SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Baran: z Grey Group Poland na prezesa 4fun Media

Rafał Baran, dotychczasowy CEO holdingu marketingowego Grey Group Poland, zastąpi Ewę Czekałę w funkcji prezesa 4fun Media, nadawcy telewizyjnych kanałów muzycznych 4fun.tv, TV.Disco i Mjuzik.tv.

Rafał BaranArticle

Baran na stanowisko prezesa został powołany na środowym posiedzeniu rady nadzorczej 4fun Media. Obejmie je 30 kwietnia br., gdy firmą zarządzać przestanie Ewa Czekała. Wczoraj poinformowała ona, że po sześciu latach bycia prezesem 4fun Media, rezygnuje z tej funkcji (więcej na ten temat).

Rafał Baran ma 18-letnie doświadczenie w branży mediowo-reklamowej . Przez ostatnie osiem lat piastował funkcję CEO w firmie marketingowej Grey Group Poland (obejmującej agencje Grey Worldwide Warszawa, Cohn & Wolfe i Testardo). 1 lutego br. zastąpiła go tam Anna Pańczyk. Informowano wówczas, że Baran awansuje na stanowisko non-executive presidenta sieci Grey w Europie Środkowej i Wschodniej (więcej o tym). W przeszłości Rafał Baran był m.in. szefem marketingu w firmach fonograficznych Sony Music i BMG Music.

Nowy prezes 4fun Media był już od lipca ub.r. związany z  firmą, bo zasiadał w  jej radzie nadzorczej poprzedniej kadencji.  W nowej radzie, która zaczęła działać 5 marca br., Baran się nie znalazł.  Wczoraj zdecydowała ona o wyborze swoich władz - przewodniczącym rady został Dariusz Stokowski, a jej wiceszefem – Marek Tarnowski. Aktualnie w radzie zasiadają także Jakub Bartkiewicz, Ross Newens oraz Alexandra Overwetera

Przychody 4fun Media w ub.r. spadły względem 2013 roku o 31 proc. do 21,63 mln zł, co było spowodowane zmniejszeniem się widowni kanałów należących do firmy. Strata netto spółki za ub.r. wyniosła zaś 6,4 mln zł, podczas gdy w 2013 roku firma miała 7,1 mln zł zysku netto (poznaj szczegóły).

Ewa Czekała w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zaprzeczyła, że odejście z funkcji prezesa ma związek z wynikami finansowymi 4fun Media w 2014 roku. Po zaprzestaniu kierowania firmą ma pełnić funkcję doradczą w obrębie działalności operacyjnej Grupy 4fun Media (dowiedz się więcej).

Dołącz do dyskusji: Rafał Baran: z Grey Group Poland na prezesa 4fun Media

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
Rafał powodzenia!!
odpowiedź
User
tiri
Ciekawa zmiana, ciekawe co z niej wyjdzie. Może wreszcie sensowne rebrandingi kanałów i promo.
odpowiedź
User
onyx32
Narobili kanałów z teledyskami i zdziwieni, że się biznes nie kręci, a są wysokie koszta. Dzisiaj teledyski oglądasięna YouTube lub Vimeo ! Są one nadawane w znacznie lepszej jakości technicznej.
odpowiedź