SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Freyer konsultantem muzycznym radiowej Jedynki. „Mniej słowa, więcej muzyki”

Rafał Freyer, dyrektor programowy Kino Polska Muzyka, rozpoczął współpracę z Programem I Polskiego Radia. Objął stanowisko konsultanta muzycznego - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Rafał Porzeziński, foto: Wojciech Kusiński/Polskie RadioArticle

Dyrekcja radiowej Jedynki chce stopniowo zmniejszać udział słowa na rzecz muzyki. Według zapowiedzi ma być więcej piosenek granych w godzinie - te zmiany wprowadzono już teraz w „Sygnałach dnia”. Natomiast baza utworów zmniejszy się do około 500 piosenek.

Zmiany w warstwie muzycznej PR1 wprowadza Paweł Sztompke, który został kierownikiem redakcji muzycznej (do tej pory pełnił obowiązki kierownika). Jako konsultant wspiera go Rafał Freyer. - Jego znajomość rynku na pewno pomoże zbudować bardziej spójny wizerunek muzyczny Jedynki - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Rafał Porzeziński, dyrektor PR1.

- Nie wycofujemy się z cotygodniowych koncertów chopinowskich, w soboty o godz. 23.00. Chopin w Jedynce też musi brzmieć. Pozostajemy również na 50-procentowym udziale polskiej piosenki. Zrezygnowaliśmy jednak z „Piosenki dnia”, bowiem powtarzanie jednego, nie zawsze wybitnego utworu w danym dniu wydaje się być błędem, którego nie będziemy popełniać - dodaje Porzeziński.

Rafał Freyer jest dyrektorem programowym kanału Kino Polska Muzyka i za zgodą tej stacji rozpoczął współpracę z Polskim Radiem. W latach 2013-2014 zajmował się ramówką kanału Stars TV. Od 2012 roku kierował zespołem programowym Internet Media Services, gdzie odpowiadał za treści audio i wideo dla klientów zewnętrznych. Wcześniej - przez 10 lat - pracował w Eurozecie, m.in. jako dyrektor muzyczny Radia ZET oraz Grupy Eurozet. Brał udział w budowaniu Radiostacji, ChilliZET, Radio Plus czy Antyradio.

Z danych Radio Track wynika, że w czwartym kwartale ub.r. udział Jedynki w rynku radiowym wyniósł 9,5 proc.

Dołącz do dyskusji: Rafał Freyer konsultantem muzycznym radiowej Jedynki. „Mniej słowa, więcej muzyki”

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Załamka
Gratulacje dla Sony, Universala i Warnera.
Wyrazy współczucia dla słuchaczy, w tym siebie.
Jedynka już długo nie będzie mieć takiego kierownika muzycznego jak Romuald Jakubowski. Za jego czasów duże wytwórnie nie miały forów. Liczyła się jakość muzyki, a nie logo. Jako fan polecałem różnych muzykom, poznanym w sieci, m.in. Jedynkę i mam ogromną satysfakcję, że usłyszałem parę utworów w oprawie muzycznej, w różnych godzinach.
Czego się spodziewam? Za jakiś czas zapewne politycy zafundują "więcej polskiej muzyki", ale nie mam cienia wątpliwości jaka to będzie muzyka. Więcej tych, którzy obstawiają Sylwestra w tivi, dni miast, dożynki, nie opuszczają programu "Jaka to melodia". Polska scena niezależna nie załapie się nawet na okruchy z tego stołu.
POPIS załatwił Jedynkę.
odpowiedź
User
Załamka cd.
poprzedni komentarz był odnośnie konsultacji, która bardziej kojarzy mi się ze spadochroniarstwem. Mówią wprost - zbędne stanowisko i oby bez znacznego wpływu na muzykę. Pokładam dużą nadzieję w Red. P. Sztompke. Oby miał jak najwięcej swobody w podejmowaniu decyzji i nie musiał się "konsultować". To sprawdzona marka i da radę sam, jeżeli tylko nie będzie się mu przeszkadzać. Likwidacja "piosenki dnia" to akurat bardzo dobry ruch. Teraz czas na playlistę. Jak ją skasujecie i zastąpicie oprawą muzyczną, to będę bił brawo i dam dłuższy kredyt zaufania.
odpowiedź
User
Łukasz
Ja bym wolał więcej słowa, rozmów, dyskusji, reportażu, słuchowisk a mniej muzyki no ale...
odpowiedź