SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rafał Brzoska negocjuje kupno do 50 proc. akcji Medicalgorithmics

Prezes i mniejszościowy akcjonariusz InPostu Rafał Brzoska złożył wstępną, niewiążącą ofertę objęcia akcji Medicalgorithmics w podwyższonym kapitale zakładowym - podała spółka w komunikacie. Zarząd Medicalgorithmics podjął decyzję o rozpoczęciu negocjacji.

Rafał Brzoska, prezes InPostu Article

Jak podano w komunikacie, niewiążąca oferta dotyczy przeprowadzenia transakcji objęcia nowych akcji uprawniających do 50 proc. głosów na WZ spółki, bezpośrednio przez Rafała Brzoskę lub za pośrednictwem wskazanego przez niego podmiotu.

W ramach niewiążącej oferty Brzoska proponuje udzielenie spółce zabezpieczonej pożyczki na kwotę do 20 mln USD, wypłacanej w transzach, konwertowanej na akcje spółki uprawniające do 50 proc. głosów na WZ spółki. Zabezpieczenie pożyczki stanowiłyby udziały w Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC oraz na prawach własności intelektualnej, w tym praw własności przemysłowej, grupy kapitałowej spółki.

"Realizacja transakcji zależy od spełnienia się określonych warunków m.in. od satysfakcjonującego wyniku badania due diligence czy uzyskania zgody organów korporacyjnych spółki i UOKiK na objęcie akcji spółki" - napisano.

Według szacunków stron realizacja kolejnego etapu, czyli badania due diligence będzie trwała około 4-6 tygodni.

Medicalgorithmics obecnie wyceniany na 80 mln zł

Zarząd Medicalgorithmics wskazał, że wycena wskazana w niewiążącej ofercie jest wyceną inwestora i na dzień dzisiejszy zarząd nie weryfikuje jej podstaw ani zasadności wskazanej kwoty. Jak podano, inwestor zastrzegł, że wycena może zostać odpowiednio skorygowana w razie weryfikacji i analizy informacji i danych na dalszym etapie procesu i znajdzie odzwierciedlenie w ofercie wiążącej.

Zarząd wskazał, że rozpoczęcie negocjacji z inwestorem jest realizacją zapowiedzi zarządu dotyczących równoległej kontynuacji przeglądu dostępnych dla spółki opcji strategicznych.

"W szczególności rozpoczęcie negocjacji nie powoduje, na datę publikacji niniejszego raportu, porzucenia zamiaru realizacji planów zarządu dotyczących pozyskania kapitału z emisji akcji serii H czy poszukiwania potencjalnych inwestorów mogących objąć obligacje spółki" - napisano.

"Ostateczna decyzja co do źródeł finansowania zależeć będzie od warunków rynkowych, wyników negocjacji prowadzonych z inwestorem czy kosztu dostępnego finasowania i zostanie podjęta zgodnie z najlepszym interesem spółki i jej akcjonariuszy" - dodano.

W poniedziałek na zamknięciu sesji kurs akcji Medicalgorithmics wynosił 18,4 zł. Kapitalizacja spółki wynosi ok. 80 mln zł.

Spadek wyników i kursu Medicalgorithmics

Medicalgorithmics oferuje rozwiązania systemowe z zakresu w diagnostyki kardiologicznej, zwłaszcza w zakresie analizy sygnału EKG. Opracowany przez spółkę system PocketECG służy do zdalnego wielodobowego monitorowania zaburzeń pracy serca. Głównymi odbiorcami technologii spółki są niezależne ośrodki zdalnej diagnostyki i testów w Stanach Zjednoczonych.

W pierwszej połowie zeszłej dekady przychody Medicalgorithmics skokowo rosły (z 5,8 mln zł w 2011 roku do 203,3 mln zł w 2017 roku), czemu towarzyszył wzrost rentowności (zysk netto poszedł w górę z 3 mln zł w 2011 roku do 33,6 mln zł w 2017 roku). Potem nastąpiła stagnacja, a w ub.r. tąpnięcie: wpływy zmalały ze 173,9 do 111,7 mln zł, a strata netto pogłębiła z 2,6 do 39,9 mln zł.

W latach 2014-2017 kurs giełdowy Medicalgorithmics utrzymywał się w przedziale ok. 200-300 zł. Do końca 2018 roku zsunął się do ok. 30 zł.

Brzoska zainwestował 500 mln zł w eobuwie

Miesiąc temu należąca do Rafała Brzoski spółka A&R Investments Limited sfinalizowała uzgodnione wiosną br. kupno od CCC 10 proc. akcji eobuwia za 500 mln zł.

Brzoska jest założycielem i prezesem firmy logistycznej InPost, do której należy m.in. sieć Paczkomatów. Ma 13 proc. jej akcji, które krótko po debiucie giełdowym firmy na początku br. wyceniono na 5,7 mld zł, co dało Brzosce siódme miejsce na liście najbogatszych Polaków według „Forbesa”.

W lipcu br. InPost przejął francuskiego operatora logistycznego Mondial Relay za 513 mln euro.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rafał Brzoska negocjuje kupno do 50 proc. akcji Medicalgorithmics

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Doremi
To jest tak przedsiębiorczy człowiek, że normalnie kłaniam się w pas
0 0
odpowiedź
User
Mania
kolejny krok do przodu
0 0
odpowiedź
User
Tomy
Nie bardzo orientuję się tych wszystkich inwestycjach ale już samo to, że polska firma się rozwija napawa entuzjazmem.
0 0
odpowiedź