SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ranking magazynów motoryzacyjnych: liderem „Motor”, rośnie „Auto-Moto”

W listopadzie ub.r. w rankingu sprzedaży ogółem wśród tygodników motoryzacyjnych pierwszy był „Motor”. Natomiast wśród miesięczników na pozycji lidera umocnił się magazyn „Auto-Moto”.

Article

Liderem sprzedaży wśród tygodników motoryzacyjnych w październiku 2016 roku pozostał tygodnik „Motor” (Wydawnictwo Bauer). Jego średnia sprzedaż ogółem względem analogicznego miesiąca 2015 roku zmniejszyła się o 7,32 proc. i wyniosła 101 497 egz. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugi w kolejności tygodnik, czyli „Auto Świat” (Ringier Axel Springer Polska), zanotował spadek wynoszący 10,46 proc., a jego średni wynik uplasował się na poziomie 63 594 egz.

Wśród miesięczników na pierwszym miejscu umocnił się magazyn „Auto-Moto” (Wydawnictwo Bauer). Jego wynik sprzedażowy w listopadzie ub.r. wyniósł 52 848 egz., po wzroście o 29,48 proc.

Wiceliderem był „Auto Świat Poradnik” (Ringier Axel Springer Polska) ze sprzedażą w analizowanym okresie na poziomie 34 407 egz., po utracie o 2,02 proc.

Podium uzupełnia „Auto Motor i Sport” (Motor-Presse Polska). Tytuł ten zanotował stratę sprzedaży w skali roku o 7,27 proc., co w efekcie dało mu wynik na poziomie 22 553 egz.

Czwarty był „Świat Motocykli” (Agora). Miesięcznik ten zanotował największy spadek w zestawieniu, wynoszący 18,25 proc. do 11 528 egz.

W listopadzie ub.r. w porównaniu do października ub.r. sprzedaż ogółem tygodnika „Motor” zmniejszyła się o 0,27 proc., a wynik „Auto Świata” poszedł do góry o 1,85 proc.

Wśród miesięczników największym wzrostem też pochwalić się mógł magazyn „Auto-Moto” - było to 27,01 proc. Największy spadek w tym ujęciu, wynoszący 16,52 proc., również zanotował „Świat Motocykli”.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.
Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Dołącz do dyskusji: Ranking magazynów motoryzacyjnych: liderem „Motor”, rośnie „Auto-Moto”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ciekawski
Skąd taki nagły wzrost sprzedaży Auto Moto? Czyżby Bauer trafił jakiegoś tajemniczego klienta?
odpowiedź
User
intrnet
Skąd taki nagły wzrost sprzedaży Auto Moto? Czyżby Bauer trafił jakiegoś tajemniczego klienta?

Skąd taki masakryczny spadek Auto Świat, przecież tam pracują sami specjaliści????
odpowiedź
User
tajemniczy klient
Ten tajemniczy klient to chyba trup Top Geara.
odpowiedź