SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP Seriale bezkonkurencyjnym kanałem filmowo-serialowym w I półroczu 2017

Pozycję niekwestionowanego lidera oglądalności wśród stacji filmowo-serialowych w pierwszym półroczu br. zajęły TVP Seriale. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mogły ex aequo Paramount Channel HD i AMC, a liderem wśród spadków był Universal Channel.

fot. Shutterstock.comArticle

Udział kanału TVP Seriale w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w pierwszym półroczu 2017 roku względem analogicznego okresu rok wcześniej zwiększył się o 4,20 proc. i ukształtował się na poziomie 1,49 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group.

Drugie miejsce zajęła naziemna Stopklatka TV. W analizowanym okresie jej wynik wyniósł 0,95 proc., po spadku o 3,06 proc.

Na podium znalazł się jeszcze Polsat Film, którego udział uplasował się na poziomie 0,51 proc. (spadek o 3,77 proc.).

Najwięcej zyskały dwa kanały Paramount Channel HD i AMC. Ich udziały zwiększyły się o 200 proc. do odpowiednio 0,15 proc. i 0,09 proc.

Z kolei najwięcej stracił Universal Channel, którego wynik zmalał o 39,13 proc. do 0,14 proc. udziału.

W grupie komercyjnej 16-49 w pierwszym półroczu br. pozycję lidera oglądalności także zajęły TVP Seriale z udziałem na poziomie 1,64 proc., po spadku o 3,53 proc.

Druga lokata też należała do stacji Stopklatka TV (1,02 proc. udziału; wzrost o 2 proc.). Na podium znalazł się jeszcze Polsat Film (0,78 proc.; w dół o 2,50 proc.).

Największym wzrostem udziału, wynoszącym 200 proc., też pochwalić się mogły Paramount Channel HD i AMC (do odpowiednio 0,18 proc. i 0,06 proc.). Z kolei najwięcej w tym ujęciu straciło Romance TV - było to 36 proc. do 0,16 proc. udziału.

W czerwcu 2017 roku liderem oglądalności wśród stacji filmowych w obu grupach wiekowych również był kanał TVP Seriale. W 4+ jego udział zwiększył się o 12,90 proc. do 1,75 proc., a w 16-49 - wzrósł o 29,59 proc. do 2,19 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP Seriale bezkonkurencyjnym kanałem filmowo-serialowym w I półroczu 2017

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
skandal z grupą polsat
Ja mając dostęp tylko do niektórych z wymienionych tutaj stacji filmowo-serialowych wybieram Stopklatkę i TVN Fabuła. Chciałbym też mieć dostęp do FOX. Mam nadzieje że już za krótki czas TVN Fabuła będzie miał coraz większą oglądalność - upadku życzę Polsat Film i wszystkiemu co do nich należy (...) pamiętam jak startował Polsat Film - moje odczucia jak wszystkiego co tworzą - tragedia, tandeta, dno pod każdym możliwym względem - nie zmienia się tylko zawyżanie oglądalności na przykład durnego Polsatu - stacji tak głupiej i beznadziejnej jak wszystko od Grupy Polsat - oszuści, grupa przestępcza, nadają głupoty których nie potrafię nawet ogarnąć i oglądać - pazerność, zachłanność, reklamy i puszczanie głupot najważniejsze dla durnej Grupy Polsat...
odpowiedź
User
seba
normalnie 2 miejsce zajeło by TVP FILM gdyby istniałó
odpowiedź
User
Garagantua
Moglibyscie nie brac danych z Havasu. Sa niewarygodnie nieprawdziwe. Nawet widze blad. Wezcie z Nielsena, przynajmniej beda odpowiadac rzeczywistosci.
odpowiedź