SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radiowe osobowości roku 2004

Od 1997 roku Radio Gdańsk przyznaje honorowy tytuł Radiowej Osobowości Roku

16 stycznia o godz. 17.00 w Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie odbędzie się uroczystość wręczenia statuetek wybitnym osobowościom świata kultury, nauki, polityki i sportu w roku  2004.  Wyróżnione osoby często gościły na antenie Radia Gdańsk.
Radiowymi Osobowościami Roku 2004 zostały:

Prof. dr hab. Janusz Rachoń - Rektor Politechniki Gdańskiej. W tej uczelni jest zatrudniony od 1969 roku. Specjalista w zakresie syntezy organicznej, chemii organicznej fosforu ( synteza związków biologicznie czynnych stosowanych w medycynie, rolnictwie i przemyśle) oraz badania mechanizmów reakcji. 127 artykułów naukowych i referatów, 2 rozprawy monograficzne, 8 patentów ( w tym 1 wdrożona technologia), liczne konsultacje w zakresie usprawnienia procesów technologicznych, dwa skrypty akademickie. Współtwórca Międzyuczelnianego Laboratorium Magnetycznego Rezonansu Jądrowego w Gdańsku. Inicjator utworzenia Centralnej Biblioteki Nauk Przyrodniczych i Technicznych w Polsce. Inicjator i organizator dorocznych spotkań w trójkącie " Polityka-Nauka-Biznes ", które odbywają się w czerwcu w Dworze Artusa w Gdańsku. Jest zafascynowany twórczością i geniuszem Salvadora Dali - twierdzi, że artysta niezależnie od naukowców odkrył regułę nieoznaczoności Heisenberga. Kocha góry, muzykę Negro Spirituals oraz komedie. Od niedawna ma nowe hobby: zbiera na emeryturę filmy dołączane do kobiecych czasopism
(np. Tina-ciąża),  którymi potem obdarowuje teściową.

Lawrence Okey Ugwu - Dyrektor Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Urodzony  w Nigerii. Pedagog, prawnik, muzyk, aktor, poeta, piosenkarz, showman, instruktor tańca "AFRO DANCE". Założyciel zespołu "Ikenga Drummers". W 2002 roku założył Pomorską Pracownię Integracji z Kulturą i Sztuką Afryki "Jeden Świat".  Pisze sztukę teatralną hitoryczno-przygodowa  o tematyce afrykańskiej,  którą zamierza w najbliższym czasie wystawić. Największą pasją jest aktorstwo (grał w Hair, w Śnie nocy letniej letniej,  w serialach: Lakatorzy, Złotopolscy, Camera Caffe). Ma firmę, pracownię, bi bębny afrykańskie i uwielbia gotować.

Czesław Lang - Prezes firmy Lang Team - organizatora wyścigu Tour de Pologne. Ujawnił swój wielki talent podczas Spartakiady Młodzieży 1973, a największy sukces w postaci srebrnego medalu olimpijskiego odniósł w Moskwie (1980). W karierze kolarza amatora był 9-krotnym mistrzem Polski. Wygrał Tour de Pologne (1980). Zdobywca 2 medali MŚ w wyścigu szosowym na 100 km: brązowego (1977) w wenezuelskiej La Fria i srebrnego (1979) w Valkenburgu.  Mistrz sportu, którego pasje i zainteresowani skupiają się nie tylko wokół kolarstwa, ale także jeździectwa i myślistwa.

Grzegorz Furgo - właściciel Agencji Kontakt - Grzegorz Furgo, która od ponad 12 lat zajmuje się szeroko rozumianą produkcją imprez kulturalnych, przede wszystkim wystaw, koncertów muzycznych i produkcji teatralnych.. W ciągu całego okresu funkcjonowania firmy, zorganizowanych zostało kilkanaście koncertów światowych gwiazd muzyki pop na deskach trójmiejskich i warszawskich sal koncertowych, ponad osiemdziesiąt spektakli teatralnych najlepszych polskich teatrów, kilkanaście wystaw kolekcji dzieł sztuki z Polski i zza granicy. Wszystkie organizowane przez Agencję Kontakt przedsięwzięcia zyskały ogromne zainteresowanie wśród licznie odwiedzającej publiczności oraz najważniejszych mediów polskich. Prywatnie Grzegorz Furgo jest ojcem dwóch wspaniałych córek - studentek, ma dwa psy a jego hobby to historia współczesna, zbieranie grzybów i wędkowanie. Ulubione audycje w radiu i telewizji to programy publicystyczne.

Tadeusz Cymański - Poseł na Sejm RP, mieszka w Malborku, jest członkiem klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość, zasiada w Prezydium klubu.
Pracuje w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz w Komisji Zdrowia.
Jest ekonomistą - absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 1990-1998 był burmistrzem miasta Malborka. Od wielu lat walczy z przemocą, brutalizacją i okrucieństwem w mediach. W życiu orywatnym jest szczęśliwym mężem i ojcem pięciorga dzieci. Jego wielkapasja to gra w szachy, (w roku 2003 wygrał w symultanie z wieloletnim, szachowym mistrzem świata Anatolijem Karpowem). nteresuje się muzyką klasyczną a szczególnie muzyką Bacha, uwielbia zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem, jest współtwórcą festiwalu "Boże Narodzenie w sztuce".

Małgorzata Ostrowska - Poseł na Sejm RP. Przewodnicząca Pomorskiej Rady Wojewódzkiej SLD.  Mieszka w Malborku. Ukończyła Wydział Nauk Społecznych na Uniwersytecie Gdańsk - magister politologii. Mężatka z dwójką dzieci. Członek Komisji Skarbu Państwa i Finansów Publicznych. W parlamencie od 1993 roku, zdobyła nowe kwalifikacje stając się koordynatorem prac klubu SLD z zakresu rynku kapitałowego bankowości i ubezpieczeń. To kobieta odważna, ale subtelna, prowokacyjna, ale z klasą. Pani poseł wie, że polityka to funkcja czasu, miejsca i okoliczności, ma ogromne poczucie humoru, bo jak sama mówi, smutasy to ludzie zajęci głównie sobą.

Po raz pierwszy, decyzją Zarządu i Kolegium Programowego Radia Gdańsk, zostanie przyznana nagroda specjalna dla szczególnie aktywnego słuchacza Radia Gdańsk. W tym roku nagrodę otrzyma Pan Wiesław Sokal, który na codzień jest przedstawicielem handlowym. Od ponad dwóch lat bierze udział w dyskusjach na antenie Radia Gdańsk. Z zamiłowania jest "morsem", zbiera znaczki i monety - 2-złotówki.

Uroczystość wręczenia statuetek "Radiowej Osobowości Roku" uświetni koncert w wykonaniu Orkiestry Kameralnej "Hanseatica".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radiowe osobowości roku 2004

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl