarodowym Festiwalu „Chopin i jego Europa”

Do 30 sierpnia br. w Warszawie trwa 13. Międzynarodowy Festiwal „Chopin i jego Europa”, który współorganizuje Program II Polskiego Radia. Transmisje koncertów można wysłuchać na antenie PR2.

Article

Podstawowym wątkiem tegorocznej edycji wydarzenia będą prezentacje znanych i nieznanych arcydzieł muzyki europejskiej od baroku po wiek XIX na instrumentach historycznych oraz wykonania muzyki polskiej. Festiwal odbywa się w Filharmonii Narodowej i Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.

Program II Polskiego Radia transmituje wydarzenia festiwalowe, z których część odbywać się będzie w Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego. Dwójka będzie także nagrywać koncerty, które zostaną wyemitowane na antenie w późniejszym terminie, a w pasmach publicystycznych Dwójki oraz w przerwach transmisji z koncertów będą prezentowane rozmowy z artystami.

- Udostępniamy Studio im. Witolda Lutosławskiego, transmitujemy festiwalowe koncerty, które przekazujemy dalej w świat, rozmawiamy z gośćmi oraz artystami występującymi w Warszawie. Dla nas to jedyny w swoim rodzaju maraton - nawet z trzema koncertami dziennie. I tak samo jak Państwo, z niecierpliwością czekamy na występy wszystkich: i tych największych, i tych którzy są na początku swej kariery - mówi Jacek Hawryluk, zastępca dyrektora Programu II Polskiego Radia.

Festiwal „Chopin i jego Europa” trwa do 30 sierpnia. Transmisje z festiwalu są udostępnianie rozgłośniom skupionym w European Broadcasting Union (EBU).

Organizatorami festiwalu są radiowa Dwójka i Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Głównym założeniem festiwalu jest spojrzenie na twórczość Fryderyka Chopina poprzez arcydzieła innych kompozytorów, zwłaszcza tych, którzy stanowili dla niego punkt odniesienia.

Dołącz do dyskusji: Radiowa Dwójka na 13. Międzynarodowym Festiwalu „Chopin i jego Europa”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl