SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Rafał Ziemkiewicz zapowiada bojkot W. Kruk za sponsorowanie plebiscytu „Wysokich Obcasów”, firma grozi procesem

Firma W. Kruk (Vistula Group) grozi pozwem publicyście „Do Rzeczy” Rafałowi Ziemkiewiczowi za wpis na Twitterze informujący o bojkocie konsumenckim jej produktów. Publicysta mówi nam, że nie ugnie się pod presją procesu. Przyczyną bojkotu jest sponsorowanie przez firmę gali „Wysokich Obcasów”, podczas której „Superbohaterką” ogłoszono Natalię Przybysz za przyznanie się do aborcji.

Rafał Ziemkiewicz, fot. Youtube Article

Gala odbyła się w miniony poniedziałek. Tytuł „Superbohaterki Wysokich Obcasów 2016” przyznano piosenkarce za „odwagę szczerego wyznania, którym zaryzykowała swoją karierę, codzienny spokój i bezpieczeństwo”. Chodziło o wywiad zamieszczony na łamach „Wysokich Obcasów” w październiku ub.r., w którym Natalia Przybysz wyznała, że dokonała aborcji, bo nie chciała już mieć kolejnego dziecka.

Po tym werdykcie Rafał Ziemkiewicz zamieścił na Twitterze wpis informujący o bojkocie jednego ze sponsorów gali - firmy W. Kruk. „Wstyd, ale kupiłem tam sporo prezentów dla żony i nie ma jak tego zwrócić. Obiecuję nigdy więcej - zwraca mi się na samą myśl o firmie KRUK” - zatwittował w środę. Dodał fotomontaż ze zdjęciem Natalii Przybysz, logo W. Kruk i hasłem protestów przeciw zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych.

Ziemkiewicz nie był jedyny: podobne twitty krytykujące nagrodzenie Natalii Przybysz za przyznanie się do aborcji i umieszczające w tym kontekście sponsora imprezy, zamieszczali też inni internauci, m.in. dziennikarz Cezary Gmyz. Natomiast Sławomir Jastrzębowski opisał to szerzej w felietonie w „Super Expressie”.

Do Rafała Ziemkiewicza prawnicy firmy W. Kruk przysłali pismo, w którym grożą pozwem o naruszenie dóbr osobistych i domagają się usunięcia wpisu z logiem firmy. - Nie zrobię tego - deklaruje publicysta w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

- Pretekstem do nawoływania, bym usunął wpis, jest to, że zamieściłem przeróbkę reklamy tej firmy, wraz ze znakiem firmowym. Żądają wyraźnego napisania, że to nie jest ich grafika. Ale ja nie jestem autorem tej przeróbki, ja tylko ją rozkolportowałem. Nadal uważam, że ludzie powinni wiedzieć, u kogo zostawiają pieniądze i w jakim kontekście pokazuje się taka firma. Szczególnie teraz, przed okresem pierwszokomunijnym, kiedy wiele osób będzie chciało kupić medaliki dla dzieci w firmie W. Kruk. Będę namawiał, żeby tego nie robić, bo nasze pieniądze trafiają potem na taką galę, jak ta „Wysokich Obcasów” - konkluduje Rafał Ziemkiewicz.

Ziemkiewicz zamieścił na Twitterze informacje o innych sponsorach gali „Wysokich Obcasów”, zapowiedział też, że planując zakupy będzie pamiętał, kogo wspomogli finansowo. - Jednak żadna z wymienianych przeze mnie w tym kontekście firm nie poczuła się dotknięta i nie żądają ode mnie usuwania wpisów - mówi dziennikarz.

Karolina Łęcka, specjalistka ds. PR firmy W. Kruk, mówi portalowi Wirtualnemedia.pl, że z punktu widzenia przedsiębiorstwa powodem korespondowania z dziennikarzem jest to, że rozpowszechnia on nieprawdziwe, szkalujące wizerunek marki informacje. - Wysłaliśmy pismo wzywające Rafała Ziemkiewicza do zaprzestania działań negatywnie wpływających na wizerunek marki. W grafice, którą umieścił na swoim profilu użyte jest nasze stare logo, oraz nasz produkt w sposób bezprawny - informuje.

Firma czeka teraz na pisemne oświadczenie Rafała Ziemkiewicza, a wtedy podjęte zostaną kolejne kroki. - Na tę chwilę, w szeroko rozumianym interesie marki W. Kruk jest, aby nie powielać tych fałszywych informacji i nie budować wokół tego nieprawdziwego tematu dodatkowego rozgłosu - kończy Łęcka.

Twitterowy profil Rafała Ziemkiewicza ma 122 tys. obserwujących.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rafał Ziemkiewicz zapowiada bojkot W. Kruk za sponsorowanie plebiscytu „Wysokich Obcasów”, firma grozi procesem

90 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
DW
Nieprzepadam za prawicowymi publicystami, ale w tym przypadku sie z nimi zgadzam. Ponowne promowanie tej tępej kobiety jest celowym eskalowaniem konfliktów. Daleko mi do PIS ale jeszcze dalej do aborcji na "mieszkaniowe" życzenie.
odpowiedź
User
bla
Brawo panie Rafale, świetnie pan wycelował!
odpowiedź
User
RN
wzywam do bojkotu KRUS w którym ten hipokryta płaci składki jako rolnik z Marszałkowskiej.
odpowiedź
User
YKK
Skąpy cebulak z potrójnym podbródkiem kupił coś w Kruku? Ale tam przecież nie sprzedają alkoholu...
odpowiedź
User
Ola
Target Ziemkiewicza bywa w Kruku? 500+ jednak zmienia Polskę...

Też będę pamiętać o sponsorach, robiąc zakupy.
odpowiedź