SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Woś z nagrodą prezesa NBP za tekst „Pięć prawd o inflacji”

W konkursie prezesa Narodowego Banku Polskiego „Wpływ szoku pandemicznego na wzrost gospodarczy i inflację” nagrodzony został Rafał Woś z Salon24, a wyróżnienia otrzymali Kamil Goral i Patryk Słowik.

Rafał Woś dostał nagrodę główną za artykuł „Pięć prawd o inflacji, których nauczył nas covid” opublikowany na Salon24 w pierwszej połowie grudnia ub.r. Nagroda w konkursie prezesa NBP wynosi 20 tys. zł.

W śródtytułach nagrodzonego tekstu Woś wskazał następujące „prawdy”: inflacja nie musi być zła, inflacja uderza przede wszystkim w interesy kapitału, stopa procentowa nie jest lekiem na całe zło, inflacja (zwłaszcza dziś) nie bierze się ze wzrostu płac oraz zielona rewolucja może zadziałać jak szok naftowy.

W konkursie wyróżnieni zostali Kamil Goral (za artykuł „Prawdziwe źródła inflacji. Czyli czy NBP mógł zatrzymać globalny wzrost cen?” w Kurierze Ostrowskim) oraz Patryk Słowik (za artykuł „O inflacji, stopach, bezrobociu, grzaniu i chłodzeniu. Z pandemią w tle” w Wirtualnej Polsce). Autorzy otrzymają po 5 tys. zł.

W kapitule konkursu oprócz prezesa NBP prof. Adama Glapińskiego byli prof. Grażyna Ancyparowicz, prof. Marta Kightley, prof. Andrzej Kaźmierczak, prof. Cezary Kochalski, prof. Rafał Sura i prof. Ireneusz Dąbrowski

Rafał Woś w Salon24 od prawie roku

Do zespołu Salon24.pl Rafał Woś dołączył pod koniec maja ub.r. Przedtem przez trzy lata był związany z „Tygodnikiem Powszechnym”, a wcześniej pracował m.in. w „Polityce” i „Tygodniku Powszechnym”.

W kwietniu ub.r. Woś zaczął pisać felietony do działu biznesowego Interii. Jest autorem kilku książek o tematyce gospodarczo-społecznej.

W 2019 roku Rafał Woś otrzymał tytuł Dziennikarza Ekonomicznego Roku w Konkursie im. Władysława Grabskiego organizowanym przez NBP.

Dołącz do dyskusji: Rafał Woś z nagrodą prezesa NBP za tekst „Pięć prawd o inflacji”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Syn z większego miasta
To prawda, moja matka emerytka nie może się nachwalić tej pisowskiej inflacji. Co prawda płaci dużo więcej do spółdzielni mieszkaniowej, większe ma opłaty za prąd, gaz, jedzenie i leki ale za to jest szczęśliwa, że bogatsi na inflacji tracą więcej. Aha, i wnuki widzi rzadziej, bo bilety PKP też podrożały i już tak często do nas nie przyjeżdża jak dawniej ale jest Skype więc nie ma problemu.
odpowiedź
User
Kosma
Stały motyw. Nagrodzony jeden dziennikarz dla uwiarygodnienia (Słowik) a reszta dla ludzi przebranych za dziennikarzy. Tak było już w ostatnich latach z nagrodą im. Grabskiego.
odpowiedź
User
hahaha
Tekst równie dobry i wiarygodny jak scenariusz Gierka.
odpowiedź