SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rak Patel szefem sprzedaży Spotify w Europie

Rak Patel objął stanowisko szefa sprzedaży platformy Spotify w regionie EMEA, czyli Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Rak PatelArticle

Spotify promowało Raka Patela na lidera zespołów sprzedażowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Awans Patela na to stanowisko następuje w ciągu kilku tygodni od odejścia Marco Bertozziego. Bertozzi był wiceprezesem ds. sprzedaży w regionie EMEA i sprzedaży globalnej na wielu rynkach.

Patel, ostatnio szef sprzedaży na Wielką Brytanię i region EMEA, pracuje w Spotify od 2017 roku, a wcześniej zajmował wysokie stanowiska w Auto Trader i Microsoft. Wczesną część swojej kariery spędził w Emap i Financial Times.

Spotify czerpie większość swoich przychodów z subskrypcji, ale jej bezpłatna opcja z reklamami odgrywa ważną rolę w przyciąganiu użytkowników i wygenerowała 9 proc. całkowitych przychodów firmy w ubiegłym roku w wysokości 7,88 mld euro (5,55 mld funtów).

Podczas spotkania z inwestorami, założyciel i dyrektor generalny Spotify Daniel Ek zauważył, że działalność reklamowa firmy jest „nieprzewidywalna” i obiecał zainwestować więcej środków w rozwój jej komercyjnej części.

Ek dodał: - Na dojrzałych rynkach naszym największym problemem było to, że mieliśmy ograniczone zapasy.Spodziewam się, że wraz z dojrzewaniem kategorii reklam audio i zwiększeniem budżetów radiowych na przesyłanie strumieniowe, obszar ten stanie się znacznie bardziej przewidywalny, ale przez następny rok lub dwa będzie nieco bardziej niepewny.

Serwis streamingu audio Spotify na koniec 2020 roku miał 345 mln użytkowników, z czego 155 mln to abonenci kont premium. Liczba płacących użytkowników wzrosła rok do roku o 11 mln. Platforma zapowiada podwyżki abonamentów na 25 rynkach.

Dołącz do dyskusji: Rak Patel szefem sprzedaży Spotify w Europie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl