SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Lesiecki na czele działu społecznego PAP

Od marca działem społecznym PAP pokieruje Rafał Lesiecki. Obszar prawny działu politycznego wzmocni Norbert Nowotnik. Józef Krzyk zostaje redaktorem w portalu Dzieje.pl.

Siedziba PAP/Fot. Andrzej LangeSiedziba PAP/Fot. Andrzej Lange

Rafał Lesiecki, specjalizujący się w tematyce wojskowej, ostatnio pracował dla portalu TVN24.pl. Poprzednio był redaktorem w Defence24.pl, a wcześniej przez 10 lat reporterem w Polskiej Agencji Prasowej w dziale społecznym. Pod koniec pracy w Agencji koordynował obsługę medialną szczytu NATO w Warszawie.

Zobacz: Wojciech Tumidalski: w PAP do naprawy wiarygodność

Nowi redaktorzy w PAP

Norbert Nowotnik w Polskiej Agencji Prasowej pracował już wcześniej, gdzie zajmował się początkowo edukacją i szkolnictwem wyższym, a następnie historią i działalnością IPN oraz innych instytucji, które zajmują się upowszechnianiem wiedzy o XX w. i polityką historyczną. Relacjonował wiele wydarzeń społeczno-politycznych, w tym prace legislacyjne w Sejmie i Senacie, a także postępowania sądowe.

Józef Krzyk, historyk i publicysta, od trzech dekad był związany z “Gazetą Wyborczą”. W wydaniu regionalnym oraz ogólnokrajowym dziennika pisał głównie o historii, polityce regionalnej i współczesnych problemach Górnego Śląska. Jest autorem poczytnych książek, w tym współautorem książki „Korfanty. Silna bestia”. Polemista, autor scenariuszy, członek Stowarzyszenia Wrazidlok.

- Bardzo cieszymy się z powrotu do PAP dziennikarzy, z którymi mieliśmy już okazję współpracować oraz z przyjścia nowych redaktorów. Aktualnie jesteśmy w trakcie budowania optymalnego składu redakcji. Planujemy jeszcze wzmocnić dział gospodarczy i obszar zdrowotny – mówi Wojciech Tumidalski, redaktor naczelny PAP.

Zobacz: PAP podpisała umowę o współpracy z warszawską Szkołą Główną Handlową

Z początkiem marca zmieniają się serwisy informacyjne PAP. Najważniejsze korzyści to dostęp do multimedialnej informacji z uwzględnieniem tekstu, infografik, foto i wideo. Drugą ważną zmianą jest wprowadzenie szczegółowych zapowiedzi materiałów na kolejny dzień, co pomoże wydawcom i redakcjom w lepszym planowaniu pracy.