SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rafał Freyer konsultantem muzycznym radiowej Jedynki. „Mniej słowa, więcej muzyki”

Rafał Freyer, dyrektor programowy Kino Polska Muzyka, rozpoczął współpracę z Programem I Polskiego Radia. Objął stanowisko konsultanta muzycznego - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Rafał Porzeziński, foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio Article

Dyrekcja radiowej Jedynki chce stopniowo zmniejszać udział słowa na rzecz muzyki. Według zapowiedzi ma być więcej piosenek granych w godzinie - te zmiany wprowadzono już teraz w „Sygnałach dnia”. Natomiast baza utworów zmniejszy się do około 500 piosenek.

Zmiany w warstwie muzycznej PR1 wprowadza Paweł Sztompke, który został kierownikiem redakcji muzycznej (do tej pory pełnił obowiązki kierownika). Jako konsultant wspiera go Rafał Freyer. - Jego znajomość rynku na pewno pomoże zbudować bardziej spójny wizerunek muzyczny Jedynki - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Rafał Porzeziński, dyrektor PR1.

- Nie wycofujemy się z cotygodniowych koncertów chopinowskich, w soboty o godz. 23.00. Chopin w Jedynce też musi brzmieć. Pozostajemy również na 50-procentowym udziale polskiej piosenki. Zrezygnowaliśmy jednak z „Piosenki dnia”, bowiem powtarzanie jednego, nie zawsze wybitnego utworu w danym dniu wydaje się być błędem, którego nie będziemy popełniać - dodaje Porzeziński.

Rafał Freyer jest dyrektorem programowym kanału Kino Polska Muzyka i za zgodą tej stacji rozpoczął współpracę z Polskim Radiem. W latach 2013-2014 zajmował się ramówką kanału Stars TV. Od 2012 roku kierował zespołem programowym Internet Media Services, gdzie odpowiadał za treści audio i wideo dla klientów zewnętrznych. Wcześniej - przez 10 lat - pracował w Eurozecie, m.in. jako dyrektor muzyczny Radia ZET oraz Grupy Eurozet. Brał udział w budowaniu Radiostacji, ChilliZET, Radio Plus czy Antyradio.

Z danych Radio Track wynika, że w czwartym kwartale ub.r. udział Jedynki w rynku radiowym wyniósł 9,5 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rafał Freyer konsultantem muzycznym radiowej Jedynki. „Mniej słowa, więcej muzyki”

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Załamka
Gratulacje dla Sony, Universala i Warnera.
Wyrazy współczucia dla słuchaczy, w tym siebie.
Jedynka już długo nie będzie mieć takiego kierownika muzycznego jak Romuald Jakubowski. Za jego czasów duże wytwórnie nie miały forów. Liczyła się jakość muzyki, a nie logo. Jako fan polecałem różnych muzykom, poznanym w sieci, m.in. Jedynkę i mam ogromną satysfakcję, że usłyszałem parę utworów w oprawie muzycznej, w różnych godzinach.
Czego się spodziewam? Za jakiś czas zapewne politycy zafundują "więcej polskiej muzyki", ale nie mam cienia wątpliwości jaka to będzie muzyka. Więcej tych, którzy obstawiają Sylwestra w tivi, dni miast, dożynki, nie opuszczają programu "Jaka to melodia". Polska scena niezależna nie załapie się nawet na okruchy z tego stołu.
POPIS załatwił Jedynkę.
31 15
odpowiedź
User
Załamka cd.
poprzedni komentarz był odnośnie konsultacji, która bardziej kojarzy mi się ze spadochroniarstwem. Mówią wprost - zbędne stanowisko i oby bez znacznego wpływu na muzykę. Pokładam dużą nadzieję w Red. P. Sztompke. Oby miał jak najwięcej swobody w podejmowaniu decyzji i nie musiał się "konsultować". To sprawdzona marka i da radę sam, jeżeli tylko nie będzie się mu przeszkadzać. Likwidacja "piosenki dnia" to akurat bardzo dobry ruch. Teraz czas na playlistę. Jak ją skasujecie i zastąpicie oprawą muzyczną, to będę bił brawo i dam dłuższy kredyt zaufania.
19 10
odpowiedź
User
Łukasz
Ja bym wolał więcej słowa, rozmów, dyskusji, reportażu, słuchowisk a mniej muzyki no ale...
26 12
odpowiedź
User
Yenni
"Dyrekcja radiowej Jedynki chce stopniowo zmniejszać udział słowa na rzecz muzyki. " - Ja od radia oczekuje właśnie żywego słowa. Bo piosenki to mogę sobie puszczać z płyt. A to chyba sztandarowy program radia publicznego jest?...
34 9
odpowiedź
User
wreszcie
Nie może być tak, żeby Polskie Radio w imię jakiejś misji, której nikt nie chce słuchać, nadawało w całkowitym oderwaniu od realiów rynkowych. To trochę tak, jakby w sklepie można było kupić super markowe futra z norek. Co z tego, skoro ludzie chcą puchowych, ciepłych kurtek ;)
14 22
odpowiedź