SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rankomat zmieni właściciela. Bauer i Netrisk łączą porównywarki

Grupa Bauer Media sprzeda swoje porównywarki internetowe (m.in. Rankomat.pl) Grupie Netrisk w zamian za mniejszościowy pakiet jej udziałów. Transakcja obejmie platformy z kilku krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Article

W ramach fuzji należąca obecnie do Grupy Bauer Media porównywarki internetowe Rankomat.pl (Polska), Epojisteni.cz i Srovnejto.cz (Czechy) oraz Superpoistenie.sk (Słowacja) dołączą do Grupy Netrisk, mającej już w swoim portfolio Netrisk.hu i Biztositas.hu (Węgry), Durchblicker.at (Austria), Klik.cz i Porovnej24.cz (Czechy), Netfinancie.sk (Słowacja) i Edrauda.lt (Litwa).

W zamian Grupa Bauer Media obejmie mniejszościowy pakiet udziałów Grupy Netrisk. Jej większościowym inwestorem pozostanie TA Associates, a mniejszościowy pakiet zachowa fundusz MCI Capital.

Transakcja zostanie sfinalizowana po spełnieniu stosownych wymogów prawnych. Nie podano jej warunków finansowych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Ta fuzja jest fascynującym wydarzeniem dla biznesu porównywarek internetowych Grupy Bauer Media. Połączenie naszych działań w Europie Środkowo-Wschodniej  z działaniami Grupy Netrisk pozwoli nam stworzyć jeszcze silniejszy biznes na jednych z najszybciej rozwijających się, innowacyjnych i konkurencyjnych rynków w Europie - podkreśla w komunikacie Morten Heuing, szef biznesu porównywarek w Bauerze.

- Grupa Bauer Media jest zaangażowana w rozwój biznesu porównywarek internetowych na dużą skalę. Wierzymy, że robienie tego we współpracy z innymi, a nie w pojedynkę, jest najlepszym sposobem na przyspieszenie realizacji nowych korzyści dla konsumentów, którzy chcą zaoszczędzić czas i pieniądze, a także dla naszych partnerów handlowych, którzy chcą uzyskać dostęp do szerszego rynku - dodaje.

W komunikacie podkreślono, że po finalizacji fuzji Grupa Netrisk będzie miała porównywarki z zasięgiem ok. 80 mln potencjalnych klientów w sześciu krajach. - Fuzja stworzy porównywarkę internetową o znaczącej skali w Europie, przynosząc dodatkowe oszczędności czasu i pieniędzy konsumentom w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, którzy korzystają z takich porównywarek - zapewniono.

- Połączenie sił przyspieszy nasz rozwój i zwiększy zasięg, a także umożliwi nam inwestowanie w możliwości handlowe i technologiczne, które zapewnią naszym klientom wyższą jakość - wylicza Robert Sokołowski, szef Grupy Netrisk.

- Ta fuzja to bardzo ekscytujący moment dla Netrisk. Netrisk cieszył się w ostatnich latach dwucyfrowym wzrostem organicznym, wzmocnionym sześcioma  przejęciami, które pozwoliły Grupie znacznie rozszerzyć swój zasięg geograficzny i produktowy. Strategiczne połączenie Netrisk i porównywarek internetowych Grupy Bauer Media w Europie Środkowo-Wschodniej jest krokiem naprzód w rozwoju Grupy - podkreśla Max Cancre, dyrektor w TA.

Dołącz do dyskusji: Rankomat zmieni właściciela. Bauer i Netrisk łączą porównywarki

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maurycy
skoro gazetami się nie da to co by tu jeszcze sprzedać żeby zamknąć rok na plusie... hmmm....
odpowiedź