SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Sobczak konsultantem Komitetu Badań Radiowych

Od maja br. Rafał Sobczak rozpoczął współpracę z Komitetem Badań Radiowych jako konsultant merytoryczny. Będzie odpowiedzialny m.in. za nadzór metodologii badania Radio Track i innych nowych projektów badawczych KBR.

Rafał SobczakRafał Sobczak

Współpraca Rafała Sobczaka z Komitetem Badań Radiowych ma charakter stały. KBR współpracuje także z Marcinem Kujawskim, konsultantem ds. rozwoju badania słuchalności radia.

Tomasz Dziedzic, dotychczasowy konsultant KBR, rozwija swoją działalność konsultingową i badawczą na rynku, poświęcając się m.in. wdrażaniu technologii sztucznej inteligencji w służbie badań i pomiarów automatycznych.

Rafał Sobczak w latach 2003-2017 związany był z Instytutem SMG/KRC (obecnie Kantar Polska), gdzie pełnił funkcję szefa zespołu doboru prób i technologii bazodanowych. Odpowiadał za dobór prób m.in. do badania słuchalności radia w Polsce Radio Track, jednoźródłowych badań konsumenckich Target Group Index, a także projektował i wdrażał systemy wspomagające realizację w/w badań.

Jest współtwórcą wielu systemów informatycznych skali Enterprise (panele internetowe, systemy wspierające realizację badań dowolnymi technikami, systemy ankietowe itd.). Od 2017 roku jest dyrektorem ds. badań i rozwoju w firmie SoftArchitect, a od 2019 roku również prezesem zarządu. Sobczak jest absolwentem fizyki komputerowej na Politechnice Warszawskiej oraz podyplomowych studiów na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na kierunku „Bazy danych i ich aplikacje”.

Dołącz do dyskusji: Rafał Sobczak konsultantem Komitetu Badań Radiowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl