SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rafał Benecki głównym ekonomistą ING Banku Śląskiego

Rafał Benecki objął stanowisko głównego ekonomisty ING Banku Śląskiego. Zastąpił Mateusza Szczurka, który awansował na stanowisko głównego ekonomisty ING na Europę Środkową i Wschodnią.

Rafał Benecki głównym ekonomistą ING Banku Śląskiego

Zakres obowiązków Beneckiego obejmuje analizy gospodarki polskiej, rynków wschodzących oraz szeroko pojętego otoczenia polskiego rynku finansowego. W nowej roli odpowiada również za wsparcie procesu decyzyjnego zarządu.

Rafał Benecki jest ekonomistą finansowym z ponad 10-letnim doświadczeniem zdobytym w dealing roomach banków, w których pracował. Specjalizuje się w prognozach makroekonomicznych, rekomendacjach z zakresu rynku walutowego i stopy procentowej.

Benecki jest absolwentem Queen Mary College na University of London oraz Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Był także stypendystą rządu brytyjskiego w ramach programu Joseph Conrad. Jako ekonomista bankowy i strateg rynków finansowych pracuje od stycznia 2001 roku. Od 2004 r. kierował Biurem Analiz Makroekonomicznych w Banku Millennium. W 2005 r. dołączył do zespołu ING Banku Śląskiego. Rafał Benecki jest zdobywcą kilku nagród w konkursach prognoz organizowanych przez NBP i Rzeczpospolitą, Parkiet, Gazetę Bankową oraz Puls Biznesu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rafał Benecki głównym ekonomistą ING Banku Śląskiego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl