SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trzaskowski w spocie opowiada o sobie, krytykuje go Duda. „Bitwa o wozy” w akcji MSWiA (wideo)

Rafał Trzaskowski w nowym spocie wyborczym opowiada o swoim życiu, także prywatnym. Sztab Andrzeja Dudy opublikował spot mocno krytykujący Trzaskowskiego. Natomiast Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło profrekwencyjną akcję „Bitwa o wozy” dotyczącą wozów strażackich.

Grafika promująca profrekwencyjną akcję MSWiAArticle

W nowym spocie Rafał Trzaskowski przedstawia różne osoby i elementy ze swojego życia, także prywatnego. Filmik zaczyna i kończy się ujęciem, w którym kandydat KO na prezydenta przedstawia się wyborcom.

Spot pochwaliła większość dziennikarzy komentujących go na Twitterze. - Dobry spot. Kampania PO odrobiła lekcje z porażek od 2015 do 2019 r. - skomentował Michał Kolanko z „Rzeczpospolitej”. - Duda krzyczy, dzieli i obraża, a Trzaskowski wprost przeciwnie. Przepaść - ocenił Przemysław Szubartowicz z Wiadomo.co.

- Przyznaję - naprawdę dobry spot - stwierdził Łukasz Warzecha z „Do Rzeczy”. - Dobry spot pokazujący RT jako chłopaka z sąsiedztwa, gościa jak Ty czy ja. Żadnego dzielenia, straszenia i atakowania. Ciekaw jestem tylko, co to za gwiazdy na tych płytach, poza Komedą - napisał Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”.

Polska w spocie Dudy krytykuje Trzaskowskiego

Z kolei sztab Andrzeja Dudy opublikował w sobotę spot, w którym do Rafała Trzaskowskiego mówi Polska. Wytyka mu m.in. awarię w warszawskiej oczyszczalni ścieków, wypowiedź o tym, że Nordstream2 to projekt prywatnych firm, strefę relaksu w centrum stolicy i wizerunek leniwego polityka.

Mało korzystne ujęcia z prezydentem Warszawy przeplatają się z migawkami w stylu memów internetowych. Reklama kończy się hasłem „#RafałNieKłam”.

W piątek sztab Andrzeja Dudy ogłosił, że hasłem głównym jego kampanii jest „Prezydent polskich spraw”.

W ostatnich dniach nagrania wideo ze spotkań prezydenta z mieszkańcami różnych miejscowości były opatrzone sloganem „ŁączynasPolska”.

Wozy strażackie w profrekwencyjnej akcji MSWiA

W sobotę Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło akcję pod hasłem „Bitwa o wozy” zachęcającą do udziału w wyborach prezydenckich. Założenia kampanii na konferencji prasowej przedstawili wiceszefowie tego resortu Paweł Szefernaker i Maciej Wąsik oraz komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Bartkowiak.

- 16 wozów - po jednym na każde województwo. I ta gmina do 20 tys. mieszkańców, w której frekwencja wyborcza będzie najwyższa otrzyma środki na sfinansowanie w całości średniego samochodu gaśniczego - opisał Maciej Wąsik. - Zachęcamy społeczności lokalne do aktywizacji, do pokazania, że ich głos jest ważny. Bądźcie aktywni, zdobądźcie dla swojej społeczności lokalnej samochód gaśniczy - zachęcił.

- Jako współprzewodniczący komisji wspólnej rządu i samorządów chciałbym zaapelować do wójtów, burmistrzów i radnych ze wszystkich opcji politycznych, żebyśmy razem za tydzień walczyli o to, aby była jak największa frekwencja w Polsce - dodał Paweł Szefernaker.

Zasady tej akcji skrytykowali niektórzy dziennikarze na Twitterze. - A czy wozy strażackie nie powinny trafiać do gmin, które ich po prostu POTRZEBUJĄ? I to powinno być jedynym kryterium? - spytał Radomir Wit z TVN24. - A może by po prostu dawać wozy tym gminom, które najbardziej ich potrzebują? A gdy są środki na ten cel, nie czekać na wybory, lecz po prostu je rozdysponować? Wiem, wiem, kiepski pomysł; taki zwyczajny - napisał Patryk Słowik z „Dziennika Gazety Prawnej”.

- A respirator za największą frekwencję w drugiej turze - ironizował Szymon Jadczak z TVN24.pl. - W PRL był teleturniej miast - skomentował Wojciech Szacki z Polityka Insight.

W wyborach prezydenckich startują: ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda (z poparciem PiS), Rafał Trzaskowski (KO), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Robert Biedroń (Lewica), Szymon Hołownia (kandydat niezależny), Krzysztof Bosak (Konfederacja), Stanisław Żółtek (Kongres Nowej Prawicy), Marek Jakubiak (Federacja dla Rzeczypospolitej), Mirosław Piotrowski (Ruch Prawdziwa Europa), Waldemar Witkowski (Unia Pracy) oraz Paweł Tanajno (bezpartyjny).

Pierwsza tura odbędzie się 28 czerwca, a ewentualna druga 12 lipca.

Dołącz do dyskusji: Trzaskowski w spocie opowiada o sobie, krytykuje go Duda. „Bitwa o wozy” w akcji MSWiA (wideo)

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wyPAD
czekam na walkę o respiratory
odpowiedź
User
Media
Kiedy myślisz, że pis nic bardziej żenującego nie wymyśli, oni robią bitwę o wozy strażackie. Kilkanaście lat temu brzmiałoby to jak żarcik w kabarecie, teraz to smutna rzeczywistość.
odpowiedź
User
Ale jak to tak to?
Kiedy myślisz, że pis nic bardziej żenującego nie wymyśli, oni robią bitwę o wozy strażackie. Kilkanaście lat temu brzmiałoby to jak żarcik w kabarecie, teraz to smutna rzeczywistość.

POsraniec się obudził? Przecież podobno gigantyczne inwestycje pokrywające się z interesem Berlina jak Port Centralny są obrzydliwe, a walące w Moskwę jak przekop Mierzei chybione, więc powinny ci się podobać akcje dla małych gmin. Czy ja fashysta jestem czy komunista, bo już mi sie myli?
odpowiedź