SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Brzoska zrezygnował z inwestycji w Medicalgorithmics

Twórca InPostu Rafał Brzoska wycofał się z negocjacji dotyczących inwestycji w firmę telemedyczną Medicalgorithmics. Wstępnie planował kupić do 50 proc. jej akcji.

Rafał Brzoska, prezes InPostuArticle

W komunikacie giełdowym Medicalgorithmics stwierdzono, że Rafał Brzoska zrezygnował z dalszych rozmów o inwestycji w firmę, ponieważ „uznał, że warunki biznesowe transakcji, jak również obecny moment cyklu gospodarczego oraz zwiększona zmienność rynków finansowych nie dostarczają wystarczających powodów co do kontynuacji negocjacji nad przeprowadzeniem potencjalnej transakcji”.

Zarząd Medicalgorithmics dodał, że „kontynuuje proces przeglądu opcji strategicznych oraz działania optymalizacyjne w tym nakierowane na rozwój sprzedaży”.

Rafał Brzoska proponował na początek 20 mln dolarów pożyczki

O rozpoczęciu negocjacji z Rafałem Brzoską firma poinformowała pod koniec października. Biznesmen złożył wtedy niewiążąca ofertę objęcia - osobiście lub poprzez swoją firmą - nowych akcji uprawniających do 50 proc. głosów na WZ spółki.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zaproponował udzielenie Medicalgorithmics zabezpieczonej pożyczki na kwotę do 20 mln dolarów, wypłacanej w transzach, konwertowanej na akcje spółki uprawniające do 50 proc. głosów na WZ spółki. Zabezpieczenie pożyczki stanowiłyby udziały w Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC oraz na prawach własności intelektualnej, w tym praw własności przemysłowej, grupy kapitałowej spółki.

Zapowiedziano, że realizacja transakcji zależy m.in. od satysfakcjonującego wyniku badania due diligence, zaplanowanego na 4-6 tygodni. Zarząd Medicalgorithmics wskazał, że wycena firmy wskazana w niewiążącej ofercie została przygotowana przez Rafała Brzoskę, który zastrzegł, że może ona zostać odpowiednio skorygowana w razie weryfikacji i analizy informacji i danych na dalszym etapie procesu i znajdzie odzwierciedlenie w ofercie wiążącej.

Medicalgorithmics ze spadkiem wyników i kursu

Medicalgorithmics oferuje rozwiązania systemowe z zakresu w diagnostyki kardiologicznej, zwłaszcza w zakresie analizy sygnału EKG. Opracowany przez spółkę system PocketECG służy do zdalnego wielodobowego monitorowania zaburzeń pracy serca. Głównymi odbiorcami technologii spółki są niezależne ośrodki zdalnej diagnostyki i testów w Stanach Zjednoczonych.

W pierwszej połowie zeszłej dekady przychody Medicalgorithmics skokowo rosły (z 5,8 mln zł w 2011 roku do 203,3 mln zł w 2017 roku), czemu towarzyszył wzrost rentowności (zysk netto poszedł w górę z 3 mln zł w 2011 roku do 33,6 mln zł w 2017 roku). Potem nastąpiła stagnacja, a w ub.r. tąpnięcie: wpływy zmalały ze 173,9 do 111,7 mln zł, a strata netto pogłębiła z 2,6 do 39,9 mln zł.

W latach 2014-2017 kurs giełdowy Medicalgorithmics utrzymywał się w przedziale ok. 200-300 zł. Do końca 2018 roku zsunął się do ok. 30 zł, a w połowie ub.r. - poniżej 20 zł.

Pod koniec października, po ogłoszeniu rozmów z Rafałem Brzoskiem, akcje firmy na krótko zdrożały z 18 do 27 zł, potem z powrotem staniały poniżej 20 zł. W czwartek na koniec sesji kurs wynosił 19,10 zł, co daje kapitalizację w wysokości 95 mln zł. Największymi akcjonariuszami spółki są MIRI Capital Management (10,41 proc.), OFE PZU Złota Jesień (10,36 proc.), jej założyciel i szef rady nadzorczej Marek Dziubiński (9,76 proc.) i OFE Nationale-Nederlanden (9,01 proc.).

Brzoska zainwestował w eObuwie i Bakalland

Wiosną ub.r. Cyfrowy Polska i spółka A&R Investments Limited będąca wehikułem inwestycyjnym Rafała Brzoski uzgodniły kupno od Grupy CCC po 10 proc. akcji eobuwia za 500 mln zł. Transakcje zostały sfinalizowane w kolejnych miesiącach.

Natomiast pod koniec listopada poinformowano, że spółki Rafała Brzoski i Mariana Owerko uzgodniły zakup około 90 proc. udziałów firmy Bakalland.

Dołącz do dyskusji: Rafał Brzoska zrezygnował z inwestycji w Medicalgorithmics

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cycem 3
W Wi-Fi studia Artura jakiegoś też zainwestował i to chyba do dziś nie działa?
odpowiedź