SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Raport o stanie świata” z dwiema nagrodami w pierwszej edycji konkursu „Podcast Roku”

Jury konkursu „Podcast Roku” im. Janusza Majki przyznało w niedzielę nagrodę honorową dla Dariusza Rosiaka, autora podcastu „Raport o stanie świata”. W kategorii „Profesjonaliści” zwyciężyła z kolei Anna Dudzińska z podcastem publikowanym w ramach „Raportu..”. Ogółem przyznano 11 nagród i wyróżnień w siedmiu różnych kategoriach.

Do konkursu zgłoszono 280 podcastów, których słuchało 14-osobowe jury. Tegoroczna pula nagród wyniosła 85 tys. złotych. W niedzielę wieczorem podczas odbywającej się w Rzeszowie gali finałowej konkursu nagrodę główną w kategorii „Profesjonaliści” odebrała Anna Dudzińska. Jury nagrodziło ją „za stworzenie podcastu w podcaście - kompletnego na poziomie treści i formy”, a także za autorską formułę formy dźwiękowej i perfekcyjnie prowadzoną dziennikarską narrację w reportażach. Drugą nagrodę otrzymał Michał Matus, autor podcastu „Nurt Równoległy”, zaś trzecią - Agnieszka Pospiszyl i Adam Liszka za My z covidowego”.

W kategorii „Debiutanci i Pasjonaci” jurorzy nagrodzili główna nagrodą Anetę Chmielińską za podcast „Dzikoprzygody”. Jak podano w uzasadnieniu – doceniono „intymność, wrażliwość i umiejętność zaszczepienia pasji do natury u słuchaczy w każdym wieku, świetne opanowanie monologu jako najtrudniejszej formy do poprowadzenia w podcaście i zachowanie przy tym zdolności do dialogowania ze słuchaczem.” Drugą nagrodę w tej kategorii dostała Joanna Żelazińska za podcast „Przed obrazem”, trzecią - Marcin Nieroda oraz Andrzej Padniewski za audycję „Przyjaciele Kota Wrocka”.

W obu kategoriach laureatki pierwszych nagród otrzymały czeki w wysokości 20 tysięcy złotych, zdobywcy drugich nagród otrzymali po 10 tysięcy złotych, a trzecich nagród - po 5 tysięcy złotych.

Nagroda także od Audioteki i Radia 357

Jury, przyznało również wyróżnienia w pobocznych kategoriach. I tak: wyróżnienie Radia 357 – w kategorii „Magnetyzująca Osobowość” przypadło Konradowi Szymańskiemu za podcast „Historie z Boiska”. 

Wyróżnienie Audioteki w kategorii „Dobrze Opowiedziana Historia” otrzymał Michał Kukawski za podcast „Odpowiednik”, a wyróżnienie Patronite.pl  - Bartosz Pawłowski, Małgorzata Kilian, Wioletta Myszkowska, Marcel Kiełtyka, jako autorzy podcastu „Demagog”. Wszystkim wyróżnieniom towarzyszyła statuetka Konkursu i czek na kwotę 5 tysięcy złotych.

Jury przyznało także specjalna nagrodę honorowa dla Dariusza Rosiaka, autora podcastu „Raport o stanie świata”. W uzasadnieniu podkreślono, że dziennikarz „wytycza standardów gatunku i rynku”. Zaakcentowano też, że Rosiak konsekwentnie buduje podcast jako wiarygodne źródło informacji.

 

W tegorocznej, pierwszej edycji „Podcastu Roku” zgłoszono 280 podcastów. W jury zasiedli: Katarzyna Błaszczyk, Łukasz Błąd, Natalia Borawska, Aleksandra Dąbrowska, Justyna Dżbik-Kluge, Michał Dobrzański, Karolina Hytrek-Prosiecka, Szymon Jadczak, Marcin Łukawski, Marcin Myszka, Marcin Skonieczny, Karol Stryja,  oraz Bożena Targosz. Galę finałową w Millenium Hall w Hilton Garden Inn Rzeszów poprowadził Jarosław Kuźniar. Partnerem Strategicznym Konkursu jest platforma Incredible Inspirations Sebastiana Kulczyka. Mecenasami  - Google Polska, Miasto Rzeszów, Audioteka, Tandem Media, Lancerto, Best Construction. Fortum oraz Marma Polskie Folie.

Konkurs ma być sposobem na upamiętnienie Janusza Majki - długoletniego dziennikarza Radia Rzeszów, który zmarł na początku br. Majka związany był z Radiem Rzeszów od sierpnia 1981 roku, przez lata był kierownikiem redakcji magazynów informacyjnych, prowadził poranny "Kalejdoskop" i "Puls Dnia". Ponadto przygotowywał i prowadził magazyny o motoryzacji oraz komentował mecze żużlowe. Zmarł w lutym br. na Covid-19.

Dołącz do dyskusji: „Raport o stanie świata” z dwiema nagrodami w pierwszej edycji konkursu „Podcast Roku”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kacper3100
Nie "dwoma nagrodami", tylko "dwiema...".
odpowiedź
User
Marcin
I takich mistrzów PR z Kamińską na czele na zbity ....
Ech dyrektory
odpowiedź
User
zwiadowca
W Trójce Rosiak miał niecałą godzinę tygodniowo, teraz tworzy koło czterech, a wszystko najwyższsj jakości. Dramat! Kiedy ja mam tego wszystkiego słuchać? Do tego tyle świetnych audycji w R357 i RNS... Kaminska naprawdę rozwinęła polskie dziennikarstwo i media do słuchania. Tyle, że poza PR ;-)
odpowiedź