SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radiowe plany BBC

BBC chce w Polsce uruchomić własną stację radiową

BBC Polska, wchodząca w skład BBC World Service, wystąpiła do KRRiT z zapytaniem o mozliwość przyznania koncesji w radiowej w Warszawie.

- Była prośba sekcji polskiej BBC o informację, czy jest możliwość uzyskania jakiejś częstotliwości w Warszawie, bo chcą rozszerzyć działalność w Polsce - mówi nam Dorota Jasłowka, rzecznik prasowy przewodniczącej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

- Częstotliwości nie ma a takich zapytań i wniosków jest kilkanaście. Prośba BBC trafiła na listę oczekujących. Rada powołała zespół, który ma przedstawić Radzie informację o rynku warszawskim. Rada wtedy zdecyduje, czy wystąpi do URTiP-u o dobranie częstotliwości na jakąś stację o określonych kryteriach np. wyspecjalizowaną, czy uniwersalną. To jeszcze pewnie sprawa miesiąca czy dwóch - dodaje Dorota Jasłowska.

Według planów BBC Polska nowa stacja miałaby charakter informacyjno-publicystyczny bez muzyki, nadawana byłaby w językach polskim i angielskim.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radiowe plany BBC

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl