SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rafał Wyszyński na czele DNA w Starcom MediaVest Group

Grupa Starcom MediaVest, do której należą m.in. domy mediowe Starcom i MediaVest oraz agencja Next, tworzy nową strukturę pod nazwą DNA. Jej szefem został Rafał Wyszyński.

Rafał Wyszyński Article

DNA ma być centrum gromadzenia danych i zarządzania nimi oraz analityki i doradztwa Starcom MediaVest Group w obszarach efektywnej dystrybucji treści marketingowych w kanałach paid, owned i earned oraz precyzyjnego docierania z komunikatem do pojedynczego użytkownika.

- Klienci są coraz bardziej świadomi potencjału, jaki drzemie w ogromnej ilości danych dostępnych na temat konsumentów oraz znaczenia technologii służących do gromadzenia tych zasobów i zarządzania nimi. Od nas, jako specjalistów od komunikacji marketingowej oczekują informacji i doradztwa merytorycznego w celu ustalenia, w jaki sposób mogą zorganizować i wykorzystywać dane i technologie, aby zyskać bardziej kompleksową, rzetelną wiedzę o swoich klientach i konsumentach. Wszystko po to, aby tworzyć bardziej skuteczne, dostosowane do konkretnych celów i optymalne kosztowo rozwiązania komunikacyjne - tłumaczy Anna Sakowicz, chief digital officer w Starcom MediaVest Group.

DNA będzie wspierać klientów SMG we wszystkich fazach tworzenia i realizacji kampanii, zarówno projektów content marketingowych jak i w działaniach marketingu precyzyjnego. Począwszy od wsparcia w określaniu KPI kampanii (na poziomach: mediowym, konwersji i biznesowym), poprzez gromadzenie danych wokół konkretnych odbiorców, serwowaniu im kampanii, a na analityce skończywszy.

Zarządzeniem technologią, adservingiem, webanalityką, zakupem kampanii w modelach RTB oraz optymalizacją działań zajmie się wchodzący w skład DNA nowo utworzony zespół TAAG (Technology And Activation Group), nadzorowany przez Marcina Barcińskiego, managera z ponad 11 doświadczeniem na rynku online (do niedawna na stanowisku head of RTB w SMG).

Zespoły klienckie SMG otrzymają dostęp do kluczowych danych pochodzących z wielu źródeł w tym m.in. paid, earned i owned media, brand trackingu i sprzedaży, w formie interaktywnych raportów ułatwiających im podejmowanie na bieżąco szybkich decyzji w planowaniu komunikacji. Interaktywne raportowanie będzie częścią oferty skierowanej do klientów SMG. Dodatkowo analitycy DNA będą przygotowywać zaawansowane modele ekonometryczne i badania (tj. m.in.: modelowanie POEM, marketing mix modelling, modelowanie atrybucyjne i cross media study) pomagające zrozumieć reakcje konsumenta pod wpływem kontaktu z reklamą i w oparciu o wnioski zaplanować bardziej efektywną komunikację w przyszłości.

Łącznikiem pomiędzy DNA, a zespołami klienckimi i klientami bezpośrednio będą business integratorzy, których rolą jest oferowanie dedykowanych, całościowych rozwiązań technologiczno-analitycznych wspierających realizację celów biznesowych klientów.

Kilkudziesięcioosobowym zespołem DNA zarządza Rafał Wyszyński, który jako data&analytics director raportuje do Anny Sakowicz. Z grupą Starcom MediaVest jest związany od 7 lat, a z branżą marketingową od 10 lat. W SMG odpowiadał na początku za stworzenie i rozwój zespołu zajmującego się modelowaniem ekonometrycznym, a ostatnio kierował departamentem badań i analiz. Przez dwa lata był związany z grupą Media Direction OMD, w której jako dyrektor zarządzał działalnością polskiego oddziału BrandScience, struktury analitycznej funkcjonującej w ramach Omnicom Media Group na świecie. Karierę rozpoczynał w dziale badań i analiz biura reklamy Telewizji Polskiej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rafał Wyszyński na czele DNA w Starcom MediaVest Group

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
"na czele DNA" - Chyba powinno być "na samym DNIE".
10 17
odpowiedź
User
Artur
Gratulacje Rafał!
12 8
odpowiedź